45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Alkohol a dieta - wypijasz nawet 2000 kalorii w wieczór!

Alkohol a  dieta - wypijasz nawet 2000 kalorii w wieczór!Alkohol a dieta - wypijasz nawet 2000 kalorii w wieczór!

Jesteś na diecie 1000 lub 1500 kalorii a mimo to nie chudniesz? Być może problem tkwi w weekendowych wyjściach. Czy wiesz, że jedna wizyta w barze może dodać do twojej codziennej diety nawet kilka tysięcy kalorii?

Będąc na diecie koncentrujemy się głównie na tym, co jemy i czego należy unikać. Mniejszą wagę poświęcamy napojom, a alkohol najrzadziej bierzemy pod uwagę, planując dietę. To błąd. Alkohol jest obok cukru i tłuszczu jedną z najbardziej kalorycznych substancji. Dodatkowym problemem jest fakt, że o ile wielu z nas potrafi ograniczyć spożywanie słodyczy czy tłuszczów do rozsądnych dawek, to podczas weekendowych spotkań ze znajomymi jesteśmy w stanie często pochłonąć kilka drinków naraz.

  • Czy pić alkohol podczas diety?

  • Jaki alkohol jest najmniej kaloryczny?

Zabójcze drinki

Najbardziej kalorycznym alkoholem jest wódka. Wystarczy kieliszek, by dodać do swojej diety ponad 100 kalorii! Co gorsza, rzadko pijemy wódkę samą. Najczęściej popijamy ją napojami gazowanymi, które stanowią istne bomby kaloryczne. Czasem sięgamy też po wymyślne drinki, a ich kaloryczność częśto dorównuje deserom! Kahlua z mlekiem kokosowym, White russian czy Caipirinha mogą mieć nawet 300 – 400 kalorii. Jeśli sięgniemy po cztery drinki tego typu podczas jednego wieczoru, okaże się że w kilka godzin dostarczyliśmy organizmowi tyle samo, ile zjedliśmy przez cały dzień.

Brzuch piwny

Równie zdradliwe jest piwo. Choć 100 ml zawiera niecałe 50 kalorii, rzadko kto sięga po tak małą dawkę, bo standardowa porcja to pół litra. Jeśli w ciągu wieczoru wypijemy więc trzy piwa, będzie to 750 kalorii, czyli tyle, ile dwudaniowy obiad z zupą i kotletem schabowym. Wato pamiętać, że im mniej alkoholu w piwie, tym mniej kalorii, dlatego jeśli chcemy raczyć się tym trunkiem, warto wybierać lżejsze wersje.

Wino z cukrem

W kieliszku wina znajdziemy ok. 150 kalorii, dlatego pół butelki dostarczy nam ok. 400 kalorii. To niewiele na tle pozostałych alkoholi, nadal jednak musimy pamiętać o kilku zasadach. Najmniej kaloryczne będzie wino wytrawne i półwytrawne. Słodkie może mieć nawet 5 łyżek cukru w kieliszku, dlatego na diecie lepiej trzymać się od niego z daleka.

odchudzanie dieta kalorie dieta odchudzająca alkohol a dieta
Komentarze
Dodano: 08 Czerwiec 2016
Autor: Grazynka
Ocena:
I właśnie dlatego omijam imprezy, a jeśli już wybieram grilowane warzywa i pyszną lemoniadę z miętą.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach