41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Akcesoria higieniczne i opatrunkowe w aptekach

Akcesoria higieniczne i opatrunkowe w aptekachAkcesoria higieniczne i opatrunkowe w aptekach

Akcesoria higieniczne oraz opatrunkowe stanowią podstawę każdej domowej apteczki. Ponadto można je znaleźć praktycznie w każdym miejscu pracy, bowiem ich obecność uwarunkowana jest przepisami z zakresu bezpieczeństwa oraz higieny pracy. Nie należy zapominać również o apteczkach samochodowych za brak których można zostać ukaranym mandatem. Podstawowe akcesoria można uzupełnić odwiedzając pobliską aptekę, jednak ich wybór może pozostawiać sporo do życzenia. Rozwiązaniem tego problemu są apteki internetowe z których korzysta co trzeci Polak. Dlaczego warto skorzystać z propozycji e-apteki oraz jakie akcesoria wchodzą w skład obowiązkowej apteczki? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Jakie akcesoria higieniczne i opatrunkowe należy posiadać?

Do absolutnych podstaw apteczki w której gromadzimy akcesoria higieniczne i opatrunkowe należy zaliczyć przede wszystkim gazę opatrunkową – najlepiej o uniwersalnej grubości wynoszącej 0.25mm oraz kompresy gazowe, które powinny występować w różnych rozmiarach. Istotna jest także obecność waty, a wespół z watą pamiętać należy o wodzie utlenionej, która jest niezbędna do dezynfekcji ran otwartych oraz zadrapań. Posiadając wyżej wymienione przedmioty warto wyposażyć się w narzędzia takie jak chociażby nożyczki, które powinny być zdezynfekowane przez zastosowaniem – tu także przyda się woda utleniona. Razem z nożyczkami nie należy zapominać o rękawiczkach lateksowych, które potrafią skutecznie uchronić przed niebezpiecznymi bakteriami. Jeśli chodzi o środki farmakologiczne, to w podstawowym uposażeniu wystarczy obecność środków przeciwbólowych. Do pozostałym akcesoriów zaliczamy poloplast, opaski elastyczne, maseczkę do sztucznego oddychania, zestaw plastrów z opatrunkiem oraz opaski dziane. Skład apteczki będzie się oczywiście różnił ze względu na jej zastosowanie – inną ilość akcesoriów posiadać będzie apteczka turystyczna, inną samochodowa, a jeszcze inną apteczka domowa.

Dlaczego warto robić zakupy w e-aptekach?

Wszelkie akcesoria opatrunkowe i higieniczne można nabyć w aptekach internetowych. Przykładem takiej apteki jest https://www.allecco.pl. Dzięki temu zyskamy na czasie, bowiem zamówienie wespół z procesem wysyłkowym trwa błyskawicznie. Zaoszczędzenie czasu to niewątpliwa korzyść, ale jeszcze większą korzyścią jest zaoszczędzenie pieniędzy. Produkty składające się na ofertę wirtualnych aptek są znacznie tańsze, a ofercie towarzyszy wielokroć atrakcyjna promocja i liczne rabaty. Ważnym walorem tego rodzaju aptek jest także ich nieograniczony asortyment. Dzięki niemu, wybór jest znacznie szerszy i bez problemu możemy dostosować akcesoria do wielkości apteczki oraz jej przeznaczenia.

e-apteka apteka internetowa akcesoria higieniczne akcesoria opatrunkowe

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach