45 690 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 991 produktów w 209 kategoriach

5 powodów dla których warto pić czystek!

5 powodów dla których warto pić czystek!5 powodów dla których warto pić czystek!

Czystek jest rośliną, która posiada niesamowite właściwości zdrowotne. Przypisuje się jej skuteczność w walce z wszelkimi infekcjami, boleriozą, alergiami, a nawet chorobami nowotworowymi. Zioło czystka zawiera dużą ilość polifenoli, czyli antyoksydantów (przeciwutleniaczy) o silnym działaniu na zdrowie. Oznacza to, że likwiduje wolne rodniki, które stanowią przyczynę wielu chorób.

  • Jakie właściwości ma czystek?

  • Jak pić czystek?

Jakie jeszcze cudowne właściwości posiada czystek i co czyni go o wiele lepszą  (a zarazem mniej znaną) alternatywą dla zielonej herbaty?

  1. Usuwa toksyczne metale ciężkie z organizmu. Będzie więc dobry dla osób palących oraz pracujących lub żyjących w zanieczyszczonym środowisku. Dodatkowo, wspomaga higienę jamy ustnej – płukanie ust czystkiem jest lepszym sposobem, niż stosowanie drogeryjnych, przeznaczonych do tego płynów, które zawierają środki chemiczne, jak np. toksyczny triklosan. Ponadto działa wybielająco na zęby.
  2. Jego właściwości antyoksydacyjne są 3 razy wyższe niż w przypadku zielonej herbaty – antyoksydanty nie tylko opóźniają proces starzenia się organizmu, ale również działa antybiotycznie na bakterie, wirusy i drobnoustroje. Jest dobrym lekiem na wiele chorób.
  3. Nie zawiera substancji psychoaktywnych – i dlatego napar z czystka może pić dosłownie każdy, niezależnie od wieku czy stanu zdrowia. Jest to odwrotne do działania naparu z zielonej herbaty, która posiada teinę, teobrominę czy teofilinę. To, co poczujemy po wypiciu naparu z czystka to wyłącznie lekkie mrowienie w ustach spowodowane działaniem składników antywirusowych.
  4. Zmieni zapach twojego ciała – co stanowi idealny powód do picia naparu z czystka dla osób borykających się z nadmierną potliwością ciała lub po prostu nieprzyjemnym zapachem ciała. Dzięki niezwykłym właściwościom czystka, czyli usuwaniu toksyn z organizmu, wydzielamy zdecydowanie przyjemniejszy dla węchu zapach.
  5. Zapobiega chorobom – rozpuszcza zatory i zakrzepy, dzięki czemu zapobiega chorobie niedokrwiennej serca; przyniesie też ulgę osobom cierpiącym na łuszczycę, łupież, grzybice skóry i paznokci, egzemy, trądzik, infekcje zatok, opryszczkę, infekcje spowodowane przez gronkowca złocistego, półpaśca, a także wiele innych zakażeń, które spowodowane są namnożeniem się bakterii, grzybów i wirusów. Bywa lepszy od antybiotyku, a w dodatku posiada działanie antyalergiczne.
  6. Dobry dla zwierząt – głównie w celu ochrony przed pchłami i kleszczami.
  7. Oraz dla prostaty – powinni pić go także mężczyźni cierpiący na przerost prostaty, ponieważ ma właściwości cytotoksyczne i antyproliferancyjne.

Jak pić czystek?

Przygotowuje się go jak typową herbatę ziołową. W sklepach zielarskich i aptekach dostępny jest zarówno w formie suszu, jak i w torebkach. Warto zwrócić uwagę, czy pochodzi z upraw ekologicznych i czy jest to susz cięty, czy zmielony. Aby otrzymać najlepsze efekty, należy pić napar z czystka regularnie, a już po miesiącu zobaczymy efekty.

zioła czystek czystek zioło czystek właściwości czystek na co pomaga czystek do picia

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 690 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 991 produktów w 209 kategoriach