45 386 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 979 produktów w 209 kategoriach

Bądź na topie z piłką fitness!

Bądź na topie z piłką fitness!Bądź na topie z piłką fitness!

Piłka gimnastyczna pojawiła się jako propozycja dla każdego chcącego aktywnie spędzać czas już kilka lat temu. Teraz znów staje się modna. Jest to piłka, na której może ćwiczyć każdy, począwszy od kobiet w ciąży, poprzez ruchliwe dzieci, aż po seniorów. Pozwala ona zaktywizować prawie każdy mięsień naszego ciała, a przy tym jest bezpieczna, pozwala również świetnie się bawić. To rekwizyt fitness przeznaczony dla całej rodziny.

  • Co daje piłka fitness?

  • Jakie ćwiczenia robić z piłką fitness?

Piłka fitness ma niezwykłe właściwości pobudzania mięśni prawie każdej części naszego ciała. Polecana jest osobom cierpiącym na bóle pleców i kręgosłupa, stosowana jest na salach porodowych, ponieważ rozluźnia mięśnie i pomaga się zrelaksować. Ćwiczenia wykonywane na piłce są łatwe, lekkie i przyjemne. Działa zbawiennie na nasze stawy, pobudzając je do ruchu ale bez nadmiernego obciążenia. Poza korzystnym wpływem na plecy i kręgosłup, piłka fitness działa pozytywnie na kształtowanie naszej sylwetki, wzmacnia mięśnie, pozwoli zadba c o rzeźbę ciała, wpłynie na poprawę koordynacji ruchowej oraz poprawi ogólnie naszą kondycję. Ćwiczenia z piłką fitness nie są wymagające, nie trzeba mieć specjalnych umiejętności ani sprawności wymaganej przy innych ćwiczeniach. Potrzebna jest tylko chęć i trochę czasu, no i oczywiście piłka. Piłki występują w rozmiarach od 55 do 85 cm. Rozmiar piłki należy dobrać do wzrostu. Najmniejszy rozmiar piłki wybierają osoby do 165 cm wzrostu, a największą powyżej 185 cm wzrostu.

Ćwiczenia z użyciem piłki fitness działają rozciągająco i relaksująco. Aby trening z piłka fitness był skuteczny należy zastosować się do kilku rad. Przede wszystkim należy być konsekwentnym. Ćwiczenia trzeba wykonywać dokładnie i bez zmuszania się do powtórzeń. Wystarczy poświęcić kilka dni w tygodniu, po kilkanaście minut, by po jakimś czasie wydłużyć czas aktywności do kilkudziesięciu minut. Na efekty nie trzeba będzie długo czekać. Przy pomocy piłki możesz wzmacniać i rozwijać mięśnie ramion, brzucha, pleców, łydek i pośladków. Tylko od ciebie zależy jaki trening z piłką wybierzesz.

Oto kilka propozycji ćwiczeń, które swobodnie i bez trudu może wykonać sam w zaciszu swojego mieszkania.  Poczuj radość, pobudź krążenie i zmniejsz stres.

  • Rolowanie piłki – usiądź na podłodze z rozszerzonymi nogami połóż piłkę przed sobą, następnie roluj ją przed siebie trzymając rękami. W ten sposób rozciągasz mięśnie pleców i pomagasz swojemu kręgosłupowi.
  • Skłony – weź piłkę w dłonie i podnieś nad głowę, następnie wykonaj skłon dotykając piłką podłogi.
  • Mostek na piłce – oprzyj się plecami na piłce, nogi ugnij w pozycji kąta prostego, stopy twardo oprzyj o ziemię, następnie wyginaj pośladki w górę i w dół.
  • Rosyjski twist – połóż się na piłce tak aby znajdowały się na niej twoje biodra. Wyprostuj nogi i wyciągnij złączone ręce przed siebie. Następnie roluj piłkę pod sobą do przodu i tyłu. Ćwiczenie to zrelaksuje twoje plecy i wzmocni mięśnie pośladków.
  • Kręcenie biodrami – usiądź na piłce i oprzyj ręce na talii, następnie kręć biodrami w prawo i w lewo. Ćwiczenie doskonałe na równowagę i na rozluźnienie mięśni bioder.

 Istnieje mnóstwo propozycji zabaw z piłką fitness, musisz wybrać te, które ci najbardziej odpowiadają i które są ci w danej chwili najbardziej potrzebne. Każde ćwiczenie wykonuj po 15, 20 razy.

 

ćwiczenia fizyczne ruch fitness ćwiczenia z piłką piłka fitness

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 386 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 979 produktów w 209 kategoriach