41 739 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 780 produktów w 204 kategoriach

Zoladex

ZoladexZoladex
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: implant
Cena: 262.41 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: LA, implant podskórny, 10,8 mg, 1 ampułko - strzykawka, implant podskórny, 3,6 mg, 1 ampułko - strzykawka
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Goserelinum
Działanie: zmniejsza stężenie hormonów płciowych
Ulotka:

Opis i skład produktu Zoladex

Lek na receptę stosowany w leczeniu nowotworów hormonozależnych:

  • raka gruczołu krokowego,
  • sutka.

Dawkowanie:

Podskórnie w przednią ścianę brzucha. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Przed podaniem leku należy wykluczyć ciążę.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje nadwrażliwości (w tym anafilaksja), bóle stawów, parestezje, osutka. Układu pokarmowego: wymioty, zaparcia, przejściowe zwiększenie aktywności aminotransferaz i fosfatazy zasadowej. Układ oddechowy: spastyczny skurcz oskrzeli. Może zaostrzyć objawy przerzutowego raka gruczołu krokowego w pierwszych dniach stosowania spowodowane zwiększeniem wydzielania gonadotropin. U mężczyzn obserwowano: osłabienie popędu płciowego, impotencję, ginekomastię, w pojedynczych przypadkach niedrożność moczowodów i ucisk na rdzeń kręgowy. U kobiet objawy niedoboru estrogenów: neurowegetatywne - bóle głowy, uderzenia gorąca, chwiejność emocjonalną; objawy zanikowe: zmniejszenie wielkości gruczołów piersiowych, suchość błony śluzowej pochwy, zmniejszenie gęstości mineralnej kości. W przypadku zastosowania u kobiet w technikach rozrodu wspomaganego w skojarzeniu z gonadotropiną może wystąpić zespół nadmiernej stymulacji owulacji. 

Poinformuj lekarza:

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Zoladex odpowiednik
Zoladex tańszy zamiennik
Zoladex czy działa
Zoladex opinia
Zoladex opinie
Zoladex ulotka
Zoladex skład
Zoladex dawkowanie
Zoladex przeciwwskazania
Zoladex cena
Zoladex zamienniki
Zoladex zamiennik
przeciwnowotworowe rak sutka rak gruczołu krokowego choroby nowotworowe leczenie raka gruczołu krokowego hormonozależny rak leczenie raka sutka immunomodulujące
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Zoladex

Dodano: 27 Czerwiec 2015
Autor: Mirka
Ocena:
Leczenie kosztowne, ale w tych chorobach na cenę już nie patrzę. Jak dotychczas działa. Mam nadzieję, że nadal tak będzie.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Zoladex

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 739 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 780 produktów w 204 kategoriach