45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Brak erekcji - dlaczego?

Brak erekcji - dlaczego?Brak erekcji - dlaczego?

100 mln mężczyzn na świecie i prawie  2 mln w Polsce. Te dane obrazują, jak wielu mężczyzn  w  XXI wieku posiada jakiekolwiek problemy związane z erekcją. Słaby i niepełny wzwód, brak możliwości jego utrzymania przez cały czas trwania stosunku, a co za tym idzie frustracja i niespełnienie.

Mężczyźni na całym świecie już od dawna  zmagają się z tymi problemami. Większość z nich nie mówi o tym  swojemu lekarzowi. A to wielki błąd. Jeżeli  penis mężczyzny nie domaga, to znaczy, że  chce  on przekazać swojemu właścicielowi pewne informacje.

  • Co powoduje problemy z erekcją?

  • Jak radzić sobie z problemami erekcji?

Aby poznać przyczyny swoich dolegliwości, mężczyzna powinien dokładnie  zacząć obserwować swoje ciało. Jednorazowy brak wzwodu nie musi wiązać się z konsekwencjami na całe życie. W tej materii ważne jest wszystko! Skąd się bierze brak wzwodu? Dlaczego ciężko  utrzymać penisa w stanie  erekcji? Odpowiedzi znajdują się poniżej.

  • Stres

Nadmierny stan napięciowy nie służy całemu organizmowi. Jeżeli człowiek znajduje się w stanie  przewlekłego stresu, to  z wielkim prawdopodobieństwem  będzie  miał problemy ze swoim zdrowiem, także  seksualnym. Napięcie, które powoduje stres  może wywołać  brak  erekcji już u 20-latka. Pierwszy stosunek, nieregularnie prowadzone życie erotyczne, częste zmiany partnerek powodują, że organizm znajduje się ciągle w sytuacji  dla niego obcej. Nic więc dziwnego, że skutkować to może rozregulowaniem prawidłowej pracy układu krwionośnego, a przy tym zachwianiu równomiernej gospodarki jego pracy.

  • Używki

Alkohol, papierosy, sterydy – te środki  zdecydowanie nie służą życiu seksualnemu. I dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Codzienne zażywanie nikotyny  doprowadza  do tego, że  uszkodzeniu ulegają procesy elektryczne, które mają wpływ na przewodzenie  neuronowe  w mózgu. Spowalniają się procesy myślowe  ale także chemiczne, występujące w organizmie człowieka. Mózg nie jest w stanie  funkcjonować poprawnie a przez to nie możliwe jest doprowadzenie impulsów informacyjnych do  całego organizmu. Także do jąder i do penisa. Alkohol i sterydy natomiast spowalniają  produkcję testosteronu, który jest  hormonem odpowiedzialnym za prawidłowe  funkcjonowanie  męskiego ciała.

  • Choroby

Brak erekcji to informacja, że  organizm nie działa poprawnie. Pośrednią przyczyną tego stanu mogą być także  choroby, zarówno układu płciowego mężczyzny jak i innych,  na pierwszy rzut oka niezwiązanych z życiem seksualnym. Warto zasięgnąć konsultacji  specjalisty, przede wszystkim kardiologa, który oceni sprawność  układu krwionośnego i wydolnościowego oraz neurologa, badającego przyczyny  zmiany systemu przewodzeniowego.

  • Pornografia

Każdemu z  Panów  zdarzyło się zapewne wejście na  strony „dla dorosłych”. I nic w tym dziwnego, o ile  ta procedura nie stanie się nałogiem. Masturbacja i cybersex nie służą rozwojowi człowieka. Nigdy też nie zaspokoją jego potrzeb seksualnych. Przyzwyczajenie do masturbacji może zmienić  psychiczne postrzeganie potrzeb seksualnych. Nic więc dziwnego, że młody chłopak, który żyje w seksualnej cyberprzestrzeni w kontaktach fizycznych nie spełni swojej roli. Przyzwyczajony do bodźców, które  funduje sex na odległość nigdy nie znajdzie zaspokojenia  fizycznego

Pamiętaj, że musisz zadbać o siebie. Przetestuj swoje ciało i spróbuj zmienić  swoje dotychczasowe postępowanie. Być może wystarczy  niewiele wysiłku alby dokonać wielkich zmian w łóżku?

erekcja problemy z erekcją brak wzwodu penis nie staje słaba erekcja słaby wzwód miękki penis dlaczego nie mam wzwodu

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach