45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 003 produktów w 209 kategoriach

Lenvima wymaga recepty?

Wypełnij prosty Formularz,,
Odbierz SMS w 5 minut,
Pokaż Kod w Aptece.

Zamów e-Receptę
Receptomat

Lenvima

Lenvima, kapsułki twardeLenvima, kapsułki twarde
(6 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: lek na receptę
Postać: kapsułki
Ulotka:

Lenvima wymaga recepty?

Wypełnij prosty Formularz,,
Odbierz SMS w 5 minut,
Pokaż Kod w Aptece.

Zamów e-Receptę
Receptomat

Opis i skład produktu Lenvima

Lenvima, kapsułki twarde

Lenvima to lek stosowany w leczeniu raka tarczycy, w którym substancją czynną jest lenvatinib. Preparat jest podawany w przypadku, gdy choroba ma stan zaawansowany lub gdy leczenie radioaktywnym jodem nie przynosi pożądanych efektów a nowotwór rozprzestrzenił się lokalnie. Preparat w 2013 roku został uznany za lek sierocy, czyli stosowany w rzadkich chorobach.

Skład:

substancja czynna: lenvatinib

Działanie:

Lenvima zawiera substancję czynną lenvatinib, który jest inhibitorem kinazy tyrozynowej, co oznacza, że hamuje aktywność enzymów nazywanych kinazami tyrozynowymi. Enzymy te występują w określonych receptorach (np. receptorach VEGF, FGFR i RET) na powierzchni komórek nowotworowych, gdzie aktywują kilka procesów, między innymi podziały komórkowe i wzrost nowych naczyń krwionośnych. Blokując działanie tych enzymów, lenwatynib może hamować powstawanie nowych naczyń krwionośnych, a co za tym idzie, odciąć dopływ krwi umożliwiający wzrost komórek nowotworowych i zahamować ich wzrost.

Wskazania:

stosowany w leczeniu raka tarczycy, inaczej gruczołu tarczowego

Stosowanie:

Lek Lenvima wydaje się wyłącznie z przepisu lekarza, a leczenie powinien rozpoczynać i nadzorować wyłącznie lekarz mający doświadczenie w stosowaniu leków przeciwnowotworowych.

Lek jest dostępny w postaci kapsułek (4 mg i 10 mg). Zalecana dawka wynosi 24 mg raz na dobę, przyjmowane mniej więcej o tej samej porze każdego dnia. Leczenie należy prowadzić dopóty, dopóki pacjent odnosi korzyści z leczenia bez zbyt wielu działań niepożądanych. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, lekarz może podjąć decyzję o zmniejszeniu dawki lub czasowo przerwać leczenie. W niektórych przypadkach leczenie powinno zostać przerwane na stałe. Więcej informacji znajduje się w charakterystyce produktu leczniczego (także część EPAR).

Działania niepożądane:

Najczęstsze działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Lenvima (mogące wystąpić u więcej niż 3 na 10 osób) to nadciśnienie (wysokie ciśnienie krwi), biegunka, zmniejszenie apetytu i masy ciała, zmęczenie, nudności (mdłości), białkomocz (białko w moczu), zapalenie jamy ustnej (stan zapalny wyściółki jamy ustnej), wymioty, dysfonia (zaburzenia mowy), ból głowy i erytrodystezja dłoniowo-podeszwowa (zespół ręka-stopa obejmujący wysypkę oraz drętwienie dłoni i podeszew stóp). Najważniejsze poważne działania niepożądane to niewydolność i zaburzenia czynności nerek; problemy z sercem i krążeniem, takie jak niewydolność serca, skrzepy krwi w tętnicach prowadzące do udaru lub zawału serca; krwawienie do guza w mózgu; zespół znany jako „zespół odwracalnej tylnej encefalopatii” charakteryzujący się bólem głowy, dezorientacją, napadami padaczkowymi i utratą widzenia; niewydolność wątroby. Pełny wykaz działań niepożądanych związanych ze stosowaniem leku Lenvima znajduje się w ulotce dla pacjenta.

Lek Lenvima nie powinien być przyjmowany przez kobiety karmiące piersią.

Lenvima, kapsułki twarde opinia
Lenvima, kapsułki twarde opinie
Lenvima, kapsułki twarde ulotka
Lenvima, kapsułki twarde skład
Lenvima, kapsułki twarde dawkowanie
Lenvima, kapsułki twarde przeciwwskazania
Lenvima, kapsułki twarde cena
Lenvima zamienniki
Lenvima zamiennik
Lenvima odpowiednik
Lenvima tańszy zamiennik
Lenvima czy działa
rak tarczycy leczenie nowotworu tarczycy rak gruczołu tarczowego lenvatinib hamowanie raka tarczycy

Lenvima wymaga recepty?

Wypełnij prosty Formularz,,
Odbierz SMS w 5 minut,
Pokaż Kod w Aptece.

Zamów e-Receptę
Receptomat
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Lenvima

Dodano: 13 Luty 2016
Autor: Amelia
Ocena:
Mam nowotwór tarczycy, biorę lek Lenvima, początkowo miałam po nim straszną biegunkę, teraz jest już trochę lepiej.
Odpowiedź
Dodano: 10 Czerwiec 2016
Autor: Jarek
I jak pomaga ten lek i ile pani za niego płaci
Odpowiedź
Dodano: 22 Czerwiec 2016
Autor: Jarek
Witam A można prosić o informację skąd Pani bierze te tabletki i ile kosztują bo mój tata ma raka tarczycy i sie dowiadujemy co i jak
Odpowiedź
Dodano: 02 Czerwiec 2017
Autor: Angelika
Prosze mi powiedziec ile czasu trzeba brac ten lek I jak sie go znosi bo mam w rodzinie chorego na raka tarczycy z przerzutami I jest po terapi jodem radioaktywny, ktory okazal sie malo skuteczny. Teraz chca mu podac ten lek .Wystraszyl mnie opis efektow ubocznych .Bardzo prosze o udzielenie mi swojej opini. Z gory dziekuje. Moj email sznitko@hotmail.com
Odpowiedź
Dodano: 02 Październik 2018
Autor: Piotr
Witaj.Czy jest szansa aby porozmawiac z Toba na temat stosowania tego leku?Jaka jest jego cena bo nigdzie nie moge znaleźć sensownych informacji w internecie
Odpowiedź
Dodano: 17 Październik 2019
Autor: Halina
Witam , Szukam tego leku gdzieożna go kupić?
Odpowiedź

Dodaj opinię o Lenvima

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 003 produktów w 209 kategoriach