Pomimo morderczych treningów rzeźba mięśni przebiega powoli? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w swej diecie spożywasz za mało produktów, które wspomagają budowę muskulatury. Mowa tu o dostępnym w lodówce, bądź szafkach kuchennych jedzeniu, nie o specyfikach wspomagających anabolizm i posiadających antykataboliczne działanie.
Jakie właściwości ma spirulina?
Jakie właściwości mają warzywa strączkowe?
Jak się okazuje, produkty dostępne w osiedlowym sklepiku mają niebotyczny wpływ dla mięśni. Przedstawiamy co warto wkomponować w codzienną dietę by szybciej osiągnąć wymarzony efekt!
Top produkty dla wyrzeźbienia mięśni
- Chude mięso wołowe - w cenne białko, cynk, żelazo i witaminy z grupy B.
- Łosoś – jest rybą, która może się poszczycić właściwościami usprawniającymi odnowę po treningu. Wspomaga regenerację mięśni i ich wzrost. Dodatkowo pozwala szybciej zredukować tkankę tłuszczową, ponieważ obfituje w kwasy omega-3 DHA i EPA, jak również w białko, jak i witaminy B.
- Kurczak ze ściągniętą skórką – dostarczy wysoko jakościowego białka zwierzęcego Spożywając go regularnie unikniesz naderwań ścięgien, wspomożesz budowę mięśni.
- Jajko kurze – białko wspomaga tworzenie mięśni, natomiast żółtko zawiera substancje umożliwiające redukcję tkanki tłuszczowej. Na specjalną uwagę zasługują zawarte w nim witaminy z grupy B, ryboflawina, a ponadto witaminy A, E i K oraz kwas foliowy.
- Niskotłuszczowy twarożek – warto zjeść zarówno przed, jak i po treningu.
- Tofu, tempeh – posiadają białka sojowe, które u jaroszy z powodzeniem zastępują białko pochodzenia zwierzęcego. To drugie zawiera 19g białka, zaś tofu 8g w 100g. Możesz dodać oba produkty do warzyw lub sosu.
- Spirulina – chętnie stosowana jest przez osoby aktywne, które podjęły dietę wysokobiałkową. Z uwago na zawartość argininy, organizm błyskawicznie się regeneruje po ćwiczeniach.
- Warzywa strączkowe – są bogate w błonnik, nie brak w nich białka. Dzięki temu połączeniu uchronimy się przed wahaniami cukru we krwi, stworzymy długotrwałą masę mięśniową.
- Sok z buraków – już szklanka spożyta bezpośrednio przed treningiem poprawi wydajność organizmu, jak dowodzą badacze z Uniwerytetu w Exter w Wielkiej Brytanii. Dzięki obecnym w buraku związkom azotowym usprawnimy pracę mięśnie oraz przepływ krwi.
- Bataty – czyli słodka odmiana ziemniaków, którą cenią kulturyści. Ułatwiają one odzyskanie właściwego poziomu glikogenu, który spadł po treningu, gdyż posiadają węglowodany złożone. Warto je spożywać również z tego względu, że zawierają szeroki wachlarz składników odżywczych. Wśród nich znajdziemy kwas foliowy, witaminy z grupy B, witaminę A, C, E i K, a także potas czy błonnik.
Co o tym sądzisz?