44 677 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Sulpiryd

SulpirydSulpiryd
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki syrop
Cena: 4.57 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 200 mg, 12 szt, tabletki, 200 mg, 30 szt, kapsułki, 100 mg, 24 szt, kapsułki, 50 mg, 24 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Sulpiridum
Działanie: przeciwdepresyjne
Ulotka:

Opis i skład produktu Sulpiryd

 

Lek stosowany w ostrych i przewlekłych psychozach schizofrenicznych. Stany depresyjne w przebiegu schizofrenii, zespoły urojeniowo-depresyjne, przewlekłe psychozy paranoidalne (bez pobudzenia), przewlekłe psychozy alkoholowe, zaburzenia psychosomatyczne. Lek pomocniczy w terapii uzależnienia alkoholowego. Rzadziej stosuje się w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych (choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, wrzodziejące zapalenie jelit), w migrenie i zawrotach głowy o różnej etiologii.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Lek należy przyjmować co najmniej 1 godzinę przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku.   Uwaga! Leku nie należy przyjmować w późnych godzinach wieczornych, ze względu na możliwość wystąpienia zaburzeń snu.   Uwaga! W czasie leczenia preparatem nie należy spożywać alkoholu. Alkohol nasila uspakajające działanie leku.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Może powodować nadmierne uspokojenie, senność, zawroty głowy, bezsenność i inne zaburzenia snu, bóle głowy, drażliwość, zaburzenia koncentracji, depresję. W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić: niepokój ruchowy i drżenia mięśni, późne dyskinezy (są to nieskoordynowane i niezależne od woli ruchy kończyn lub całego ciała, wyginanie i prężenie, mimowolne ruchy warg, wysuwanie i chowanie języka). Ponadto podczas leczenia może wystąpić wzrost masy ciała oraz zwiększenie stężenia prolaktyny we krwi.   Lek może wpływać na sprawność psychofizyczną. W trakcie trwania terapii nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, guz chromochłonny nadnerczy, ostrą porfirię, chorobę Parkinsona, zaburzenia funkcji nerek, padaczkę, zmiany nowotworowe piersi.   Gdy przyjmujesz leki wpływające pobudzająco lub hamująco na układ nerwowy (neuroleptyki, leki nasenne i uspokajające, przeciwdepresyjne), leki obniżające ciśnienie krwi, leki zobojętniające sok żołądkowy. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadku, gdy przewidywane korzyści terapeutyczne dla matki przewyższają potencjalne zagrożenie dla płodu. Lek nie powinien być stosowany przez kobiety karmiące piersią.  

Sulpiryd opinia
Sulpiryd opinie
Sulpiryd ulotka
Sulpiryd skład
Sulpiryd dawkowanie
Sulpiryd przeciwwskazania
Sulpiryd cena
Sulpiryd zamienniki
Sulpiryd zamiennik
Sulpiryd odpowiednik
Sulpiryd tańszy zamiennik
Sulpiryd czy działa
migrena alkoholizm zawroty głowy stany depresyjne schizofrenia psychoza schizofreniczna zespół urojeniowo-depresyjny psychoza paranoidalna psychoza alkoholowa zaburzenia żołądkowo-jelitowe choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Sulpiryd

Dodano: 26 Wrzesień 2018
Autor: Dorota
Ocena:
Witam lek SULPIRYD 50 mg zażywałam od miesiąca Maj i ogólnie byłam bardzo z niego zadowolona i dobrze się po nim czułam.ALe już go nie biorę ponieważ zatrzymał mi okres nie mam od 2 sierpnia
Odpowiedź
Dodano: 28 Czerwiec 2016
Autor: Szalony Andrzej
Ocena:
Cud - miód - brałem na jelito drażliwe i nadkwasotę. Jeździłem autem, bo brałem małą dawkę. Pomogło lepiej niż całe te leki na żołądek. Polecam.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Sulpiryd

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 677 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach