45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

6 wypróbowanych sposobów na opryszczkę. Które działają?

6 wypróbowanych sposobów na opryszczkę. Które działają?6 wypróbowanych sposobów na opryszczkę. Które działają?

Choć opryszczka wargowa nie jest chorobą niebezpieczną, z pewnością nikogo nie cieszą tego typu „niespodzianki” pojawiające się znienacka na twarzy. Nic dziwnego, że chcemy jak najszybciej pozbyć się problemu. Zwykle sięgamy po apteczne specyfiki: plasterki, maści i kremy. Zanim pobiegniesz do apteki, wypróbuj domowe sposoby na opryszczkę.

  • Jak radzić sobie z opryszczką?

  • Czy miód pomaga na opryszczkę?

Według niektórych są one równie skuteczne i bezpieczne, jak sprzedawane leki. Ile w tym prawdy? Z pewnością pomogą osobom, które odnotowały u siebie dopiero pierwsze objawy opryszczki, czyli pieczenie i mrowienie warg. Nie oznacza to jednak, że nie pomogą w bardziej zaawansowanych przypadkach – po prostu przy pierwszy objawach są zdecydowanie najskuteczniejsze.

Jeśli jednak na twojej twarzy bardzo często pojawia się ten „nieproszony gość”, nie czekaj i jak najszybciej wybierz się do lekarza dermatologa. Może okazać się, że potrzebny będzie silniejszy lek, dostępny tylko na receptę. Poniżej lista sprawdzonych sposobów na opryszczkę – niektóre z nich mogą cię zaskoczyć:

  1. Czosnek i cebula – czosnek znany jest jako naturalny antybiotyk i skuteczny lek na wszelkie dolegliwości. Cebula nie pozostaje w tyle, również szczycąc się tytułem jednego z najzdrowszych warzyw. Mają właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne. Okazuje się, że również w tym przypadku mogą sporo zadziałać: przyłóż do miejsca zmienionego chorobowo przekrojony na pół ząbek czosnku lub kawałek cebuli. Tego typu okład trzymaj jednak krótko – tylko przez kilka minut, jednak w miarę często. Wybieraj tylko świeże warzywa, zawierające wiele soku, nie zaś stare i wysuszone. Możesz także przygotować syrop z cebuli i nakładać go nasączonym wacikiem na opryszczkę.
  2. Miód – ten pyszny, złoty płyn ma również działanie lecznicze. Wykazuje właściwości wiruso- i bakteriobójcze, będzie więc świetnym sposobem na opryszczkę, która jest właśnie chorobą wirusową. Posmaruj ją niewielką ilością miodu, dzięki czemu zapobiegniesz rozprzestrzenianiu się stanu zapalnego.
  3. Olejek z drzewa herbacianego – tym razem coś wyjątkowego, co nie każdy z nas posiada w swojej spiżarni czy apteczce (a powinien!). Olejek z drzewa herbacianego ma właściwości odkażające, antywirusowe, a dodatkowo przyspiesza proces gojenia ran. Wymieszaj kilka kropli olejku z kremem i posmaruj chore miejsce.
  4. Polopiryna – to już nieco mniej naturalna metoda, jednak z pewnością wiele osób jest w posiadaniu polopiryny. W tym przypadku wystarczy jedynie umoczyć tabletkę w wodzie i posmarować nią pęcherzyk.
  5. Aloes – utnij liść aloesu, ułam go i przyłóż wypływający miąższ do opryszczki. Ten cudowny składnik stojący na parapetach w wielu domach, przyspiesza proces gojenia ran.
  6. Herbata – dość zaskakujący sposób, który jest jednak sprawdzony i skuteczny. W zwykłej herbacie zawarte są taniny, które mają doskonałe właściwości ściągające i antywirusowe. Wystarczy, że po zaparzeniu kubka herbaty przyłożysz do ust ciepłą torebkę.
opryszczka wirus opryszczki opryszczka wargowa domowe sposoby na opryszczkę opryszczka sposoby jak wyleczyć opryszczkę domowe leczenie opryszczki naturalne sposoby na opryszczkę
Komentarze
Dodano: 19 Kwiecień 2016
Autor: Hania
Ocena:
Opryszczka często dotyka mojego męża i córkę, wtedy stosujemy witaminę b12 oraz maść z miodem.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach