45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

4 kroki do wzrostu testosteronu! Czym objawia się jego niedobór?

4 kroki do wzrostu testosteronu! Czym objawia się jego niedobór?4 kroki do wzrostu testosteronu! Czym objawia się jego niedobór?

Nierzadko za problemy z erekcją i libido dodatkowe kilogramy lub zmęczenie, można winić obniżony poziom testosteronu. Domowe sposoby na przywrócenie męskiego hormonu do właściwego poziomu, to jedno. Niezbędna będzie konsultacja z lekarzem dla wykluczenia cukrzycy, insulinooporności, miażdżycy i osteoporozy, które nierzadko są z nim powiązane.

  • Jakie są objawy niedoboru testosteronu?

  • Jak podwyższyć testosteron?

Zdarza się, że wzrost tkanki tłuszczowej jest zabójczy dla testosteronu, aczkolwiek zależność ta nie dotyczy wszystkich panów z nadprogramowymi kilogramami. Niemniej regularna dawka ruchu ograniczy prawdopodobieństwo problemów z produkcją hormonu.

Alarmujące symptomy

Prócz wspomnianych we wstępie typowych objawów, które świadczą o niskim testosteronie można zaobserwować spadek gęstości kości, wypadanie włosów, mniejszą objętość wytrysku, problemy z koncentracją i motywacją życiową.

Proste sposoby na wzrost testosteronu

  • Zadbaj o higienę psychiczną, wysypiaj się oraz naucz radzić sobie ze stresem. Hormon stresu – kortyzol, uczestniczy w rozpadzie tkanki tłuszczowej i osłabia testosteron. Jest to o tyle ważne, że duży procent panów, u których stwierdza się zaniżony poziom testosteronu, często zmaga się z wrogością, lękiem, bądź stanami depresyjnymi. W tej sytuacji wskazana byłaby rozmowa z psychologiem, znalezienie czasu na rzeczy, które sprawiają nam przyjemność. Może warto rozejrzeć się za nowym hobby?
  • Wyeliminuj słodycze, ponieważ wzrost cukru, może aż o 1/4 hamować wytwarzanie testosteronu. Z tego też względu ogranicz piwo i białe pieczywo. Jak wykazały irlandzkie badania, spory procent osób, które spożyły 75 g glukozy, po 2 godzinach wciąż miało obniżony poziom opisywanego tu hormonu.
  • Dla zwiększenia produkcji testosteronu pomocne jest wprowadzenie do diety awokado, które zawiera cenne kwasy tłuszczowe, spożywanie masła i oliwy z oliwek, dzięki której już po 21 dniach stosowania, poziom testosteronu może wzrosnąć, aż o 17%. Wystarczy łyżka dziennie. Warto zadbać o podaż magnezu i cynku. Cennym źródłem jest szpinak, ostrygi, orzechy, kiełki zbóż, pestki dyni i oczywiście awokado. Masło zawiera witaminę D, tak jak mleko, jajka, tuńczyk czy krewetki. Choć brak ostatecznych wyników badań odnośnie wpływu tej witaminy na testosteron, wszystko wskazuje na to, iż wpływa na niego w sposób dobroczynny.
  • Trening na siłowni pozwoli przerwać postępujący z kolejnymi latami spadek tkanki mięśniowej. Jeśli przykładamy się do ćwiczeń i staramy się odwiedzać siłownię w miarę regularnie, możemy nawet wzmocnić jego poziom. Przeznacz czas na podciąganie się na drążku, przysiady, wysiłek z ciężarkami, podczas leżenia na ławeczce lub tzw. martwy ciąg.
libido cukrzyca miażdżyca erekcja stres testosteron niedobór testosteronu jak zwiększyć testosteron depresja u mężczyzn
Komentarze
Dodano: 07 Czerwiec 2016
Autor: Mariola
Ocena:
Te metody na niedobór testosteronu u mojego męża nie sprawdziły się, czas więc na wizytę u lekarza...
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach