45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Brak ochoty na seks? Sprawdź 5 wyjątkowych metod na poprawę libido

Brak ochoty na seks? Sprawdź 5 wyjątkowych metod na poprawę libidoBrak ochoty na seks? Sprawdź 5 wyjątkowych metod na poprawę libido

Spadek libido u kobiet ma związek z różnymi przyczynami. Powodują go zarówno zmiany hormonalne, stres, jak i różne zaburzenia w psychice. Narzekają na to zarówno panie w okresie menopauzalnym, jak i te, które na co dzień są bardzo zapracowane i zajęte. Niezależnie od przyczyny, wypróbuj poniższe 13 sposobów, które mogą skutecznie zwiększyć twój popęd!

  • Jak podnieść libido?

  • Jak zwiększyć popęd seksualny?

  1. Wyluzuj się – stres jest czynnikiem mającym ogromny wpływ na seksualne pragnienia, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Seksuolodzy potwierdzają, że jest to najczęstsza przyczyna kłopotów łóżkowych. W okresie permanentnego stresu, przysadka mózgowa produkuje więcej prolaktyny, co powoduje obniżanie libido. W chwilach stresu następuje także wzmożona produkcja adrenaliny, która zmniejsza dopływ krwi do narządów płciowych. Warto zapoznać się więc z różnymi metodami relaksacyjnymi, od słuchania uspokajającej muzyki po jogę. Jeśli to nie przyniesie skutku, udaj się do seksuologa lub sięgnij po któryś z aptecznych specyfików na poprawę libido.
  2. Alkohol tylko w małych ilościach – choć romantycznym kolacjom i spotkaniom często towarzyszą napoje procentowe, pamiętaj, że choć jego niewielka ilość doda animuszu i wprawi w lepszy nastrój, to zbyt duża ilość ma odwrotny efekt. Z pewnością nie wpłynie dobrze na ochotę na seks. Nie dość, że zbyt dużo alkoholu może spowodować senność, to spowalnia się również przepływ impulsów nerwowych i upośledzone zostaje działanie ośrodków kontroli. Dodatkowo, w przypadku zarówno mężczyzn i kobiet alkohol powoduje spadek testosteronu odpowiedzialnego za popęd.
  3. Rozwiąż problemy – udany seks to w dużej mierze dzieło odpowiednich emocji. Jeśli w związku nie dzieje się dobrze, nic dziwnego, że trudniej jest odczuć seksualny pociąg. Najgorszym sposobem na konflikty jest unikanie rozmowy i zamiatanie problemów pod dywan, traktując stosunek jako sposób na ich chwilowe zażegnanie. Pamiętaj, że po jakimś czasie temat znów wypłynie, a negatywne emocje powrócą ze zdwojoną siłą i odsuną was od siebie. Kluczem do zrozumienia w związku jest szczera, przyjacielska rozmowa i mówienie o swoich kłopotach oraz wątpliwościach.
  4. Zrzuć tłuszczyk – nawet jeśli nie masz nadwagi, niewłaściwa dieta i brak ruchu to najwięksi wrogowie libido. O wiele większa chęć na seks pojawia się, gdy mamy odpowiednią ilość ruchu i jesteśmy pełni energii. Dzięki aktywności fizycznej szybciej krąży krew, stajemy się szczęśliwsi. Warto wykorzystać te emocje w sypialni! Ponadto, zadbane ciało chętniej pokazujemy, w związku z czym wyzbywamy się kompleksów będących kolejnym wrogiem udanego seksu.
  5. Zadbaj o siebie i walcz z kompleksami – wspomniane wyżej fałdki na brzuchu, obwisłe piersi lub niezgrabna pupa powodują często obniżenie samooceny. Czasami wręcz obsesyjnie myślimy o swoich niedoskonałościach, co staje się powodem powstawania wewnętrznej blokady przez zbliżeniami. Obniża się również popęd seksualny, gdyż jesteśmy zestresowani swoimi wadami. Najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest dbanie o siebie i zaakceptowanie niedoskonałości. Pomocne mogą być tutaj wizyty u psychologa lub szczera rozmowa z ukochanym. Pamiętaj, że nikt nie jest idealny, a dla partnera twoje wady nie są tak istotne, jak dla ciebie samej. Zwykle wyolbrzymiamy je i mamy krzywy obraz siebie. Weź to pod uwagę!
potencja libido seks brak ochoty na seks sposoby na potencję libido u kobiet jak poprawić libido u kobiet sposoby na podwyższenie libido sposoby na udany seks problemy z seksem
Komentarze
Dodano: 14 Czerwiec 2016
Autor: Dorota
Ocena:
Na brak ochoty na seks smietana i truskawki ;)
Odpowiedź
Dodano: 26 Maj 2016
Autor: daniel
Ocena:
metody raczej oczywiste, a nie wyjątkowe
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach