45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Bo chcę wyglądać tak, jak mój syn!

Bo chcę wyglądać tak, jak mój syn!Bo chcę wyglądać tak, jak mój syn!

Obiecał, że  będzie kochał  do śmierci. Wspólnie postawili mieszkanie. Przez lata  razem pracowali na to, aby być szczęśliwym małżeństwem, które żyje ponad stan. Dodatkowa praca i zbieranie  nowych funduszy. Wszystko dla rodziny. Wychowali wspólnie dwójkę dzieci. Córka skończyła medycynę a syn właśnie dostał się na architekturę. Ta harlekinowska opowieść nie ma jednak  happy-endu. Dlaczego? Dlatego, że on pewnego dnia wyszedł z domu i już do niego nie wrócił.  - Czuję się staro i potrzebuję zmian. Nie mogę przecież żyć jak  stary dziadek – oświadczył jej w dniu rozwodu, na który przyszedł w podartych jeansach, t-shirtcie i  młodzieżowych trampkach.

  • Co to jest andropauza?

  • Jak poradzić sobie z andropauzą?

Absurdalne zachowanie, utrata zmysłów a może problem wieku? Coraz więcej mężczyzn po  40 roku życia zaczyna  podsumowywać swoje życie. Mija czas,  kiedy  są najważniejszymi osobami w życiu swoich partnerów i  dzieci. Żona staje się przyzwyczajeniem a  syn czy córka  zaczyna  układać sobie życie.

Zaczyna się  szara codzienność a życie zamienia się w obowiązek, nieraz przykry. Jeżeli do tego dołoży się siwiejące włosy i utratę tężyzny fizycznej to można  stwierdzić, że  dobrze jednak nie jest.  Niekiedy ten stan to chwilowe zawirowanie. Bywa jednak, że ten ustatkowany mężczyzna rozpoczyna swoje  drugie życie – w  obawie przed starością i niedołęstwem.

Jakie są przyczyny takich zachowań?

Nie można tego problemu sklasyfikować  pod  konkretną jednostką chorobową, bo przecież to nie choroba. Kryzys wieku średniego to stan umysłu, który zaczyna domagać się  wrażeń w obawie przed utratą młodzieńczych lat. Przekombinowane ubranie, karykaturalna wręcz dbałość o siebie to pierwsze objawy załamania mężczyzny, który chce  za wszelką cenę odzyskać  młode lata. Andropauza, bo tak nazywa się ten stan to nic innego, jak mobilizacja  organizmu do chęci osiągania nowych wrażeń. Zmiana stylu odżywania, nowa pasja czy bezgraniczne oddanie się nowopoznanej młodszej koleżance z pracy to pierwsze symptomy zwiastujące zmiany.

Od  skrajności w skrajność

Nic dziwnego, że ten stan nazywany jest często w sloganie medycznym jako „wiek świra”. Od drobnych zmian stylu życia do depresji. Po drodze może  trafić się jeszcze  chęć poznawania tego, co jeszcze nieodkryte. Mężczyzna  traci swój zapał, nieudane życie seksualne lub jego brak, niechęć do znajomego towarzystwa czy zazdrość o to, że syn przyprowadza kolejną dziewczynę do domu. Wszystko to  skłania się  ku zachowaniom, których wcześniej nigdy by nie dokonał.

Szczera rozmowa – lek na całe zło?

I tak i nie. Zarówno kobieta, która  widzi nienaturalne zachowanie  swojego partnera jak i mężczyzna, który sam zauważa zmianę myślenia o sobie potrzebują  rozmowy. Zanim podejmie się jakiekolwiek działania najlepiej porozmawiać o tym z  kimś bliskim, kto może ocenić całą sytuację patrząc na nią obiektywniej, niż sami zainteresowani. Jeżeli pojawia się problem to trzeba  go rozwiązać przez znalezienie  przyczyn. Ta reguła sprawdza się także i w tym przypadku.

Nadzieje związane z  radykalną zmianą mogą szybko przestać zaspokajać wyimaginowane potrzeby, które z dnia na dzień urodziły się pod łysiejącą czupryną. Dlatego warto się przed  czynami zastanowić, i zadać sobie pytanie -  czego tak naprawdę brakuje mi w moim dojrzałym już życiu.

 

kryzys wieku średniego adropauza kryzys mężczyzny depresja męska kryzys faceta
Komentarze
Dodano: 27 Lipiec 2016
Autor: Małgorzata
Ocena:
To straszne, że faceci często przez całe życie zachowują się jak małe dzieci. Ja też mam czasem ochotę trzasnąć drzwiami i już nigdy nie wrócić, ale nigdy nie zdobyłabym się na coś takiego.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach