45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Astaksantyna - 1000 razy silniejszy antyoksydant od witaminy C!

Astaksantyna - 1000 razy silniejszy antyoksydant od witaminy C!Astaksantyna - 1000 razy silniejszy antyoksydant od witaminy C!

Barwnik, któremu świat medycyny nie szczędzi pochwał – astaksantyna. Wszystko dzięki temu, iż ten naturalny składnik został uznany za 1000-krotnie mocniejszy od witaminy C, a zarazem najpotężniejszy przeciwutleniacz, jaki dotychczas odkryto.

Także w porównaniu z beta-karotenem oraz witaminą E, o niebo skuteczniej hamuje starzenie skóry. Astaksantyna jest znana od 1938 r, współcześnie poddaje się ją badaniom w laboratoriach USA, japońskich, szwedzkich oraz norweskich.

  • Co to jest astaksatyna?

  • Co zawiera astaksatynę?

Skąd się bierze astaksantyna?

Wliczana w poczet karotenoidów, określana mianem “czerwonego cuda” astaksantyna przyprawia świat fauny i flory o czerwoną barwę. Wyrazisty kolor zawdzięczają jej flamingi, homary, kraby, łososie oraz dzikie jagody. Jako ksantofil, astaksantyna posiada po dwie grupy hydroksylowe i karbonylowe, dzięki czemu wykazuje wyższą skuteczność od pozostałych karotenoidów. Współdziała z likopenem, jak również z beta-karotenem. Doskonale wnika w błonę komórkową, jej działanie w liposomach możemy porównać do mostu. Poprzez transport elektronu między karotenoidem a środkiem liposomu, w którym gromadzą się wolne rodniki, oddziałuje antyoksydacyjnie. Dzięki temu, że nie wchodzi w reakcje z wolnymi rodnikami, komórki organizmu pozostają nietknięte przez tworzoną przy beta-karotenie formę kationowo-rodnikową.

Gdzie znajdziemy astaksantynę?

  • Często zawierają ją preparaty odmładzające i pomadki do ust, dzięki którym poprawia barwę, napina skórę, przywraca jej młodość i gładkość. Niweluje opuchliznę wokół oczu, a cera twarzy jest doskonale nawilżona i wypoczęta.
  • Kosmetyki zabezpieczające skórę przed szkodliwym wpływem promieni UV, które mogą przyśpieszyć fotostarzenie się skóry. Zwalcza rumień, lipidową oksydację oraz pobudza mechanizmy strzegące nas przed wystąpieniem poparzeń czy plam na skórze.
  • Astaksantyna wchodzi również w skład kosmetyków do pielęgnacji lub makijażu cery tłustej i mieszanej, tuszuje niedoskonałości.

Wszechstronność astaksantyny

Substancja ta nie tylko dba o nasz wygląd, ale też chroni serce, korę nadnerczy, przysadkę mózgową, grasicę. Wzmacnia układ immunologiczny, a ponadto ogranicza prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu, zawału oraz nowotworów. Usprawnia procesy przebiegające w organizmie, działa przeciwzapalnie. Astaksantyna łatwo rozpuszcza się w tłuszczach, sprawnie przenika do warstwy rogowej, skóry właściwej czy tkanki podskórnej. Stymuluje regenerację naskórka, metabolizm wraz z podziałami komórkowymi i syntezę kolagenu, ułatwia czynności regulacyjne skóry. Przeciwdziała odwodnieniu skóry czy zachwianiu równowagi skórnej. Ogranicza tlen singletowy, odpowiada za kwas retinowy, maksymalizuje gęstość optyczną.

przeciwutleniacz starzenie się skóry antyutleniacz młody wygląd fotostarzenie astaksantyna ochrona przed promieniami UV

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach