45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 003 produktów w 209 kategoriach

Alkohol a jakość plemników ?

Alkohol a jakość plemników ?Alkohol a jakość plemników ?

Płodność jest zagadnieniem nieodzownie kojarzonym z męskością. Za 40 procent niepowodzeń z zajściem w ciążę odpowiada mężczyzna. Partnerzy nadużywający alkoholu potrzebują średnio dwa razy więcej czasu, aby zapłodnić kobietę, co pcha tę używkę na ławę oskarżonych, winnych bezowocnych starań o dziecko.

  • Czy alkohol zmniejsza potencję?

  • Jakie są skutki nadmiernego spożywania alkoholu?

Alkohol spożywany w zbyt dużych ilościach ogranicza poziom testosteronu, a zarazem sprzyja zaburzeniom erekcji. Na domiar złego ogranicza przyswajanie cynku przez organizm, który jest pierwiastkiem niezwykle istotnym dla płodności u panów.

Wrażliwość komórek płciowych

Naukowcy wykazali, iż budowa zarówno komórki jajowej, jak i plemnika jest niezwykle wrażliwa i złożona. Ich strukturze zagrażają wszelkiego rodzaju używki, także alkohol i papierosy. Komórki Leydiga, zwane komórkami śródmiąższowymi są obecne w przestrzeni jąder, do ich zadań należą funkcje odżywcze i producja testosteronu. W zderzeniu z toksycznym wpływem alkoholu, testosteron u części mężczyzn może ulec ograniczeniu, lecz niekoniecznie.

Nie bez znaczenia jest fakt, iż alkohol jest zdolny wyrządzić poważne szkody w DNA w spermie, które mogą doprowadzić do wad wrodzonych u przyszłego potomka. Dane są wręcz szokujące – ponad połowa dzieci mężczyzn regularnie zaglądających do kufla czy kieliszka wykazuje tego typu wady. Ośrodki, które przeprowadziły badania w Europie i Ameryce, zgodne są w kwestii bardzo niskiej wagi urodzeniowej, która negatywnie rzutuje na dalszy rozwój noworodków.

Zawarty w piwie chmiel obfituje w fitoestrogeny, które mogą znacznie zmniejszyć ruchliwość plemników oraz zniszczyć ich struktury DNA. Pozornie niewinny, codzienny kufel piwa jest w stanie nieźle namieszać w męskiej płodności.

Bezpośrednie skutki nadużywania napojów procentowych

Wśród najczęstszych problem w wywołanych nadużywaniem drinków przez mężczyzn w sprawach seksualnych wymienia się:

  • impotencję,

  • opóźnienie wytrysku,

  • zaburzenia wzwodu,

  • osłabienie orgazmu,

  • atrofię jąder,

  • ogólne obniżenie płodności

Nadmierne spożycie alkoholu sprzyja nieprawidłowej pracy organów wewnętrznych, co w konsekwencji osłabia żywotność i tworzenie plemników. Negatywne skutki dla płodności są zwykle długofalowe, dlatego warto ograniczyć spożycie używek już na kilka miesięcy przed planowanym poczęciem. Nie popadajmy jednak w skrajności, przypuszcza się, iż niewielka jego ilość może pozytywnie wpłynąć na jakość plemników. Jest wysoce prawdopodobne by okazyjnie wypity kieliszek zadziałał niczym afrodyzjak, zwiększył pobudzenie, otworzył na doznania seksuane, a przede wszystkim odstresował.

 

 

płodność plemniki alkohol bezpłodność planowanie ciąży
Komentarze
Dodano: 05 Wrzesień 2016
Autor: Paweł
Ocena:
Ja w ogóle nie lubię alkoholu. Moi kumple już to zaakceptowali. Gorzej, jak ktoś mnie nie zna. Dla wielu to dziwne, że facet nie pije i często mnie pytają, czy do AA należę.
Odpowiedź
Dodano: 24 Lipiec 2016
Autor: Justyna
Ocena:
Ja to od zawsze wiedziałam, że procenty to wróg potencji i płodności, ale kompletnie nie wiem, jak przekonać o tym męża, który bez piwa nie umie żyć.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 003 produktów w 209 kategoriach