45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Ach, ta skórka pomarańczowa! - Czym właściwie jest cellulit?

Ach, ta skórka pomarańczowa! - Czym właściwie jest cellulit?Ach, ta skórka pomarańczowa! - Czym właściwie jest cellulit?

Za przyczyną cellulitu najczęściej stoi nadmiar estrogenu, nałogi, brak ruchu, otyłość lub dieta pełna konserwantów, cukru i tłuszczu. Utrata elastyczności, ewentualny obrzęk i zaczerwienienie oraz nierówne fałdki na skórze, potrafią nieźle namieszać w naszej pewności siebie.

Problem jest rozpowszechniony, wśród kobiet zamieszkujących kraje cywilizowane, tylko co dziesiąta może poszczycić się ciałem bez tej skazy.

  • Co to jest skórka pomarańczowa?

  • Jakie są rodzaje cellulitu?

Poznaj wroga

Cellulit wywołują nieprawidłowości w przepływie krwi i limfy, czego następstwem jest umiejscowienie zbędnych produktów metabolizmu w tkance łącznej. Adipocyty są pojedynczymi komórkami połączonymi w „zraziki tłuszczowe”, które nasuwają skojarzenie z równo ułożonymi kolumnami tworzącymi tkankę tłuszczową.

Kliniczny podział „pomarańczowej skórki”

Konsystencja skóry bywa różna i to ona przesądza o rodzaju cellulitu.

  • Cellulit wodny nazywany obrzękowym, z uwagi na obrzęk wywołany nagromadzeniem wody w tkankach, przy czym skórę cechuje miękkość. Uchodzi za najcięższą spośród odmian celluitu, kwalifikuje się do leczenia klinicznego, np. drenaż limfatyczny w gabinecie urody. Prócz tego wskazane jest płaskie obuwie dla odciążenia nóg.

  • Celluit lipidowy powouje źle funkcjonujący metabolizm tkanki tłuszczowej. W głęboko osadzonych warstwach skóry właściwej i poniżej tkanki łącznej zlokalizowane są grudki, na sporych obaszarach ciała. W tym przypadku najskuteczniejszy jest masaż usprawniający ukrwienie.

  • Cellulit twardy, tzw. stały przeważnie występuje u pań, które nie osiągnęły 25 lat. Wyróżniatją go twarde zmiany umiejscowione płasko w tkance podskórnej. Niekiedy dotykanie ich sprawia ból, a skóra w ich rejonie pozostaje szorstka i wysuszona. Obszarem swym obejmuje wewnętrzną stronę kolan, uda i pośladki.

  • Cellulit wiotki charakteryzuje nieelastyczna, wiotka skóra, pod którą wyczuwalne są nie tylko grudki, ale i wgłębienia. Kontrast między rejonami ciała dotkniętymu cellulitem a resztą, nakreśla duża różnica w masie. Przeważnie występuje na ramionach, brzuchu, pośladkach, udach i łydkach.

  • Celluit mieszany jest formą występującą najczęściej.

Domowa pielęgnacja, niczym SPA

Peeling kawowy, kosmetyki z kawą poszerzą naczynia krwionośne, przez co sprawią, że skóra będzie bardziej elastyczna. Domowy peeling kawowy przygotujesz w parę minut – połącz 2 łyżki kawy mielonej z łyżeczką soli i odrobiną oliwy. Masuj nim miejsca dotknięte cellulitem.

Pomogą również naprzemienne natryski po kilka sekund zimnym i ciepłym prysznicem do 7 razy po kąpieli. Uelastycznienie wynika w tym przypadku z naprzemiennego rozkurczania i obkurczania naczyń krwionośnych.

 

cellulit jak się pozbyć cellulitu walka z cellulitem jak pozbyc się cellulitu cellulitis co to jest cellulit rodzaje cellulitu peeling kawowy naprzemienne prysznice na cellulit
Komentarze
Dodano: 27 Kwiecień 2016
Autor: Karola
Ocena:
U mnie cellulit pojawił się po tym jak zaczęłam pracować w biurze i musiałam na jakiś czas zrezygnować z treningów...
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach