42 845 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 793 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Brintellix

BrintellixBrintellix
(14 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 159.90 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Brintellix, tabletki powlekane, 10 mg, 28 szt
Działanie: przeciwdepresyjne
Ulotka:

Opis i skład produktu Brintellix

Lek na receptę przeznaczony w stanach depresyjnych. Oddziałuje przez wortioksetyna na receptory serotoniny w mózgu, blokując działanie niektórych z nich i stymulując inne. Ponadto ogranicza działanie transportera serotoniny odpowiedzialnego za usuwanie serotoniny z miejsc jej aktywności w mózgu, prowadząc jednocześnie do zwększenia aktywności serotoniny, która  jest neuroprzekaźnikiem, czyli substancją chemiczną odpowiedzialną za przekaz sygnałów pośród komórkek nerwowych. Składnik ten odgrywa ważną rolę w regulacji nastroju oraz działaniu innych neuroprzekaźników mogących mieć związek z depresją i uczuciem lęku. Podejrzewa się, że poprzez wartioksetynę ogranicza się nasilenie depresji. Lek Brintellix jest stosowany w leczeniu dużych epizodów depresyjnych u osób dorosłych.

Dawkowanie:

Doustnie. Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.  Częstotliwość oraz dawkę leku ustala lekarz. Jak wiele innych leków, jednoczesne stosowanie tego leku i alkoholu nie jest zalecane.

Możliwe skutki uboczne:

Działania niepożądane po zastosowaniu leku są zazwyczaj łagodne i krótkotrwałe (ustępują po dwóch pierwszych tygodniach leczenia). Najczęściej mogą występować nudności. Często: biegunka, zaparcie, wymioty, zawroty głowy, swędzenie całego ciała, zmniejszony apetyt, dziwne sny. Niezbyt często: zgrzytanie zębami, zaczerwienienie twarzy, nocne poty. U pacjentów przyjmujących leki tego typu obserwowano wzrost ryzyka złamań kości. Brintellix  nie ma wpływu lub ma nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Zaleca się jednak ostrożność podczas wykonywania tych czynności po rozpoczęciu leczenia lekiem Brintellix lub po zmianie dawki.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na wortioksetynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, napady drgawkowe, manię, tendencję do krwawień lub siniaków, małe stężenie sodu we krwi, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby. Gdy stosujesz inne leki. Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli przyjmujesz którykolwiek z następujących leków:  fenelzyna, iproniazyd, izokarboksazyd, nialamid, tranylcypromina (leki stosowane w leczeniu depresji); moklobemid (lek stosowany w leczeniu depresji); selegilina, razagilina (leki stosowane w leczeniu choroby Parkinsona), linezolid (lek stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych), lit (lek stosowany w leczeniu depresji i zaburzeń psychicznych) lub tryptofan, leki obniżające stężenie sodu; ryfampicynę (lek stosowany w leczeniu gruźlicy i innych zakażeń); karbamazepinę, fenytoinę (leki stosowane w leczeniu padaczki i innych chorób); warfarynę, dipirydamol, fenprokumon, kwas acetylosalicylowy w małych dawkach (leki rozrzedzające krew). Ponadto należy poinformować lekarza o przyjmowaniu któregokolwiek z następujących leków: sumatryptan i podobne leki zawierające substancję czynną o nazwie kończącej się na “tryptan”; tramadol (silny lek przeciwbólowy); meflochina (lek stosowany w profilaktyce i leczeniu malarii); bupropion (lek stosowany w leczeniu depresji, a także u osób rzucających palenie); fluoksetyna; paroksetyna i inne leki stosowane w leczeniu depresji; ziele dziurawca; chinidyna (lek stosowany w leczeniu zaburzeń rytmu serca); chlorpromazyna, chlorprotiksen, haloperydol (leki stosowane w zaburzeniach psychicznych). Równoczesne stosowanie któregokolwiek z tych leków z lekiem Brintellix zwiększa ryzyko napadów padaczkowych. Gdy jesteś w ciąży lub ją podejrzewasz oraz gdy karmisz piersią.

Brintellix opinia
Brintellix opinie
Brintellix cena
Brintellix skład
Brintellix ulotka
Brintellix dawkowanie
Brintellix przeciwwskazania
Brintellix zamienniki
Brintellix zamiennik
Brintellix odpowiednik
Brintellix tańszy zamiennik
Brintellix czy działa
depresja przeciwdepresyjne leczenie depresji lek na depresję antydepresant antydepresanty epizod depresyjny leczenie depresji u dorosłych
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Brintellix

Dodano: 17 Październik 2019
Autor: Marlena
Ocena:
Biorę ten lek od 5 tygodni. Jest to siódmy antydepresant. Początki były okropne . Obniżenie nastroju,myśli rezygnacyjne mdłości,problem ze snem itd. Potem trochę lepiej jednak fatalna jakość snu i zawroty głowy dołują mnie. Ostatnie dwa dni czuje się bardzo dobrze , tylko ten sen,,,,... Ważne dla mnie jest to że nie mam lęków . Lekarz przepisał mina noc ketral. Boję się nowych leków. Mam też zwiększyć dawkę o połowę. Nie lubię zmieniać dawek bo obniża mi to nastrój. A ja już nie mam siły cierpieć. Pozdrawiam wszystkich cierpiących na depresję.
Odpowiedź
Dodano: 07 Marzec 2019
Autor: toby
Ocena:
witam dzis zazyłem pierwsa tabletkie odczucia smutek i spac mi sie zachcialo po nim ale jestem pełen nadzieji ze mi pomoze lecze sie juz 15 lat
Odpowiedź
Dodano: 30 Listopad 2018
Autor: Robert
Ocena:
Hej,jest mi bardzo ciezko :(mam pytanie do stosujących brintellix ,ponieważ 25 dnia zwiększyłem dawkę na 20 mg.czy naprawdę jest sens czekać 2 miesiące czy wystarczy 6 tygodni by coś drgnęło ?na mnie kiedys efectin podziałał po 6tygodniach nagle super ale po 5miesiacach odstawiłem moze za krótko brałem ,albo mam nawroty ,albo leki nie działają tylko dają szczęście ,nie wiem bo nawet nie mam pewności czy to depresja czy zaburzenia osobowości czy to i to ,kazdy lekarz co innego mówi a było ich trochę ,walczę 8 lat :( proszę o jakieś wskazówki dotyczące leku
Odpowiedź
Dodano: 16 Kwiecień 2019
Autor: Rafał
Witam i po jakim czasie zadziałał u Ciebie? ja biore 5 tygodni i jak narazie zero działania
Odpowiedź
Dodano: 03 Październik 2018
Autor: DWid
Ocena:
Proszę ja biorę BRONTELIX po pul tabletki dziennie razem z innymi lekami i czywy macie to samo rano mogę góry przesówać a przyjdzie południe życie zemnie uchodzi wszystko mnie denerwuje chce mieć ciemno cisze spokij a Przyjdzie noc pora do spania ja mogę funkcjonować bez spania do rana
Odpowiedź
Dodano: 29 Październik 2017
Autor: kinga
Ocena:
biorę lek od niespełna 2 miesiecy. z dnia na dzień jest coraz lepiej. lek nazywam swoją "pigułka życia"
Odpowiedź
Dodano: 30 Listopad 2018
Autor: Robert
Witam,ja ten lek zwiększyłem dawkę 25 dnia na 20 mg.dziwne ze pierwsze dni czułem się lepiej ,albo w połączeniu z odstawionym lekiem Alventa.Moje pytanie po jakim czasie można ocenić lek?jest ciezko a ten lek to ostatnia próba :(
Odpowiedź
Dodano: 26 Lipiec 2017
Autor: Bożena
Ocena:
Piszę ponownie, bo moja opinia nie ukazała się. Super lek, który wyprowadził mnie z ciężkiego stanu depresji, mam chorobę afektywną dwubiegunową. Po raz pierwszy od kilku lat od półtora roku czuję się bardzo dobrze. Cały czas go biorę, najpierw przez parę miesięcy 2 tabletki, teraz 1 tabletkę. Wcześniej po 3- 4 miesiącach wpadałam w fazę depresji. Jest drogi, ale jak kupuje się go w tej samej aptece można dostać za ok. 140 zł, co oczywiście tez jest dużo, ale możliwość normalnego życia jest bezcenna. Każdy kto bierze leki psychotropowe musi pamiętać, że reakcja na nie i skuteczność ich działania jest bardzo indywidualana, to loteria.
Odpowiedź
Dodano: 26 Lipiec 2017
Autor: Bożena
Ocena:
Mam chorobę afektywną dwubiegunową. Stosuję Brintellix od półtora roku. Każdy kolejny epizod choroby ( faza depresji) był u mnie coraz gorszy, zaliczyłam nawet pobyt w szpitalu. Uratował mnie ten nowy lek. Brintellix stopniowo poprawiał moje samopoczucie. Byłam w bardzo złym stanie. Brałam 2 tabletki, po około 2 miesiącach wróciłam do pełnej sprawności życiowej. Teraz biorę 1 tabletkę rano,czuję się super.Od paru lat po raz pierwszy jestem tak długo zdrowa. Wcześniej o 3 - 4 miesiącach bardzo dobrej formy miałam kolejne epizody depresji. Każdy, kto się leczy musi wiedzieć i pamiętać, że reakcja na leki psychotropowe jest bardzo indywidualna.Niestety, Brintellix jest lekiem drogim, ale jak kupuje się go stale w jednej aptece można kupić go za około 140 zł, to oczywiście też wysoka cena. Ale jest to warte, w przeciwnym razie, nawet z wielkimi pieniędzmi nie potrafiłabym normalnie żyć. Mam 57 lat.
Odpowiedź
Dodano: 30 Listopad 2018
Autor: Robert
Od paru lat czuje się pan dobrze ,czy w dalszym ciągu bierze pan lek czy po odstawieniu efekt się utrzymuje ?jezeli tak to ile czasu był brany?
Odpowiedź
Dodano: 27 Grudzień 2016
Autor: Magdalena
Ocena:
Witam. Biorę Brintellix od ponad roku. Pierwsze dwa miesiące były koszmarne. W trzecim miesiącu pokazał czym naprawdę jest. Znacząca poprawa nastroju i komfortu życia. Zmieniłam prace, skończyłam studia, schudłam 14 kg. Odzyskałam dawne życie, swoją miłość. Czuje się bardzo dobrze. Warty tych pieniędzy. Wcześniej stosowałam Asentrę (uczucie odrealnienia) Doxephin i Miansec (przytyłam przy nich 17 kg) oraz Pramolan, który stosuje przy problemach ze snem (polecam).
Odpowiedź
Dodano: 11 Maj 2018
Autor: Natalia
Magdaleno, podaj mi proszę swojego maila.Chcę porozmawiać o Brintellixie.
Odpowiedź
Dodano: 09 Wrzesień 2019
Autor: Gośka
Czy ten lek działa na stany Iękowe? Jakich skutków ubocznych sie spodziewac.wyprobowalam juz chyba wszystkie leki I nic na mnie nie działa.Po lekach mam poziom serotoniny 20, a najniższy wynosi 70 , jest trzy razy nizszy. Nie wiem co robić.Czuje się fatalnie. Może cos doradzisz
Odpowiedź
Dodano: 25 Czerwiec 2016
Autor: Grazyna W.
Ocena:
Mam 65 lat. Cierpialam na straszna depresje 5 lat. Dopoki nie trafilam na Brintellix. Biore og 2 miesiace. nie mam sladu depresji.czuje sie wspaniale. zaczelam wychodzic do ludzi.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Brintellix

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 845 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 793 produktów w 204 kategoriach