44 621 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Blizna po cesarce – jak ją usunąć?

Blizna po cesarce – jak ją usunąć?Blizna po cesarce – jak ją usunąć?
Poród drogą cesarskiego cięcia (cc) zawsze wiąże się z powstaniem blizny. Trzeba ją odpowiednio pielęgnować (masować i stosować kremy), aby była miękka, płaska i jak najmniej widoczna. We właściwym czasie bliznę po cesarce można usunąć, decydując się na odpowiedni zabieg. Z tego artykułu dowiesz się, co na bliznę po cc proponują lekarze medycyny estetycznej.
 

Blizna po cesarce – pielęgnacja

Pielęgnację blizny po cc można rozpocząć, dopiero gdy miejsce po operacji się zagoi. Bezpośrednio po zabiegu cesarskiego cięcia o ranę trzeba dbać zgodnie z zaleceniami lekarza. Dopóki cięcie się całkowicie nie zagoi, nie należy smarować go żadnymi kremami na blizny. Można stosować jedynie preparaty przepisane przez lekarza.

Jak dbać o bliznę po cc, aby była płaska i mało widoczna? Stosuj przeznaczone do tego celu kremy i maści, które natłuszczą, nawilżą i uelastycznią skórę w tym miejscu. Dodatkowo regularnie masuj bliznę, co zapobiegnie jej twardnieniu. Jeśli od samego początku właściwie zadbasz o bliznę po cesarce, łatwiej będzie ją usunąć, gdy zdecydujesz się na zabieg medycyny estetycznej

Laserowe usuwanie blizny po cesarce

Najskuteczniejszym sposobem na usunięcie blizny po cięciu cesarskim w większości przypadków jest laser. Pomocniczo stosuje się na przykład mezoterapię igłową kolagenem, która przyspiesza i potęguje efekty, dzięki czemu możliwe jest jej całkowite usunięcie. Oczywiście pod warunkiem, że odpowiednio wcześnie zgłosimy się do lekarza – najlepiej wtedy, gdy blizna jest jeszcze świeża, czyli czerwona. Białe blizny (utrwalone) nie są tak podatne na działanie lasera.

Laserowe usuwanie blizny po cesarce to zabieg krótki i mało inwazyjny. Wykonuje się go laserem frakcyjnym. Specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki rekomendują nieablacyjny laser ClearSkin PRO Special Edition, który umożliwia skuteczne pozbycie się blizny po cc bez uszkadzania powierzchni skóry. Charakterystyczną cechą metody frakcyjnej jest wywoływanie koagulacji białek w skórze i odparowanie wody, dzięki czemu blizna po cesarce zostaje wygładzona.

Laseroterapia wykonywana jest bez znieczulenia lub z zastosowaniem delikatnego znieczulenia miejscowego (kremem). Zabieg polega na dokładnym naświetleniu blizny wiązką lasera. W efekcie w skórze zachodzi efekt termiczny, który powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia. Wokół naruszonej tkanki tworzą się niewielkie stany zapalne, które uruchamiają naturalne procesy regeneracyjne, prowadzące do jej wygładzenia, napięcia i przywrócenia właściwego koloru. Proces ten jest całkowicie bezpieczny.

Aby możliwe było całkowite wygładzenie blizny po cesarce, konieczne jest wykonanie serii laseroterapii. Zwykle zaleca się co najmniej trzy zabiegi. Liczba powtórzeń zależy głównie od świeżości blizny – im starsza, tym będzie ich więcej. Plan leczenia ustala lekarz podczas badania i konsultacji wstępnej.

Jak działa laser na bliznę po cesarce?

Światło lasera frakcyjnego umożliwia usunięcie blizny po cesarce dzięki:

  • pobudzeniu naturalnej syntezy kolagenu w skórze,
  • odparowaniu nadmiaru wody i wygładzeniu powierzchni skóry,
  • obkurczeniu blizny,
  • zredukowaniu przebarwienia skóry wokół blizny.

Należy zaznaczyć, że laser na bliznę po cesarce działa najskuteczniej, gdy zostanie zastosowany około 6–8 tygodni od jej powstania. Dlatego im szybciej zdecydujesz się na zabieg, tym większe prawdopodobieństwo, że szpecąca blizna zupełnie zniknie. Jeżeli karmisz piersią, do gabinetu medycyny estetycznej zgłoś się po zakończeniu laktacji, gdyż jest to jedno z przeciwwskazań do laseroterapii.

Więcej na temat usuwania blizny po cesarce laserem dowiesz się od specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie. Zachęcamy do kontaktu.

Blizna po cesarce – pielęgnacja Laserowe usuwanie blizny po cesarce Jak działa laser na bliznę po cesarce blizna po cesarskim cięciu rady lekarzy najskuteczniejszy sposób na usunięcie blizny po cesarce

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 621 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach