45 368 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

6 istotnych punktów dla kondycji nerek! Dobre nawyki w trosce o zdrowie

6 istotnych punktów dla kondycji nerek! Dobre nawyki w trosce o zdrowie6 istotnych punktów dla kondycji nerek! Dobre nawyki w trosce o zdrowie

Dzienna porcja dwustu litrów krwi stanowi nie lada wyzwanie dla nerek. To właśnie dzięki nim krążąca w ustroju krew jest wolna od szkodliwych toksyn. Gdy nie dbamy o nie należycie potrafią przez długi czas nie uskarżać się jakimikolwiek symptomami, co jest dla nas zwodnicze. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, które z codziennych nawyków pozwolą należycie zadbać o nerki by w doskonałej kondycji służyły nam przez lata.

  • Jak dbać o nerki?

  • Za co odpowiadają nerki?

Prócz funkcji filtrów, nerki odpowiadają za wytwarzanie moczu. Poza istotnym wpływem dla sprawnego funkcjonowania gospodarki wodnej i elektrolitowej, produkują hormony, jak również wspomagają usuwanie szkodliwych pozostałości po pracy metabolizmu. Dziełem nerek jest witamina D i aktywizująca powstawanie czerwonych krwinek erytropoetyna.

6 istotnych punktów dla zdrowia nerek!

  1. Jeśli tylko sytuacja na to pozwala, w żadnym razie nie powstrzymuj się od oddania moczu czy należytego nawadniania organizmu. Niedobór wody nierzadko prowadzi do powstania kamieni nerkowych, aby się przed nimi ustrzec powinniśmy spożywać jak najczęściej niewielkie łyki mineralnej wody. Pić powinniśmy częściej, niż pojawia się pragnienie, które świadczy o powstałym już odwodnieniu organizmu. Natomiast we wstrzymywanym moczu rozwijają się bakterie mogące spowodować bolesny stan zapalny dróg moczowych.
  2. Stosowane w nadmiarze niesteroidowe leki przeciwzapalne NLZP, ograniczają transport krwi przez kłębuszki nerkowe.
  3. Kontroluj cukier. U 50 procent pacjentów kwalifikowanych do przeszczepu, na długo przed krytycznym stanem nerek, we znaki dawała się cukrzyca typu II, nadciśnienie, bądź schorzenia serca.
  4. Pielęgnacja jamy ustnej wraz z regularnymi kontrolami stanu uzębienia w gabinecie stomatologa, przełożą się pozytywnie dla systemu odpornościowego w przeciwieństwie do zębów poddanych wpływowi próchnicy.
  5. Na walkę z bakteriami namnażającym się w powstrzymywanym moczu, odpowiednie są suplementy i sok żurawinowy. Dla detoksu nerek sprawdzą się świeże brzoskwinie, czarna porzeczka, agrest i truskawki, które słyną z działania moczopędnego. Z kolei zawarte w pomarańczy cytryniany, zapobiegną rozmnażaniu bakterii, równie skutecznie co pietruszka, seler naciowy, ogórki czy rzeżucha.
  6. Oczywiście, nie bez znaczenia są regularne badania, do przeprowadzenia których powinna nas skłonić opuchlizna wokół oczu, rąk, stóp czy kostek, częste lub nienaturalnie rzadkie oddawanie moczu oraz amoniakowa woń moczu. O ile dostrzeżemy ślady krwi w moczu, natychmiast powinniśmy zasięgnąć opinii lekarza. Na badania warto wybrać się również w przypadku, gdy z chorobami nerek lub cukrzycą zmagał się ktoś z naszej rodziny, bądź przekroczyliśmy 40. rok życia.
nerki chore nerki jak dbać o nerki zdrowie nerek
Komentarze
Dodano: 10 Luty 2016
Autor: Lucyna
Ocena:
ble,ble,ble. jedz to nie jedz tego ,ludzie potrzebują żyć ,pracować i jeść wszystko z normą , a nie obłędni myśleć o jedzeniu. . A drogi moczowe należy oczyścić co jakiś czas ziołami gotowymi . Za wykrycie poważnych infekcji odpowiada lekarz.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 368 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach