45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Bichon frise - pies dla alergika

pies dla alergikapies dla alergika

Jeżeli masz alergię nie wyklucza ona zupełnie posiadania psa, chociaż jego wybór może okazać się sporym wyzwaniem. W pierwszej kolejności jednak musimy sobie uświadomić, ze określenie psa hipoalergicznego nie jest równoznaczne z tym, że zwierzak nie uczula, a jedynie to, że wytwarza mniej alergenów wywołujących objawy. Najbardziej dokuczliwe są alergeny znajdujące się w złuszczonym naskórku psa, ponieważ tam znajduje się ich najwięcej, zaś uczulają także sierść, ślina i mocz. Dlatego głównym wyznacznikiem przy doborze psiaka powinna być jego wielkość, bowiem im mniejsza powierzchnia ciała psa, tym mniej wytwarza on naskórka z alergenami.

Kolejnym wyznacznikiem jest to czy pies ma sierść i czy często ją zrzuca. W tym wypadku najlepsze okazują się psy bezwłose i te, które nie lnieją. Poniżej dla ułatwienia podjęcia decyzji opiszemy jedną z ras, które są najbardziej odpowiednie dla osób z alergią. Należy zapamiętać tylko, że każda osoba uczulona może być na różne czynniki dlatego przed zabraniem pupila do domu warto spędzić z nim trochę czasu, żeby ocenić jego wpływ na Twój organizm. W związku z powyższym jedną z ras, która według specjalistów jest najlepszą rasą dla alergików jest Bichon frise.

  • Co to jest bichon frise?

  • Jaka rasa psów dla alergików?

Bichon frise to rasa posiadająca włosy, które nie wypadają, a odrastają. Gubi jedynie pojedyncze włosy w związku z tym jest uważany za dobrego psa dla alergika, jednak jego pielęgnacja bywa trochę zbyt kłopotliwa.

Małe, wszędobylskie bichonki wykazują się ogromną witalnością i żywotnością. Nie są w odróżnieniu od innych psów z rodowodami, obarczone praktycznie żadnymi genetycznymi chorobami. Dożywają 16-18 lat zachowując pełną sprawność, a czasem nawet dłuzej. Bichon Frise jest pieskiem bardzo wytrzymałym i sprytnym.

Znany na całym świecie jako piesek „antystresowy” a na zachodzie nawet wykorzystywany w dogopterapii. Jest nadzwyczaj czułym, wesołym, uczuciowym pieskiem, który uwielbia się przytulać i być blisko człowieka. Doskonały towarzysz dla domatora, a także osoby lubiącej długie spacery.

Bichony są czujnymi lecz nie hałaśliwymi stróżami domu. Chętny do zabawy, potrafi znaleźć sobie zabawkę w czymkolwiek. Oddane swojemu panu i całej rodzinie, wypełnia swoją obecnością każdą lukę. Nie można czuć się przy nim samotnie. Nie jest psem natrętnym, jednak wymaga stanowczego podejścia, nie można mu ulegać zbyt często bo szybko okręci sobie domowników wokół palca. Aby nie  były lękliwe w stosunku do obcych i innych czworonogów nie należy ich chować pod kloszem. Jest psem inteligentym i błyskawicznie się uczy więc nie ma problemów aby go nauczyć spania we własnym posłaniu czy też innych zasad czystości i dobrego wychowania.

Oczywistym jest także fakt, ze im pies jest większy tym jego pielęgnacja staje się bardziej czasochłonna, a alergenów jest proporcjonalnie więcej. Psów odpowiednich dla alergików oczywiście jest dużo więcej między innymi yorkshire terriery, maltańczyki, pudle, nagie psy meksykańskie, sznaucery, zarówno małe, średnie jak i olbrzymie, bedlington teriery, kerry blue teriery, irlandzkie spaniele wodne, portugalskie psy dowodne (wodne) oraz labradoodle – czyli krzyżówka labradora z pudlem.

Tak więc nie musimy ograniczać się do jednej rasy i mamy ich do wyboru bardzo wiele, lecz jeśli zależy nam koniecznie na danej rasie, która niestety wywołuje u nas objawy alergii zawsze można spróbować odczulania.

alergia hipoalergiczny alergen uczulenie pies

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach