45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

7 najczęstszych przyczyn problemów z erekcją!

7 najczęstszych przyczyn problemów z erekcją!7 najczęstszych przyczyn problemów z erekcją!

Każdy mężczyzna choć raz w życiu spotyka się z tym problemem. Szacuje się, że w Polsce ok.2,5 miliona osób cierpi na zaburzenia erekcji. Przyczyny takiego stanu rzeczy są bardzo zróżnicowane, jednak warto wiedzieć, że problem ten świadczy  nie tylko o problemach natury fizycznej, ale także kondycji psychicznej.

  • Co to jest erekcja?

  • Jakie są przyczyny zaburzeń erekcji?

Erekcja polega głównie na współdziałaniu układu naczyniowego i nerwowego. Potrzebny jest więc odpowiedni przepływ krwi oraz nastrój i nastawienie. U zdecydowanie największej ilości mężczyzn źródłem takich problemów jest jednak psychika. Główne przyczyny to:

  1. Kłopoty z sercem – kłopoty w sypialni mogą mieć swoje źródło w rozwijającej się miażdżycy. Gdy krew gorzej krąży, osiągnięcie wzwodu staje się bardzo trudne. W obliczu problemów z erekcją warto więc przebadać się również pod tym kątem, gdyż może grozić nam zawał.
  2. Stres – praca, przemęczenie, codziennie wczesne wstawanie i rzucanie się w wir obowiązków – zdecydowanie nie są sprzymierzeńcami spraw łóżkowych. Nastawienie emocjonalne i psychiczne ma ogromne znaczenie w seksie, dlatego stres jest jedną z najczęstszych przyczyn niepowodzeń. Często również sama świadomość, że próby pobudzenia członka mogą zakończyć się klęską i wstydem przed partnerką, jest czynnikiem stresującym i powodującym blokadę.
  3. Alkohol – choć początkowo może wpływać na libido pozytywnie, ponieważ rozluźnia i dodaje energii, to jednak jego systematyczne picie w dużych ilościach prowadzi do problemów z układem hormonalnym, nerwowy i naczyniowy.
  4. Niewłaściwe odżywianie – oraz brak ruchu, również są wrogami erekcji. Nie powinno się jeść za tłusto, należy wprowadzić do jadłospisu dużo warzyw i owoców, a także ograniczyć spożywanie alkoholu. Do tego należy wprowadzić regularny wysiłek fizyczny, który poprawi krążenie i kondycję.
  5. Papierosy – ¾ palaczy cierpi na impotencję. I nie są to jedynie puste ostrzeżenia umieszczane na paczkach papierosów, a wyniki długoletnich badań. Palacze mają mniejszą objętość nasienia, mniej plemników. Nikotyna powoduje też zmiany naczyniowe.
  6. Za mało testosteronu – który jest odpowiedzialny za popęd seksualny. Można to jednak leczyć. Leczenie substytucyjne testosteronem jest skuteczne i bezpieczne (jeśli przeprowadzamy je pod kontrolą lekarza). Hormon lub jego pochodne podaje się domięśniowo, aby zapewnić stały jego poziom, niezbędny dla utrzymania libido. Hormonem, który może całkowicie zabić ochotę na seks i uniemożliwić erekcję, jest prolaktyna. Jej poziom wzrasta w sytuacji permanentnego stresu, więc problem dotyczy zwłaszcza mężczyzn, którzy ciężko pracują.
  7. Sterydy - samodzielne i długotrwałe stosowanie sterydów prowadzi do kłopotów z erekcją po ich odstawieniu. Większość z nich znacząco podnosi poziom testosteronu we krwi, co prowadzi do problemów z naturalną gospodarką hormonalną. Nadmiar dostarczanego z zewnątrz testosteronu blokuje mechanizm  „podwzgórze-przysadka-nadnercza-jądra”, i w konsekwencji powoduje zmniejszenie wytwarzania tego hormonu przez jądra.

 

 

erekcja problem z erekcją słaba erekcja problemy z erekcją przyczyny
Komentarze
Dodano: 14 Czerwiec 2016
Autor: Włodek
Ocena:
Taaa stres może nieźle uprzykrzyć życie, i zazdrosze tym, którzy mogą po pijaku hehe
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach