45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

7 rad dla kobiet często chorujących na infekcje pęcherza i okolic intymnych

7 rad dla kobiet często chorujących na infekcje pęcherza i okolic intymnych7 rad dla kobiet często chorujących na infekcje pęcherza i okolic intymnych

Zapalenie pęcherza nazywa się również często „chorobą miesiąca miodowego”. Bardzo szybko bowiem do zakażenia dochodzi u kobiety po stosunku. Męska cewka moczowa jest o wiele dłuższa, dlatego też Panowie rzadziej chorują na tę intymną chorobę – niemniej również się to zdarza. Infekcje okolic intymnych u kobiet są tak częste przez prawdziwą delikatność tych okolic kobiecego ciała. W jaki sposób z tym walczyć, jak sobie pomóc? O tym poniżej.

 • Jak radzić sobie z infekcjami pęcherza?

 • Czy żurawina pomaga na zapalenie pęcherza?

Rady dla kobiet często chorujących na infekcje. Jak dbać o układ moczowy i płciowy?

 1. Dbaj o odpowiednią higienę swojego ciała.
  Używaj żelów intymnych i do mycia tylko z odpowiednim pH. Nie wykonuj często irygacji pochwy. Zawsze po stosunku seksualnym zadbaj o swoją higienę, lekarze bardzo często polecają oddanie moczu tuż po stosunku seksualnym. Powoduje to wydalanie bakterii, które mogły dostać się do kobiecego ustroju podczas tych intymnych chwil. O infekcję wtedy zacznie trudniej, a ciało jest naturalnie chronione.
 2. Zażywaj preparaty z żurawiną.
  Mogą to być specjalne suplementy diety lub sklepowe herbatki i inne preparaty. Żurawina świetnie radzi sobie z wszelkimi infekcjami dróg intymnych, jak również z leczeniem zapalenia pęcherza.
 3. Dbaj o swoją dietę.
  Spożywaj różnorodne produkty, nie ograniczaj się do jednej niezbilansowanej diety. Dostarczaj swojemu organizmowi wszystkich potrzebnych mu mikro- i makroelementów oraz niezbędnych witamin.
 4. Pij dużo wody.
  Wielu lekarzy zgadza się z tym, że nawracające infekcje pęcherza spowodowane są brakiem przepływu moczu przez pęcherz i cewkę moczową, a to prowadzi do gromadzenia się odpowiedzialnych za infekcje bakterii. Wystarczy spożywać po prostu więcej napojów.
 5. Próbuj w czasie choroby inaczej się ubierać.
  Nie zakładaj bardzo obcisłej bielizny i ubrań np. przylegających do ciała spodni. Chodź ubrana luźniej, daj ciału odetchnąć. Nie przegrzewaj się, ale również nie wyziębiaj. Po dłuższej kąpieli zawsze zakładaj przepuszczającą powietrze, oddychającą bieliznę bawełnianą.
 6. Przyjmowane leki zawsze konsultuj z lekarzem.
  Nawet jeśli lekarz przepisał ci dany lek przy niedawnej infekcji, to nie jest powód, aby przyjmować go teraz. Choroba mogła się zmienić, nie możesz być tego sama całkiem pewna. Jeśli stosujesz antybiotyki lub mocniejsze leki – skonsultuj to z lekarzem. Szybciej wtedy dojdziesz do zdrowia.
 7. Uważaj na alergie.
  W przypadku występowania jakichkolwiek objawów alergicznych zaprzestań stosowania bielizny lateksowej, kolorowych soli do kąpieli, niektórych rodzajów prezerwatyw czy zapachowych wkładek higienicznych. Wszystkie te produkty mogą powodować objawy uczulenia i alergii, a osłabiony organizm łatwiej popadnie w następną infekcję.
grzybica pochwy świad pochwy infekcje intymne swędzenie pochwy swędzenie okolic intymnych

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach