45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Brintellix

BrintellixBrintellix
(35 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 159.90 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Brintellix, tabletki powlekane, 10 mg, 28 szt
Działanie: przeciwdepresyjne
Ulotka:

Opis i skład produktu Brintellix

Lek na receptę przeznaczony w stanach depresyjnych. Oddziałuje przez wortioksetyna na receptory serotoniny w mózgu, blokując działanie niektórych z nich i stymulując inne. Ponadto ogranicza działanie transportera serotoniny odpowiedzialnego za usuwanie serotoniny z miejsc jej aktywności w mózgu, prowadząc jednocześnie do zwększenia aktywności serotoniny, która  jest neuroprzekaźnikiem, czyli substancją chemiczną odpowiedzialną za przekaz sygnałów pośród komórkek nerwowych. Składnik ten odgrywa ważną rolę w regulacji nastroju oraz działaniu innych neuroprzekaźników mogących mieć związek z depresją i uczuciem lęku. Podejrzewa się, że poprzez wartioksetynę ogranicza się nasilenie depresji. Lek Brintellix jest stosowany w leczeniu dużych epizodów depresyjnych u osób dorosłych.

Dawkowanie:

Doustnie. Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.  Częstotliwość oraz dawkę leku ustala lekarz. Jak wiele innych leków, jednoczesne stosowanie tego leku i alkoholu nie jest zalecane.

Możliwe skutki uboczne:

Działania niepożądane po zastosowaniu leku są zazwyczaj łagodne i krótkotrwałe (ustępują po dwóch pierwszych tygodniach leczenia). Najczęściej mogą występować nudności. Często: biegunka, zaparcie, wymioty, zawroty głowy, swędzenie całego ciała, zmniejszony apetyt, dziwne sny. Niezbyt często: zgrzytanie zębami, zaczerwienienie twarzy, nocne poty. U pacjentów przyjmujących leki tego typu obserwowano wzrost ryzyka złamań kości. Brintellix  nie ma wpływu lub ma nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Zaleca się jednak ostrożność podczas wykonywania tych czynności po rozpoczęciu leczenia lekiem Brintellix lub po zmianie dawki.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na wortioksetynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, napady drgawkowe, manię, tendencję do krwawień lub siniaków, małe stężenie sodu we krwi, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby. Gdy stosujesz inne leki. Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli przyjmujesz którykolwiek z następujących leków:  fenelzyna, iproniazyd, izokarboksazyd, nialamid, tranylcypromina (leki stosowane w leczeniu depresji); moklobemid (lek stosowany w leczeniu depresji); selegilina, razagilina (leki stosowane w leczeniu choroby Parkinsona), linezolid (lek stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych), lit (lek stosowany w leczeniu depresji i zaburzeń psychicznych) lub tryptofan, leki obniżające stężenie sodu; ryfampicynę (lek stosowany w leczeniu gruźlicy i innych zakażeń); karbamazepinę, fenytoinę (leki stosowane w leczeniu padaczki i innych chorób); warfarynę, dipirydamol, fenprokumon, kwas acetylosalicylowy w małych dawkach (leki rozrzedzające krew). Ponadto należy poinformować lekarza o przyjmowaniu któregokolwiek z następujących leków: sumatryptan i podobne leki zawierające substancję czynną o nazwie kończącej się na “tryptan”; tramadol (silny lek przeciwbólowy); meflochina (lek stosowany w profilaktyce i leczeniu malarii); bupropion (lek stosowany w leczeniu depresji, a także u osób rzucających palenie); fluoksetyna; paroksetyna i inne leki stosowane w leczeniu depresji; ziele dziurawca; chinidyna (lek stosowany w leczeniu zaburzeń rytmu serca); chlorpromazyna, chlorprotiksen, haloperydol (leki stosowane w zaburzeniach psychicznych). Równoczesne stosowanie któregokolwiek z tych leków z lekiem Brintellix zwiększa ryzyko napadów padaczkowych. Gdy jesteś w ciąży lub ją podejrzewasz oraz gdy karmisz piersią.

Brintellix opinia
Brintellix opinie
Brintellix cena
Brintellix skład
Brintellix ulotka
Brintellix dawkowanie
Brintellix przeciwwskazania
Brintellix zamienniki
Brintellix zamiennik
Brintellix odpowiednik
Brintellix tańszy zamiennik
Brintellix czy działa
antydepresanty epizod depresyjny leczenie depresji u dorosłych depresja przeciwdepresyjne leczenie depresji lek na depresję antydepresant
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze suche szampony - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Brintellix

Dodano: 20 Kwiecień 2022
Autor: Ewela
Ocena:
Biorę tydzień i nie zauważyłam żadnej poprawy. Ciągle mam nudności i bóle brzucha i głowy. Przychodzę do domu i leżę, tak źle się czuję. Do tego biegunki. Pramolan i asentra były dla mnie lepsze.
Odpowiedź
Dodano: 13 Kwiecień 2022
Autor: Agnieszka
Ocena:
Biorę go od kilku miesięcy. Dobrze działa na moją psychikę i motorykę ruchową, mam więcej energii i większą jasności myślenia. Ale też jest wiele skutków ubocznych. Wyższe ciśnienie krwi, zaburzenia rytmu serca, większy apetyt, nudności, spowolniona praca jelit, bóle głowy. Gdyby nie to że zwiększa witalność to bym go odstawiła.
Odpowiedź
Dodano: 24 Grudzień 2021
Autor: Jacek
Ocena:
Stosuje ten lek od trzech tygodni i na razie nie widzę poprawy . Mam problemy ze snem i napięciem mięśniowym i nic nie przechodzi.stosując ten lek mam większe lęki.Czekam na poprawę ale niewiem jak długo.
Odpowiedź
Dodano: 21 Marzec 2021
Autor: Helena
Ocena:
Brintellix biorę od 12 miesięcy . Poprzednio zażywałam Elicea i nie widzę znaczącej poprawy, takie same działania uboczne - wychodzenie włosów, nadal brak energii i ociężałość fizyczna i psychiczna. Doszły działania uboczne; niespokojny sen,przewyższone normy enzymów wątrobowych. Nie wiem jakbym czuła się gdybym nie brała teraz tego leku, biorąc pod uwagę epidemię covit-19. Mam 75 lat i borykam się z brakiem bezpieczeństwa i lękiem o siebie i najbliższą rodzinę.
Odpowiedź
Dodano: 11 Marzec 2021
Autor: Edit
Ocena:
Witam..zaczelam brać ten lek ok 2 tygodni temu..te dwa tygodnie były koszmarne(nudności, okropne zawroty głowy, jakby coś w głowie wręcz huczało i strzelało..biegunka,wymioty).. Zauważyłam też że zaczęłam jeść dużo więcej.. Ciągle jestem głodna.. Już przytyłam..prosze powiedzcie czy lek u kogoś powodował taki apetyt i czy mocno się po nim tyje?
Odpowiedź
Dodano: 26 Marzec 2021
Autor: Monika
Ja biorę juz ok 2 tyg i mam tak straszny apetyt, ze to az nie mozliwe ???? nudności, zwiekszone lęki ,bol brzucha itd
Odpowiedź
Dodano: 29 Marzec 2022
Autor: Gabrysia
Witam ,ja też mam takie objawy ,ale apetyt minoł tak po 2 miesiącach nudności mam nadal a biorę prawie rok .Pozdrawiam ????
Odpowiedź
Dodano: 06 Maj 2020
Autor: Piotr
Ocena:
Lek dobry dla mężczyzn - nie powoduje problemów z erekcją, jak w przypadku większości antydepresantów.
Odpowiedź
Dodano: 26 Marzec 2020
Autor: marek
Ocena:
stosuje brineelix od 2 tygodni pierszy tydzen po poł tatbletki jak zaczołem po calej złesie po czułem jakie sam wasze doczucia po branu poczontkowym tych tabletek
Odpowiedź
Dodano: 20 Marzec 2020
Autor: Agnieszka
Ocena:
Czy brintellix 10mg u kogoś z Was zmniejsza apetyt ? Mam na myśli małe potrzeby żywieniowe. Czy ktoś tak ma? Proszę o odpowiedź.
Odpowiedź
Dodano: 28 Marzec 2020
Autor: Patryk
Ile już bierzesz lek ? Na początku może tak być, ze względu na początkowe efekty uboczne (nasilenie niepokoju) a co za tym idzie mniejszy apetyt.
Odpowiedź
Dodano: 27 Październik 2021
Autor: Ala
Tak
Odpowiedź
Dodano: 09 Marzec 2020
Autor: Ircia
Ocena:
Biore lek 3 tygodnie po 10mg. Zero poprawy, dalej zmeczona zyciem i znerwicowana. Ciagle chce mi sie spac, odczuwam prawie caly czas niepokoj, nie mam sily na nic, uczucie przygnbienia wszystkim nie mija. Ile trzeba czekac na efekty tego leku?
Odpowiedź
Dodano: 29 Kwiecień 2020
Autor: Karolina
Witam te jestem na tym leku od ponad 2 tyg i dalej nic nie pomaga znecZenie brak sił
Odpowiedź
Dodano: 16 Lipiec 2020
Autor: Patryk
Witam zamulenie też występowało? Jak działanie leku jest lepiej?
Odpowiedź
Dodano: 12 Maj 2022
Autor: xoxo
6 tygodni
Odpowiedź
Dodano: 31 Grudzień 2019
Autor: Alex
Ocena:
Biore lek od 2 miesięcy. Z 10mg zwiekszyłem dawkę do 20mg, razem z ketrelem i trazodonem na sen. Skutki uboczne na początku mdłości, rozwolnienie. To mòj kolejny antydepresant po escitalopramie venlafaxynie i wellbutrinie. Nie wiedzialem juz co robic, znalazlem brintellix na internecie i zaproponowalem lekarzowi. Działa świetnie. Czuje się znacznie lepiej, pozytywne nastawienie i checi do życia wróciły. Mam więcej energii a po za tym lepiej radze sobie z zadaniami w pracy, przestałem mieć problemy z pamięcią, nie czuję się otempiały.
Odpowiedź
Dodano: 24 Marzec 2020
Autor: Piotrek
Alex a minęły Cię te mdłości? Bo ja biorę tydzień 10 mg i mam bóle głowy i mdłości, jak myślisz przejdzie to bo to jest nie do wytrzymania
Odpowiedź
Dodano: 28 Marzec 2020
Autor: Patryk
Piłeś alkohol w większych dawkach podczas przyjmowania leku przez te 3 tyg.?
Odpowiedź

Dodaj opinię o Brintellix

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach