41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Indapamidum 123 ratio

Indapamidum 123 ratioIndapamidum 123 ratio
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Cena: 7.72 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 1,5 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu,30 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Indapamidum
Działanie: moczopędne
Ulotka:

Opis i skład produktu Indapamidum 123 ratio

Lek na receptę stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego.

Stosowany zarówno jako lek pojedynczy lub w połączeniu z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Tabletki należy połykać w całości, najlepiej o stałej porze, zwykle rano.   Uwaga! Podczas stosowania leku należy okresowo kontrolować stężenie potasu i sodu we krwi.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Odchylenia w wynikach laboratoryjnych (zmniejszenie stężenia potasu i sodu w krwi, zwiększenie stężenia kwasu moczowego i glukozy we krwi). Zmiany obrazu krwi, zawroty głowy, uczucie nadmiernego zmęczenie, zaburzenia czucia, bóle głowy (występują rzadko i w większości przypadków przemijają po zmniejszeniu dawki), spadek ciśnienia, reakcje nadwrażliwości, nudności, zaparcia, suchość błony śluzowej jamy ustnej, bardzo rzadko zapalenie trzustki.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak zawroty głowy (występujące szczególnie na początku leczenia) może stwarzać niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na indapamid, sulfonamidy lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby, obniżony poziom potasu we krwi.   Gdy przyjmujesz preparaty litu, niesteroidowe leki przeciwzapalne, amfoterycynę B, glikokortykosteroidy, leki przeczyszczające, baklofen, preparaty naparstnicy, leki moczopędne, inne leki stosowane w leczeniu nadciśnienia, metforminę, trójpierściwniowe leki przeciwdepresyjne, neuroleptyki, sole wapnia, cyklosporynę, takrolimus. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. O stosowaniu leku przez kobiety w ciąży decyduje lekarz. Lek przenika do mleka matki. Kobiety przyjmujące inadpamid nie powinny karmić piersią.

Indapamidum 123 ratio skład
Indapamidum 123 ratio cena
Indapamidum 123 ratio zamienniki
Indapamidum 123 ratio zamiennik
Indapamidum 123 ratio odpowiednik
Indapamidum 123 ratio tańszy zamiennik
Indapamidum 123 ratio czy działa
Indapamidum 123 ratio opinie
Indapamidum 123 ratio opinia
Indapamidum 123 ratio ulotka
Indapamidum 123 ratio dawkowanie
Indapamidum 123 ratio przeciwwskazania
serce serce i układ krążenia nadciśnienie tętnicze układ sercowo-naczyniowy lek na nadciśnienie tętnicze leczenie nadciśnienia tętniczego naczynia tętnicze ciśnienie tętnicze
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Indapamidum 123 ratio

Dodaj opinię o Indapamidum 123 ratio

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach