Gonią cię terminy i obowiązki, a energii brak? Wiesz, że napoje energetyczne to na dłuższą metę kiepskie rozwiązanie, ponieważ tuczą i działają przez krótki czas. Kolejna filiżanka kawy już nie pomaga, tymczasem do wyjścia z pracy pozostało jeszcze parę godzin.
Przyjmowanie magnezu i witamin zadziała dopiero po kilku dniach. Już teraz ulgę przynieść powinny warte wypróbowania sposoby...
Jak zwiększyć sobie energię?
Czy zielona herbata dodaje energii?
Patenty na więcej energii w ciągu dnia
- Popijaj wodę niegazowaną – wystarczy nieznaczne odwodnienie, żeby przewodzenie impulsów nerwowych spadło. Za brak koncentracji często odpowiada właśnie deficyt wody w organizmie. Optymalnie powinniśmy spożyć każdej doby między 1,5 do 2 litrów wody.
- Owoce leśne – stanowią prawdziwy skarbiec antocyjanów, czyli przeciwutleniaczy. Wskazane są przede wszystkim borówki, maliny i jeżyny oraz pozostałe niebieskie, fioletowe i czerwone owoce.
- Spacer na świeżym powietrzu – wystarczy kilka-kilkanaście minut. Po tym czasie przez chwilę oddychaj przeponą. Dzięki dotlenieniu poczujesz się lepiej.
- Uporządkuj miejsce pracy – a drobiazgi przestaną cię rozpraszać. Ponadto, wskazane jest ulokowanie w zasięgu wzroku czerwonego kubka lub innego niewielkiego przedmiotu, który zwielokrotni w nas nie tylko procesy myślenia, ale i poczucie pewności.
- Dostarcz sobie porcję magnezu – otręby, orzechy, bądź pestki dyni potrafią zdziałać cuda, gdy czujemy, że podupadamy na siłach. Ten składnik mineralny uczestniczy w produkcji energii przez nasz organizm, a także wspomaga funkcje intelektualne.
- Miętowe gumy i drażetki – mięta orzeźwia, co potwierdza opinia badaczy z Zachodniej Wirginii. Szybko poczujemy się pobudzeni, zwiększy się nasza wydolność psychofizyczna. Nawyk żucia gumy warto wyrobić, także z tego względu, iż wpływa on pozytywnie na naszą zdolność zapamiętywania.
- Przewietrz biuro/mieszkanie – to naturalne, że gdy jest nam przesadnie ciepło, spada nasza efektywność i stajemy się senni. Wystarczy parę stopni mniej by w naszym organizmie zwiększył się przepływ krwi, a z nim wzrosła też energia. W pomieszczeniach, w których przebywamy nie powinno być więcej, niż 22 st. C zimą i 24 st. C latem.
- Przyrządź zgodnie z zaleceniami zieloną herbatę – w chwili zaparzania temperatura wody powinna być niższa, aniżeli w momencie wrzenia. Obecna w zielonej herbacie teina doda sił witalnych oraz wzmocni koncentrację. Dla wydolności naszego organizmu pozytywne działanie ma jedynie pierwszy napar.
- Węglowodany złożone – np. brązowy ryż czy kanapka z pieczywa pełnoziarnistego za jednym zamachem przyczynią się do wzrostu glukozy i energii.
Co o tym sądzisz?