45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

ZolpiGen

ZolpiGenZolpiGen
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 9.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 10 mg, tabletki powlekane, 20 szt.
Działanie: nasenne
Ulotka:

Opis i skład produktu ZolpiGen

Lek na receptę zalecany w krótkotrwałym leczenie bezsenności, kiedy dolegliwości są nasilone i uniemożliwiają normalne życie a także powodują wyczerpanie organizmu.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku określa lekarz. Preparat należy przyjmować bezpośrednio przed udaniem się na spoczynek. Zaleca się stopniowe odstawianie leku. Zalecany czas stosowania leku wynosi od kilku dni do 2 tygodni (maksymalnie do 4 tygodni). Nie stosować u dzieci.   Uwaga! W trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu. Alkohol nasila działanie nasenne zolpidemu.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często stłumienie emocji, dezorientacja, senność następnego dnia, ból głowy, oszołomienie, zmniejszenie czujności, niepamięć, podwójne widzenie, zawroty głowy, reakcje skórne. Niezbyt często: biegunka, nudności, wymioty, zmęczenie, osłabienie mięśni. Przy stosowaniu benzodiazepin oraz preparatów podobnych do benzodiazepin stwierdzono występowanie reakcji paradoksalnych (m.in. niepokój ruchowy, pobudzenie, rozdrażnienie, agresywność, urojenia, furia, koszmary senne, wzmożona bezsenność, omamy, psychozy, nieadekwatne zachowania) - w razie ich występowania należy przerwać leczenie. Stosowanie preparatu (nawet w dawkach terapeutycznych) może prowadzić do uzależnienia fizycznego i psychicznego. Przerwanie leczenia może prowadzić do zespołu odstawienia lub zespołu nawrotu bezsenności.   Lek upośledza sprawność psychomotoryczną. W trakcie leczenia nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, napady bezdechu sennego, miastenię (nużliwość mięśniową), schorzenia wątroby, depresję, chorobę alkoholową, ciężką niewydolność oddechową.   Gdy przyjmujesz inne leki działające na ośrodkowy układ nerwowy (neuroleptyki, leki nasenne, leki przeciwlękowe, leki przeciwdepresyjne, narkotyczne leki przeciwbólowe, leki przeciwpadaczkowe, leki przeciwhistaminowe o działaniu uspokajającym). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparatu nie należy stosować w ciąży (szczególnie w I trymestrze) oraz w okresie karmienia piersią.

ZolpiGen opinia
ZolpiGen opinie
ZolpiGen ulotka
ZolpiGen skład
ZolpiGen dawkowanie
ZolpiGen przeciwwskazania
ZolpiGen cena
ZolpiGen zamienniki
ZolpiGen zamiennik
ZolpiGen odpowiednik
ZolpiGen tańszy zamiennik
ZolpiGen czy działa
bezsenność układ nerwowy ośrodkowy układ nerwowy wyczerpanie jakość snu leczenie bezsenności trudności w zasypianiu problemy ze snem
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze suplementy z ashwagandha - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o ZolpiGen

Dodano: 15 Czerwiec 2015
Autor: Lunatyk
Ocena:
Tabletki pozwoliły mi przespać już kolejną noc z rzędu. Nareszcie jestem wypoczęta w dzień a w nocy śpię, tak jak powinno być.
Odpowiedź
Dodano: 15 Czerwiec 2015
Autor: Magdalena
Ocena:
Jestem baaardzo zadowolona z działania tabletek. Nareszcie funkcjonują normalnie - w nocy śpię, w dzień pracuję i zajmuję się domem. Do tej pory w dzień byłam wykończona nieprzespanymi nocami.
Odpowiedź

Dodaj opinię o ZolpiGen

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach