45 368 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

Bądź eco – stosuj kosmetyki organiczne

Bądź eco – stosuj kosmetyki organiczneBądź eco – stosuj kosmetyki organiczne

Nasza skóra to największy i najbardziej zmysłowy organ naszego organizmu. Pozwala nam odczuwać i niezwykle szybko reaguje na zanieczyszczenia, czy nieodpowiednią pielęgnację. Kondycja naszej skóry świadczy o naszym ogólnym zdrowiu. Stosując codziennie niezliczoną ilość kosmetyków i preparatów do pielęgnacji  zawsze mamy czas i wiedzę aby dokładnie prześledzić ich skład. Warto wybierać takie kosmetyki, które są naturalne lub organiczne i nie czynią naszej skórze szkody.

  • Co to są kosmetyki naturalne?

  • Co to są kosmetyki organiczne?

Czym są kosmetyki naturalne i organiczne i czy istnieje między nimi różnica?

Kosmetyki naturalne to takie, które powstały z produktów roślinnych, zwierzęcych lub mineralnych w wyniku tłoczenia, filtrowania, czy suszenia. Kosmetyk naturalny może zawierać pewną dawkę związków syntetycznych, które mogą stanowić jego bazę. Kosmetyki naturalne zawierają często także pewien procent konserwantów, by składniki z których są zrobione zachowały świeżość i szybko się nie starzały. Nie powinniśmy się ich obawiać, jeśli używamy ich w należytej ilości. Kosmetyki organiczne to natomiast te preparaty, które powstały z ekologicznych materiałów wyhodowanych na ściśle nadzorowanych farmach. Nie mogą pochodzić one z upraw z użyciem pestycydów czy inżynierii genetycznej. Takie kosmetyki są czyste, ekologiczne i najzdrowsze. W jaki sposób zachowują swoją trwałość. Jest ona oczywiście stosunkowo krótsza, a rolę konserwantów pełnią olejki eteryczne.

Z czego najczęściej produkowane są kosmetyki organiczne?

Używając kosmetyków organicznych mamy szansę maksymalnie zadbać o naszą skórę. Jest to jedna z niewielu rzeczy, którą możemy kontrolować, ponieważ to czym oddychamy czy w jakiej wodzie się kąpiemy jest poza naszą kontrolą. Kosmetyki, których używamy są równie ważne dla naszego zdrowia jak jedzenie. W kosmetykach organicznych istotna jest baza.  Nie znajdziemy w nich zwykłej wody lecz niezwykle cenną dla naszej skóry i organizmu wodę roślinną, dostarczającą wielu witamin i minerałów. To właśnie one przyczyniają się do odnowy i doskonale energetyzują. Kosmetyki organiczne nie zawierają w swoim składzie ulepszaczy, dzięki czemu nasza skóra oddycha beż zakłóceń. Rośliny użyte do stworzenia kompozycji określonego kosmetyku są pozbawione zanieczyszczeń, pochodzą z ekologicznych, ściśle nadzorowanych upraw, dzięki czemu są bezpieczne dla naszej skóry. Używając kosmetyków organicznych  nie tylko dbamy o zdrowie naszej skóry, ale jesteśmy eco i dbamy o środowisko.

Czym różni się pielęgnacja kosmetykami organicznymi a konwencjonalnymi?

Stosując kosmetyki organiczne i naturalne mamy pewność, że chronimy skórę przed szkodliwymi dodatkami jakie zawierają kosmetyki konwencjonalne. Zwykłe kosmetyki tworzone są przeważnie na bazie tanich olei syntetycznych, pełne są konserwantów, czy emulgatorów. To właśnie te składniki odpowiedzialne są za powstawanie zaskórników i zmian trądzikowych. Sztuczna tłusta konsystencja uniemożliwia skórze swobodne oddychanie. Substancje te odkładają się także w naszych nerkach, wątrobie czy węzłach chłonnych. Kosmetyki organiczne zawierają wyłącznie naturalne olejki eteryczne oraz wyciągi roślinne i owocowe. Nie zatykają one porów, nie alergizują i wpływają pozytywnie na skórę. Także sam proces produkcji i konserwacji różni się znacząco i ma niebagatelne znaczenie dla naszego organizmu. Producenci kosmetyków organicznych i naturalnych stosują naturalne metody konserwacji poprzez dokładną selekcję surowców, zastosowanie olejków, witamin czy alkoholu roślinnego. Stosują to co stworzyła natura. Za pienienie w takich kosmetykach odpowiada olej kokosowy a nie soda będąca produktem petrochemicznym czyli sztucznym.

Aby jak najlepiej zadbać o swoją skórę, dostarczać jej samych bezpiecznych i zdrowych składników warto sprawdzać skład na opakowaniu. Używając zdrowych kosmetyków organicznych, eliminujemy ryzyko wystąpienia wielu chorób, a skórze zapewniamy świeżość, blask i młodość.

 

zdrowa skóra skóra delikatna skóra kosmetyki naturalne kosmetyki organiczne

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 368 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach