43 299 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 855 produktów w 207 kategoriach

Alantoina + Cholekalcyferol (witamina D) + Witamina A Allantoinum + Colecalciferolum + Retinolum

Kompleks alantoiny, witaminy A oraz witaminy D wykorzystywany jest w łagodzeniu ciężkich do wygojenia ran, odmrożeń, oparzeń (w tym słonecznych). Ponadto preparat na bazie tych składników wspomaga kurację łuszczycy, przewlekłego wyprysku, a także owrzodzeń.

Przeciwwskazania

Preparatów zawierających alantoinę, witaminę A oraz witaminę D nie powinno się stosować w przypadku nagłego wystąpienia, albo stwierdzonej dotychczas nadwrażliwości na alantoinę, witaminę D 3, bądź witaminę A, ale również są zabronione w przypadku oczu, błon śluzowych oraz rozległych i/lub przenikających do głębszych warst skóry ran. O ile stwierdzono nadmierne stężeni wapnia we krwi (hiperkalcemię), zwiększone wydalanie wapnia z moczem (hiperkalciurię), albo kamicę nerkowej, nie powinno stosować się tego typu preparatów z uwagi na witaminę D3, czyli cholekalcyferol. Równocześnie z leczeniem preparatem na bazie alantoiny, witaminy D i witaminy A nie należy stosować maści, ani kosmetyków o właściwościach wysuszających oraz ściągających. Należy zasięgnąć opinii lekarza przed zastosowaniem leku u kobiet w okresie ciąży i laktacji.

Działania niepożądane

Odnotowano odosobnione odczyny alergiczne w formie podrażnień i zaczerwienienia skóry.

 

 


Powrót do listy

Produkty powiązane

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 299 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 855 produktów w 207 kategoriach