45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Bolą stawy? Dowiedz się jakimi domowymi sposobami można uśmierzyć ból reumatyczny.

Bolą stawy? Dowiedz się jakimi domowymi sposobami można uśmierzyć ból reumatyczny.Bolą stawy? Dowiedz się jakimi domowymi sposobami można uśmierzyć ból reumatyczny.

Zapalenie stawów dotyka przeważnie osoby starsze jednak ból i sztywnienie pojawia się także u osób dużo młodszych. Najczęstszym odruchem w celu eliminacji bólu jest zakup środków przeciwbólowych. Warto jednak zastosować inne, domowe sposoby walki z bólem reumatycznym. Prezentujemy 8 takich metod.

1. Probiotyki.
W układzie pokarmowym znajduje się bardzo wiele szkodliwych bakterii. Mogą one powodować w organizmie stan zapalny. Probiotyki zawierające mikroorganizmy znacznie redukują ten stan. Najbardziej skutecznie w walce z bakteriami są probiotyki Bifidobacterium infantis oraz zawierające bifidobakterie.

  • Jak radzić sobie z bólem reumatycznym?

  • Czy probiotyki działają?

2. Kwasy tłuszczowe omega-3.
Lekarze stale zachwalają te niezwykle korzystne dla zdrowia związki. W największych ilościach występują w rybach morskich (tuńczyk, łosoś, sardynka). Te drogocenne kwasy nie tylko wspomagają pracę mózgu i serca ale pomagają znacznie zredukować ból i sztywność stawów.

3. Kwas gamma-linolenowy.
Znajduje się on przede wszystkim w olejach botanicznych czyli olejach z wiesiołka, ogórecznika, nasion czarnej porzeczki. Badania amerykańskich naukowców wykazały, że systematyczne przyjmowanie kapsułek na bazie oleju np. z ogórecznika może zredukować ból stawów, a nawet skutecznie wyleczyć zapalenie stawów.

4. Przyprawy.
Przyprawy znane są ze swoich właściwości przeciwzapalnych. Najkorzystniejsze dla chorych są imbir i kurkuma. Według lekarzy ekstrakt z imbiru skutecznie hamuje działanie związków chemicznych powodujących stan zapalny w organizmie.

5. Dieta na stan zapalny.
Niektóre produkty spożywcze mogą przyczynić się do powstania stanu zapalnego w organizmie. Są też liczne produkty, które skutecznie go łagodzą. Dlatego osoby cierpiące na reumatyzm powinny włączyć do jadłospisu owoce, warzywa, ryby, zioła, oliwę z oliwek, zieloną herbatę , produkty pełnoziarniste. Powinno się natomiast unikać cukru, mąki i czerwonego mięsa.

6. Gorąca woda.
Wizyta na basenie może skutecznie złagodzić objawy reumatyzmu. Jednak aby poczuć ulgę w bólu nie trzeba codziennie zakładać kostiumu kąpielowego. Wystarczy przygotować gorącą kąpiel, aby złagodzić dolegliwości bólowe, zredukować sztywność i rozluźnić napięte mięśnie.

7. Suplementy ziołowe.
Bardzo dużo przeciwzapalnych produktów przekształcanych jest w suplementy diety . Tego rodzaju preparaty to m.in. bromelaina czyli specjalny enzym wywodzący się z ananasa czy kwas oleanolowy będący składem oliwy z oliwek. Stosując jednak suplementy diety powinno się zachować cierpliwość gdyż rezultaty mogą być widoczne dopiero po 4 tygodniach przyjmowania.

8. Relaks.
Stres powoduje pogłębienie wielu schorzeń. Dlatego bardzo ważne jest odprężenie i odpowiedni relaks. Stan błogości i wyciszenia możemy uzyskać dzięki masażom lub medytacji. Według badań na ból reumatyczny bardzo dobrze wpływa technika Tai Chi.
.

probiotyki bóle stawów dieta stawy przyprawy kąpiele reumatyzn bóle reumatyczme

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach