36 726 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
31 671 produktów w 204 kategoriach

Brintellix

BrintellixBrintellix
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 159.90 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Brintellix, tabletki powlekane, 10 mg, 28 szt
Działanie: przeciwdepresyjne
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii przeciwdepresyjne

Opis i skład produktu Brintellix

Lek na receptę przeznaczony w stanach depresyjnych. Oddziałuje przez wortioksetyna na receptory serotoniny w mózgu, blokując działanie niektórych z nich i stymulując inne. Ponadto ogranicza działanie transportera serotoniny odpowiedzialnego za usuwanie serotoniny z miejsc jej aktywności w mózgu, prowadząc jednocześnie do zwększenia aktywności serotoniny, która  jest neuroprzekaźnikiem, czyli substancją chemiczną odpowiedzialną za przekaz sygnałów pośród komórkek nerwowych. Składnik ten odgrywa ważną rolę w regulacji nastroju oraz działaniu innych neuroprzekaźników mogących mieć związek z depresją i uczuciem lęku. Podejrzewa się, że poprzez wartioksetynę ogranicza się nasilenie depresji. Lek Brintellix jest stosowany w leczeniu dużych epizodów depresyjnych u osób dorosłych.

Dawkowanie:

Doustnie. Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.  Częstotliwość oraz dawkę leku ustala lekarz. Jak wiele innych leków, jednoczesne stosowanie tego leku i alkoholu nie jest zalecane.

Możliwe skutki uboczne:

Działania niepożądane po zastosowaniu leku są zazwyczaj łagodne i krótkotrwałe (ustępują po dwóch pierwszych tygodniach leczenia). Najczęściej mogą występować nudności. Często: biegunka, zaparcie, wymioty, zawroty głowy, swędzenie całego ciała, zmniejszony apetyt, dziwne sny. Niezbyt często: zgrzytanie zębami, zaczerwienienie twarzy, nocne poty. U pacjentów przyjmujących leki tego typu obserwowano wzrost ryzyka złamań kości. Brintellix  nie ma wpływu lub ma nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Zaleca się jednak ostrożność podczas wykonywania tych czynności po rozpoczęciu leczenia lekiem Brintellix lub po zmianie dawki.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na wortioksetynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, napady drgawkowe, manię, tendencję do krwawień lub siniaków, małe stężenie sodu we krwi, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby. Gdy stosujesz inne leki. Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli przyjmujesz którykolwiek z następujących leków:  fenelzyna, iproniazyd, izokarboksazyd, nialamid, tranylcypromina (leki stosowane w leczeniu depresji); moklobemid (lek stosowany w leczeniu depresji); selegilina, razagilina (leki stosowane w leczeniu choroby Parkinsona), linezolid (lek stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych), lit (lek stosowany w leczeniu depresji i zaburzeń psychicznych) lub tryptofan, leki obniżające stężenie sodu; ryfampicynę (lek stosowany w leczeniu gruźlicy i innych zakażeń); karbamazepinę, fenytoinę (leki stosowane w leczeniu padaczki i innych chorób); warfarynę, dipirydamol, fenprokumon, kwas acetylosalicylowy w małych dawkach (leki rozrzedzające krew). Ponadto należy poinformować lekarza o przyjmowaniu któregokolwiek z następujących leków: sumatryptan i podobne leki zawierające substancję czynną o nazwie kończącej się na “tryptan”; tramadol (silny lek przeciwbólowy); meflochina (lek stosowany w profilaktyce i leczeniu malarii); bupropion (lek stosowany w leczeniu depresji, a także u osób rzucających palenie); fluoksetyna; paroksetyna i inne leki stosowane w leczeniu depresji; ziele dziurawca; chinidyna (lek stosowany w leczeniu zaburzeń rytmu serca); chlorpromazyna, chlorprotiksen, haloperydol (leki stosowane w zaburzeniach psychicznych). Równoczesne stosowanie któregokolwiek z tych leków z lekiem Brintellix zwiększa ryzyko napadów padaczkowych. Gdy jesteś w ciąży lub ją podejrzewasz oraz gdy karmisz piersią.

Brintellix opinia
Brintellix opinie
Brintellix cena
Brintellix skład
Brintellix ulotka
Brintellix dawkowanie
Brintellix przeciwwskazania
Brintellix zamienniki
Brintellix zamiennik
Brintellix odpowiednik
Brintellix tańszy zamiennik
Brintellix czy działa
depresja przeciwdepresyjne leczenie depresji lek na depresję antydepresant antydepresanty epizod depresyjny leczenie depresji u dorosłych
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Brintellix

Dodano: 27 Grudzień 2016
Autor: Magdalena
Ocena:
Witam. Biorę Brintellix od ponad roku. Pierwsze dwa miesiące były koszmarne. W trzecim miesiącu pokazał czym naprawdę jest. Znacząca poprawa nastroju i komfortu życia. Zmieniłam prace, skończyłam studia, schudłam 14 kg. Odzyskałam dawne życie, swoją miłość. Czuje się bardzo dobrze. Warty tych pieniędzy. Wcześniej stosowałam Asentrę (uczucie odrealnienia) Doxephin i Miansec (przytyłam przy nich 17 kg) oraz Pramolan, który stosuje przy problemach ze snem (polecam).
Odpowiedź
Dodano: 25 Czerwiec 2016
Autor: Grazyna W.
Ocena:
Mam 65 lat. Cierpialam na straszna depresje 5 lat. Dopoki nie trafilam na Brintellix. Biore og 2 miesiace. nie mam sladu depresji.czuje sie wspaniale. zaczelam wychodzic do ludzi.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Brintellix

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 36 726 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 31 671 produktów w 204 kategoriach