45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Alergia- jej objawy i jak z nimi walczyć ?

życie z alergiążycie z alergią

To, że Ty albo ktoś w Twojej rodzinie ma alergię nie przekreśla waszych planów. Z alergią można żyć normalnie. Należy tylko podejść do niej z głową. Według lekarzy alergia nie ma prawa bytu bez alergenu. Jednak jak w dzisiejszym świecie wyeliminować taki alergen z naszego otoczenia? Z tego względu mamy obecnie dwa rodzaje leczenia: przyczynowe oraz objawowe.

  • Jakie są objawy alergii?

  • Jakie składniki uczulają?

Pierwszym Twoim krokiem powinno być jednak możliwie jak najlepsze unikanie kontaktu z alergenem, alergenami na które reagujesz. Czasem bywa to dosyć uporczywe i nie do końca wygodne, jednak jest to najlepsze wyjście aby nie doszło do nasilenia objawów.

Reakcję alergiczną u człowieka można porównać do sytuacji, kiedy muchę spróbować odgonić  karabinem. Organizm człowieka z alergią reaguje przesadnie na czynniki, które nie są zagrożeniem.  Głównymi objawami takiej reakcji są zwykle kaszel, katar i duszności, pokrzywki, obrzęki i świąd, a także biegunki, nudności i wszelkie bóle brzucha.

Zdecydowaną większość uczuleń wywołują alergeny wziewne. Są to te dostające się przez drogi oddechowe. Między nimi pyłki, pleśnie, zwierzęta domowe, a także roztocza. Uczulenie na jad os oraz innych owadów błonkoskrzydłych, czyli pszczół, szerszeni i trzmieli występuje nawet u co setnej osoby. Alergie pokarmowe z kolei spotykane są zwykle u dzieci, na szczęście często mijają wraz z wiekiem. Te które utrzymują się nawet w życiu dorosłym występują u około 4 % Polaków. Najrzadsze są reakcje alergiczne występujące w odpowiedzi na leki, w tym antybiotyki.
Ważne jest abyś walczył z roztoczami. Znajdują się w kurzu domowym, a tym samym we wszystkim, z czym stykamy się na co dzień - w pościeli na meblach, ścianach, obrusach, ubraniach, łóżkach, podłodze i można by tak wymieniać w nieskończoność. Pajęczaki te kryją nie są widoczne, zaś uczula jedynie znajdująca się w ich odchodach guanina. Zapobiegaj ich rozwojowi, częstym sprzątaniem, wietrzeniem pościeli, na materac łóżka, w którym znajduje się najwięcej roztoczy, załóż odpowiedni pokrowiec, pościel antyalergiczna również sprawdza się doskonale. Warto także wiedzieć, że roztocza giną w temperaturze 60 stopni, a także poniżej zera.

"Powróć do natury"
Nie chodzi tu o konserwatywne podejście do tematu, wystarczy, że ograniczysz substancje chemiczne uczestniczące w waszym codziennym życiu. Często naturalne rozwiązania okazują się dużo lepsze i skuteczniejsze od ich chemicznych odpowiedników. Gorąca para wodna, sól, soda czy ocet to tylko jedne z niewielu, które efektywnie pomogą Ci wysprzątać mieszkanie ekologicznie i w trosce o rodzinę.

Zasięgnij lektury
Bardzo ważne jest abyś zwracał uwagę na zawartość uczulających składników w produktach, które kupujesz. Obowiązkiem jest aby na opakowaniu znalazły się informacje dotyczące substancji, które powodują alergie, jeżeli takowe zawiera. Zachowaj stałą czujność. Dodatkowo ważne jest abyś pamiętał o alergii wybierając miejsce na wczasy. Strategie obierz w oparciu o rodzaj uczulenia.

alergia obrzęk nudności pokrzywka objawy alergii świąd alergen uczulenie

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach