45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Brązowa opalenizna? To możliwe!

Brązowa opalenizna? To możliwe!Brązowa opalenizna? To możliwe!

Przed Tobą wakacje i chcesz mieć piękną opaleniznę, ale zamiast ciepłego brązu twoja skóra ma kolor raka? Wystarczy zastosować się do kilku prostych rad, żebyś mogła zachwycać po wakacjach piękną opalenizną.

Regularnie

Na słońce wychodź na krótko, ale za to regularnie. Nie należy leżeć „plackiem” na słońcu przez pół dnia, ponieważ wtedy nasza skóra będzie przypominała cegłę. Nasze seanse opalania powinny być krótkie, ale częste.

  • Jak zrobić ładną opaleniznę?

  • Czy tabletki na opalanie działają?

Kremy z filtrem

Nie wolno zapomnieć o kremach z filtrem. Najlepiej wybierać ten z faktorem 10-15. Brak kremu nie oznacza szybszego opalenia się. Jego brak można natomiast prowadzić do oparzenia słonecznego, które jest bardzo dokuczliwe i bolesne. Dlatego należy się odpowiednio zabezpieczyć smarując całe ciało balsamem z filtrem, najlepiej takim, który ma w swoim składzie dodatkowo aloes. Wówczas balsam oprócz ochrony, będzie również nawilżał naszą skórę i nie będzie się ona łuszczyć wysuszona słońcem.

Miejsce do opalania

Bardzo ważny jest wybór miejsca, które powinno być dobrze nasłonecznione. Pierwsze wyjście na słońce nie powinno być dłuższe niż 15-20 minut. Jeżeli wybraliśmy miejsce do opalania nad wodą, ten czas powinniśmy skrócić, ponieważ woda przyciąga promienie słońca.

Preparat na kolor opalenizny

W drogerii warto zapytać o preparat, który podkreśli kolor naszej opalenizny. Wybór odcieni jest bogaty, więc bez problemu dobierzemy najbardziej odpowiedni do naszej karnacji. Emulsje tego typu często mają dodatkowo filtr ochronny, dzięki czemu dodatkowo zabezpieczają skórę. Wybierając produkt należy pamiętać, że odcień jaki kupimy może być ciemniejszy od naszego maksymalnie o trzy tony. Podczas opalania nasza skóra będzie miała głębszy odcień, dlatego warto kupić odcień „na zapas”.

Przed opalaniem – solarium

Po zimie nasza skóra jest blada i nieprzygotowana na słońce. Warto pobudzić pigment wybierając się na solarium. Jeżeli jest to wasza pierwsza wizyta, wystarczy 5 minut. Można je później powtórzyć 2-3 razy. Seans 10-minutowy jest dla osób, które już były na solarium i ich skóra nie zareaguje poparzeniem.

Tabletki na opaleniznę

W aptekach dostępne są tabletki, które „od środka” poprawiają kolor naszej opalenizny. Warto zapytać o poradę farmaceutki lub poczytać na forach internetowych. Tego typu preparaty brązują opaleniznę.

Nawilżanie po opalaniu

Gdy już skończymy opalać się, pamiętajmy o smarowaniu naszego ciała i nawilżaniu go. Podczas opalania nasza skóra wysusza się, więc potrzebuje częstej regeneracji i wsparcia z naszej strony. Można sięgnąć po olejki w spray, najlepiej na bazie ekstraktu z orzechów lub z karmelem.

Marchewka

Marchewkę możemy jeść już zimą. Zawarty w marchewce karoten sprawia, że odcień skóry jest cieplejszy i łatwiej jest się opalić. Nie należy jednak przesadzać z tym warzywem, ponieważ możemy stać się pomarańczowe.

Oliwka dla dzieci

Najlepiej o niej zapomnieć. Nie zawiera ona żadnych filtrów ochronnych. Powoduje szybkie opalanie się, lecz skutkuje ono jednocześnie poparzeniem, dlatego odradzamy jej stosowanie.

opalanie jak się opalić brązowa opalenizna rady na opalanie skuteczne opalanie kremy na opalanie
Komentarze
Dodano: 22 Czerwiec 2016
Autor: Gosia
Ocena:
Jakie kremy bym nie stosowała opalam się na czerwono a potem jestem z powrotem biala, ale Marta podsunęłaś mi pomysł z tą witaminą, poszukam info na ten temat i wypróbuje.
Odpowiedź
Dodano: 16 Czerwiec 2016
Autor: Marta
Ocena:
Brązowa opalenizna jest ładna, naprawdę...ja w lato łykam witaminę B(zapomniałam ile) i do oplania stosuję olejek z filtrem, moja skóra jest zawsze brązowa a nie ceglana :p
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach