44 772 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Sindronat

SindronatSindronat
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki
Cena: 361.21 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 400 mg, kapsułki twarde,100 szt., 400 mg, kapsułki twarde, 120 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Natrii clodronas
Działanie: zwiększa wytrzymałość szkieletu
Ulotka:

Opis i skład produktu Sindronat

 

Lek stosowany w osteolitycznych przerzutach nowotworów do kości z towarzyszącym wzrostem stężenia jonów wapnia we krwi i bólami. Hiperkalcemia (podwyższony poziom stężenia wapnia we krwi).

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowanego leku ustala lekarz. Jeśli preparat jest stosowany w jednej dawce dobowej, zaleca się przyjmować lek rano, na czczo, popijając szklanką wody. Należy powstrzymać się od jedzenia i picia przez 2 godziny. Jeśli lek przyjmowany jest w 2 dawkach, należy go przyjmować między posiłkami, najlepiej 2 godziny przed lub po posiłku.   Uwaga! Leku nie należy przyjmować z mlekiem, pokarmami oraz lekami zawierającymi wapń i inne dwuwartościowe jony, ponieważ zaburzają jego wchłanianie.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej mają charakter przemijający. Na początku leczenia może się pojawić dyskomfort ze strony przewodu pokarmowego - nudności, wymioty, biegunka czy zaparcia. Opisywano pojedyncze przypadki reakcji skórnych: świąd, pokrzywka, zapalenie złuszczające skóry, zaburzenia czynności nerek, zaburzenia czynności układu oddechowego (skurcz oskrzeli) u pacjentów z astmą aspirynową.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzania pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie zaburzenia czynności nerek.   Gdy przyjmujesz inne leki zmniejszające stężenie wapnia w surowicy krwi (np. kortykosteroidy, kalcytoninę), niesteroidowe leki przeciwzapalne, antybiotyki aminoglikozydowe, leki zobojętniające kwas żołądkowy, preparaty żelaza. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeżeli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Sindronat zamienniki
Sindronat zamiennik
Sindronat odpowiednik
Sindronat tańszy zamiennik
Sindronat czy działa
Sindronat opinia
Sindronat opinie
Sindronat ulotka
Sindronat skład
Sindronat dawkowanie
Sindronat przeciwwskazania
Sindronat cena
podwyższony poziom wapnia we krwi bóle kości choroby nowotworowe hiperkalcemia nowotwór kości rak kości osteolityczne przeczuty nowotworów do kości wzrost jonów wapnia we krwi
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Sindronat

Dodaj opinię o Sindronat

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 772 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach