45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Alergia – wsparcie dla alergika

Alergia – wsparcie dla alergikaAlergia – wsparcie dla alergika

Częstą dolegliwością, która dostarcza różnych zmartwień – szczególnie w momencie, gdy rośliny rozwijają się – jest alergia. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym w jakimś stopniu zabezpieczymy się przed tą przypadłością.

 
Jakie wsparcie dla alergika?

Obecnie coraz więcej osób choruje na alergię. Im więcej chorych, tym więcej pojawia się sposób na walkę z tym popularnym problemem. Coraz bardziej powszechne staje się ziołolecznictwo, które jest łatwo dostępne oraz nie szkodzi tak, jak różne medyczne specyfiki. Jest mnóstwo roślin, które doskonale opanowują katar czy podrażnienie oczu – na pewno warto z nich korzystać.
Różne zioła można sadzić we własnym ogrodzie i przy tym cieszyć się z tego, że rosną. Dostępne są także w aptekach oraz sklepach zielarskich, także tych internetowych. Jednym ze znanych i często stosowanych środków naturalnych jest:
• ziele dziurawca zwyczajnego: działa antybakteryjnie, dlatego doskonale radzi sobie jeśli występują niekorzystne zmiany na skórze oraz infekcje gardła;
• czarnuszka: polecana jest jako naturalny środek przeciwzapalny, który dobrze wpływa na katar oraz układ oddechowy, stosowana jest jeśli pojawiają się symptomy astmy;
• świetlik lekarski: idealny dla oczu, używany przez osoby, które zostały dotknięte zapaleniem spojówek, warto wspomnieć, że to właśnie świetlik jest często jednym z elementów żelu pod oczy.

  • Jak walczyć z alergią?

  • Jakie są objawy alergii?

 


Jakie dolegliwości towarzyszą alergikom?

Objawów alergii jest mnóstwo, są też takie często występujące. Jeśli podejrzewamy, że cierpimy na tą chorobę, należy udać się do alergologa. Może zdarzyć się sytuacja, że zauważymy u siebie wyjątkowo dokuczające kichanie w trakcie odkurzania, które może świadczyć o alergii. Jeśli w styczności z kotem lub psem źle się poczujemy i trudno nam się oddycha, to także może dowodzić, że zadziałały alergeny z sierści zwierzaka. Do często występujących symptomów alergii zalicza się:
• katar orz kichanie,
• swędzenie oraz łzawienie oczu,
• trudności z oddychaniem,
• zmiany na skórze oraz ból brzucha.

To właśnie wiosna jest okresem, w którym osoby cierpiące na tą przypadłość narzekają najbardziej. Pyłki kwiatowe, które docierają do nosa i powodują notoryczne kichanie nie powinny zabierać radości z upragnionych widoków i słońca. Dlatego jeśli zauważyliśmy u siebie niepokojące nas objawy, jak najszybciej udajmy się do internisty i pamiętajmy, że są również naturalne sposoby w walce o wiosnę bez alergii.

alergia

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach