45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Balsamy nawilżające na zimę - jaki wybrać?

Balsamy nawilżające na zimę - jaki wybrać?Balsamy nawilżające na zimę - jaki wybrać?

Balsam do ciała nawilża przesuszony zimą naskórek. Można wybrać jego nawilżającą lub regenerującą wersję. Przed nałożeniem kosmetyku najlepiej użyć peelingu. Zamiast wklepywania, warto wmasować balsam. Dzięki temu lepiej się wchłonie.

Balsam do ciała to kosmetyk, który szczególnie przydaje się w okresie zimowym. Wtedy klimatyzacja i dodatkowo grzejniki mocno wysuszają naskórek. Na rynku dostępne są różnego rodzaju kosmetyki, które pomagają zwalczyć problem.

Dlaczego należy używać balsamów?

Balsam to kosmetyk, który pomaga odbudować płaszcz hydrolipidowy skóry. Jest on naruszany nawet wtedy, gdy zakładamy lub zdejmujemy ubrania. Oprócz tego ochronna warstwa naskórka jest uszkadzana przy każdym kontakcie z wodą lub suchym powietrzem. Kupując balsam, zwróć uwagę np. na kosmetyki Ziaja o naturalnym składzie i intensywnym działaniu. Ludzka skóra potrafi co prawda regenerować się sama, trwa to jednak nawet 4 godziny. Nawet tak krótki czas wystarczy na to, aby na skórze powstały podrażnienia. Warto o nią zadbać, nakładając odpowiedni preparat. Zamiast balsamu można wybrać też mleczko do ciała, które działa nieco delikatniej, ale też szybciej się wchłania. Wzmocnić działanie balsamu można za pomocą masażu całego ciała. Regularne wykonywanie peelingu także zintensyfikuje zabiegi nawilżające skórę.

Balsam nawilżający a regenerujący - który lepszy zimą?

Balsam nawilżający to dobry wybór dla tych osób, które nie mają większych problemów z suchością skóry. Tego rodzaju kosmetyk szybko się wchłania i nie jest tłusty. Dobry poziom nawilżenia zapewni balsam z dodatkiem miodu, ekstraktu z soi, masła shea lub aloesu. Balsam regenerujący doskonale nadaje się dla tych, którzy mają bardzo suchą skórę. Wspomaga ona odbudowę naskórka, ajednocześnie wzmacnia warstwę ochronną skóry. Balsamy z dużą zawartością lipidów zatrzymują wilgoć i natłuszczają naskórek. Większość tego typu preparatów zawiera olejki roślinne, ziołowe, bądź też ekstrakty owocowe.Sygnałem na to, że warto sięgnąć po silniej działający balsam, jest skóra przesuszona pomimo używania kosmetyków nawilżających.

Jak nakładać balsam?

Balsamu powinno się używać minimum raz, a najlepiej dwa razy dziennie. Najlepiej stosować go po kąpieli. Woda wysusza skórę, dlatego kosmetyki lepiej wchłaniają się po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach spędzonych w wannie. Balsam należy nakładać dosyć wolno. Dzięki temu lepiej się wchłonie. Warto zrobić masaż skóry, za pomocą okrężnych ruchów do rozprowadzenia po niej kosmetyku. Zaczyna się go od stóp i przesuwa się w kierunku szyi.

Masło do ciała na zimę

Zamiast balsamu można użyć też masła do ciała. Jest bardziej skoncentrowany i gęstszy. Zawiera większą ilość olejków i witamin oraz innych składników nawilżających. Masła są szczególnie przydatne w okresie zimowym. Pozostawiają one tłustą warstwę kosmetyku, która w wysokich temperaturach łatwo się topi. Zimą nie ma tego problemu.

balsam nawilżający nawilżanie skóry

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach