45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

6 sprawdzonych sposobów na leczenie odcisków

6 sprawdzonych sposobów na leczenie odcisków6 sprawdzonych sposobów na leczenie odcisków

Odciski to częsty problem współczesnych kobiet, szczególne noszących obuwie niedostosowane do dłuższych dystansów. Problem ten spotyka również mężczyzn, którzy jednak wydają się posiadać bardziej odporną i grubą skórę, przez co odciski pojawiają się u nich nieco rzadziej.

Jak powstają odciski?

Odcisk to tak naprawdę warstwa martwego, zrogowaciałego naskórka. Naskórek ten ściera się poprzez ciągły ruch czy punktowy, trwały ucisk. Dlatego odciski powstają po dłuższym treningu czy spacerze, ale również wtedy, gdy pozostajemy w miejscu, ale za to założyliśmy np. zbyt ciasne obuwie.

  • Jak powstają odciski?

  • Jak leczyć odciski?

Jak leczyć i zapobiegać odciskom?

  1. Odciski, kurzajki, brodawki – wszystkie te problemy możemy zaleczać dostępnymi w aptekach środkami, z których najczęściej wybieranymi są specjalne plastry. Plastry na odciski zawierają zazwyczaj kwas salicylowy, który pomaga w usunięciu odcisku i przywróceniu skórze zdrowego wyglądu. W aptekach możemy również kupić specjalne kremy i spraye do odcisków, które także mogą przynieść dobre rezultaty, jeśli będą stosowane regularnie i z zaleceniami.
  2. W codziennej higienie nie należy zapomnieć o stopach. Powinny one zostać dokładnie umyte, a następnie należy poświęcić chwilę czasu na usunięcie martwego naskórka. Ważne jest również to, aby po wyjściu z kąpieli dokładnie osuszyć stopy i np. posmarować je nawilżającym kremem. W ten sposób na bieżąco będziemy „pozbywać” się zalegającego martwego naskórka stóp, który mógłby z łatwością zamienić się w odcisk.
  3. Warto zakupić również specjalne środki zmiękczające, którymi można rozmiękczać martwy naskórek i usuwać go z jeszcze większą łatwością.
  4. Z domowych sposobów na odciski poleca się moczenie stóp w wodzie z mieszaniną naparu z rumianku lub w gorącej wodzie z dodatkiem stołowej musztardy. Oba te sposoby pozwalają na znaczne zmiękczenie naskórka, który w ten sposób zostanie przygotowany do zabiegów usuwania martwego naskórka za pomocą pumeksu.
  5. Odciski można również usuwać domowymi sposobami wykorzystując naturalny czosnek i zwykłe plastry, dostępne w każdej aptece. Z czosnku wystarczy odkroić jeden większy plasterek i przyłożyć go do umytego i wyczyszczonego odcisku na skórę świeżą i nawilżoną, a następnie zakleić czosnek plastrem. Opatrunek można zmieniać parę razy dziennie. Po 1-3 dniach odcisk powinien całkowicie ustąpić.
  6. Dobór odpowiedniego, wygodnego obuwia to podstawa przy walce z odciskami. Buty nie mogą być zbyt małe, bo wtedy oczywiście uciskają stopę i niektóre jej części. Nie mogą być jednak również zbyt duże. Luźny but będzie obcierał nogę, a w miejscach tych mogą powstawać odciski. Dodatkowo osoby z niektórymi wadami takimi, jak np. haluksy, powinny wybierać obuwie korekcyjne, które będzie potrafiło odpowiednio skorygować wadę.
stopy nogi odciski leczenie odcisków
Komentarze
Dodano: 25 Kwiecień 2016
Autor: Kasia
Ocena:
Odciski to moja zmora, każde nowe buty to przejście przez piekło, plastry na odciski srednio pomagają, musze spróbować jeszcze tych naparów.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach