42 919 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 804 produktów w 204 kategoriach

Acamprozat Acamprosatum

Acamprosatum jest składnikiem stosowanym w trakcie leczenia odwykowego dla złagodzenia symptomów abstynencji alkoholowej, który nie jest równoznaczny z leczeniem zespołu abstynencyjnego. Na ogół leczenie z zastosowaniem tej substancji trwa około 12 miesięcy.

Przeciwwskazania

Wiek do 18 lat oraz powyżej 65 lat, okres ciąży lub laktacji, nadwrażliwość na acamprosatum, niewydolność nerek i ciężka niewydolność wątroby.

Środki ostrożności

Podczas kuracji osób uzależnionych od alkoholu, należy zwrócić szczególną uwagę czy nie występują stany depresyjne i tendencje samobójcze i jednocześnie stosować psychoterapię.

Działania niepożądane

Bardzo często: biegunka(>1/10). Często: świąd skóry, wysypka plamisto-grudkowa, ból brzucha, nudności, wymioty, oziębłość płciowa, impotencja, osłabienie libido(>1/100). Niezbyt często: zwiększenie libido(>1/1000). Bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości (obrzęk naczynioruchowy, reakcje anafilaktyczne, pokrzywka)(>1/10000).

 


Powrót do listy

Produkty powiązane

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 919 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 804 produktów w 204 kategoriach