45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 003 produktów w 209 kategoriach

9 sposobów na zdrową i błyskawiczną porcję energii!

9 sposobów na zdrową i błyskawiczną porcję energii!9 sposobów na zdrową i błyskawiczną porcję energii!

Gonią cię terminy i obowiązki, a energii brak? Wiesz, że napoje energetyczne to na dłuższą metę kiepskie rozwiązanie, ponieważ tuczą i działają przez krótki czas. Kolejna filiżanka kawy już nie pomaga, tymczasem do wyjścia z pracy pozostało jeszcze parę godzin.

Przyjmowanie magnezu i witamin zadziała dopiero po kilku dniach. Już teraz ulgę przynieść powinny warte wypróbowania sposoby...

 • Jak zwiększyć sobie energię?

 • Czy zielona herbata dodaje energii?

Patenty na więcej energii w ciągu dnia

 1. Popijaj wodę niegazowaną – wystarczy nieznaczne odwodnienie, żeby przewodzenie impulsów nerwowych spadło. Za brak koncentracji często odpowiada właśnie deficyt wody w organizmie. Optymalnie powinniśmy spożyć każdej doby między 1,5 do 2 litrów wody.
 2. Owoce leśne – stanowią prawdziwy skarbiec antocyjanów, czyli przeciwutleniaczy. Wskazane są przede wszystkim borówki, maliny i jeżyny oraz pozostałe niebieskie, fioletowe i czerwone owoce.
 3. Spacer na świeżym powietrzu – wystarczy kilka-kilkanaście minut. Po tym czasie przez chwilę oddychaj przeponą. Dzięki dotlenieniu poczujesz się lepiej.
 4. Uporządkuj miejsce pracy – a drobiazgi przestaną cię rozpraszać. Ponadto, wskazane jest ulokowanie w zasięgu wzroku czerwonego kubka lub innego niewielkiego przedmiotu, który zwielokrotni w nas nie tylko procesy myślenia, ale i poczucie pewności.
 5. Dostarcz sobie porcję magnezu – otręby, orzechy, bądź pestki dyni potrafią zdziałać cuda, gdy czujemy, że podupadamy na siłach. Ten składnik mineralny uczestniczy w produkcji energii przez nasz organizm, a także wspomaga funkcje intelektualne.
 6. Miętowe gumy i drażetki – mięta orzeźwia, co potwierdza opinia badaczy z Zachodniej Wirginii. Szybko poczujemy się pobudzeni, zwiększy się nasza wydolność psychofizyczna. Nawyk żucia gumy warto wyrobić, także z tego względu, iż wpływa on pozytywnie na naszą zdolność zapamiętywania.
 7. Przewietrz biuro/mieszkanie – to naturalne, że gdy jest nam przesadnie ciepło, spada nasza efektywność i stajemy się senni. Wystarczy parę stopni mniej by w naszym organizmie zwiększył się przepływ krwi, a z nim wzrosła też energia. W pomieszczeniach, w których przebywamy nie powinno być więcej, niż 22 st. C zimą i 24 st. C latem.
 8. Przyrządź zgodnie z zaleceniami zieloną herbatę – w chwili zaparzania temperatura wody powinna być niższa, aniżeli w momencie wrzenia. Obecna w zielonej herbacie teina doda sił witalnych oraz wzmocni koncentrację. Dla wydolności naszego organizmu pozytywne działanie ma jedynie pierwszy napar.
 9. Węglowodany złożone – np. brązowy ryż czy kanapka z pieczywa pełnoziarnistego za jednym zamachem przyczynią się do wzrostu glukozy i energii.
energia koncentracja osłabienie brak energii złe samopoczucie spadek energii brak wigoru
Komentarze
Dodano: 27 Wrzesień 2016
Autor: Kama
Ocena:
Potwierdzam działanie zielonej herbaty, pobudza nie tylko ciało ale i umysł. Tylko nie wolno jej parzyć dłużej niż 3 minuty!
Odpowiedź
Dodano: 18 Lipiec 2016
Autor: Kawoszka
Ocena:
Kawa pobudza najlepiej. Ja nie zamienię jej na nic innego.
Odpowiedź
Dodano: 22 Czerwiec 2016
Autor: Ilona
Ocena:
A ja mimo rożnych sposobów jestem ciągle zmęczona, chyba czas na badania profilaktyczne.
Odpowiedź
Dodano: 02 Czerwiec 2016
Autor: Sylwia
Ocena:
Ja łykam magnez i piję czarną kawę każdego ranka i nie mam problemu z brakiem energii.
Odpowiedź
Dodano: 13 Kwiecień 2016
Autor: Aleksa
Ocena:
Ja brak energii zwalczam zieloną herbatą albo bardzo mleczną kawką.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 003 produktów w 209 kategoriach