45 386 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 979 produktów w 209 kategoriach

Acroyoga – najnowsza technika na zrzucenie kilogramów i przyjemny relaks.

Acroyoga – najnowsza technika na zrzucenie kilogramów i przyjemny relaks.Acroyoga – najnowsza technika na zrzucenie kilogramów i przyjemny relaks.

Acroyoga to nowatorska forma treningu, która rewelacje wpływa na zgrabną sylwetkę. Ćwiczenia są nietuzinkowo atrakcyjne i są przeznaczone dla wszystkich, niezależnie od wieku i sprawności ruchowej.

Acroyoga to połączenie jogi, gimnastyki akrobatycznej i relaksacyjnego tajskiego masażu. Zawiera bardzo dużo elementów, które bazują na świadomości ciała dlatego ćwiczenia działają w sposób terapeutyczny dla ciała jak i ducha. Jest także świetnym sposobem na wyciszenie i pozbycie się negatywnych emocji.

  • Co to jest acroyoga?

  • Co daje acroyoga?

Najbardziej niezwykłym doznaniem w acroyodze jest bliski kontakt z drugą osobą i budowanie z nią silnej więzi. Dotyczy ona przede wszystkim wzajemnego zaufania. Ćwiczenia wykonywane są w parach lub w grupach.
Trenerzy chwalą acroyogę za to, że potrafi ona wyzwolić bardzo pozytywne emocje. Mówią, że otwiera serca i umysły. Poza tym doskonale wzmacnia ciało, szczególnie mięśnie, które pozwalają utrzymać prawidłową postawę i „uformować” wymarzoną sylwetkę. Ćwiczenia acroyogi działają wyciszająco i odprężająco. Pozwalają na uwolnienie się od stresu i napięć zlokalizowanych szczególnie wokół kręgosłupa. Regularne treningi potrafią skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów, a pierwsze ich efekty mogą być widoczne już po kilku tygodniach.

Acroyoga do Polski zawitała we wrześniu 2013 roku i od tego czasu zdobyła sporą popularność. Stale przybywa jej zwolenników. Jednak ćwiczenia zaczęto opracowywać już w latach 90 w Stanach Zjednoczonych. Tam też określenie to zostało wymyślone i ostatecznie zatwierdzone i udokumentowane w 1983 roku.

Elementy gimnastyki akrobacyjnej nie są wcale trudne. Oczywiście początkujący wykonują podstawowe, lekkie ćwiczenia akrobacyjne. W zależności od sprawności fizycznej danej osoby wprowadzane są ćwiczenia bardziej intensywne. Skupiają się one prawie na każdym elemencie ciała dlatego dzięki acroyodze można osiągnąć zgrabną sylwetkę wzmacniając przy tym mięśnie i stawy, które stają się bardziej odporne na ewentualne uszkodzenia.

Acroyogę mogą wykonywać nawet osoby w podeszłym wieku gdyż ćwiczenia nie są wyczerpujące wydolnościowo. Wzmacniają organizm, a przy tym dają uczucie pełnego relaksu i spokoju, który z czasem może utrzymywać się wiele godzin po treningu. Warto jest więc wdrożyć w życie tę metodę na sport i odprężenie. Acroyoga może skutecznie poprawić nastrój niejednemu „smutasowi” i uspokoić niejednego „nerwusa”.

Po ćwiczeniach akrobatycznych połączonych z jogą przychodzi czas na masaż tajski. Jest on wykonywany po każdym treningu. Trwa od 20 do 30 minut. Forma masażu tajskiego świetnie wpływa na krążenie, przywrócenie psychicznej i fizycznej równowagi oraz rozluźnienie mięśni całego ciała. Na koniec przychodzi totalne odprężenie. Dlatego uczestnicy acroyogi otwarcie mówią, że czują się po niej jak nowo narodzeni. Ta niezwykła technika bowiem zawiera odpowiednią dawkę ruchu, ćwiczeń pobudzających świadomość nie tylko ciała ale też umysłu oraz relaksu i odstresowania. Tajski masaż jest zwieńczeniem tego stanu.

odchudzanie stres ćwiczenia trening odprężenie relaks joga acroyoga

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 386 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 979 produktów w 209 kategoriach