42 990 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 808 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Pioglitazone Bioton

Pioglitazone BiotonPioglitazone Bioton
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 32.80 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 45 mg, tabletki, 28 sztuk, 30 mg, tabletki, 28 sztuk, 15 mg, tabletki, 28 szt
Działanie: przeciwcukrzycowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Pioglitazone Bioton

Lek na receptę stosowany w cukrzycy typu 2. Jako jedyny lek u osób, które nie mogą przyjmować metforminy i które nie mogą wystarczająco kontrolować stężenia cukru we krwi za pomocą  diety i aktywności fizycznej. Pioglitazone Bioton można też stosować łącznie z innymi lekami przeciwcukrzycowymi (takim jak metformina, pochodne sulfonylomocznika lub insulina), o ile kontrola stężenia cukru we krwi nie jest wystarczająca.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek można przyjmować podczas posiłku lub między posiłkami. Tabletki należy połykać popijając szklanką wody.

Możliwe skutki uboczne:

Niewydolność serca występowała często u pacjentów przyjmujących pioglitazon razem z insuliną. W niewydolności serca występują objawy takie, jak duszność, nagłe zwiększenie masy ciała lub obrzęk. W przypadku wystąpienia któregokolwiek objawu, zwłaszcza u pacjentów powyżej 65 roku życia, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.  Rak pęcherza moczowego występował niezbyt często. W przypadku wystąpienia takich objawów jak krew w moczu, bolesne lub utrudnione oddawanie moczu, lub uczucie parcia na mocz, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.  Obrzęki występowały bardzo często u pacjentów przyjmujących jednocześnie pioglitazon i insulinę. W przypadku wystąpienia obrzęku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.  Złamanie kości występowało często wyłącznie u kobiet przyjmujących pioglitazon. W takim przypadku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.  Niewyraźne widzenie (pogorszenia się ostrości wzroku) spowodowane obrzękiem (lub płynem) w tylnej części oka obserwowano u pacjentów przyjmujących pioglitazon (częstość występowania nie została określona). Jeśli objaw ten wystąpił po raz pierwszy lub nasilił się, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.  Ponadto u pacjentów leczonych pioglitazonem często występowały: zakażenia układu oddechowego, zaburzenia widzenia, zwiększenie masy ciała, odrętwienie. Niezbyt często: zapalenie zatok, trudności w zasypianiu (bezsenność). Obserwowano również zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych. Inne działania niepożądane obserwowano u niektórych pacjentów stosujących pioglitazon łącznie z innymi lekami przeciwcukrzycowymi: bardzo często - zmniejszenie stężenia cukru we krwi (hipoglikemia); często - bóle głowy, zawroty głowy, ból pleców, zadyszka, niewielkie zmniejszenie liczby czerwonych krwinek, wzdęcia; niezbyt często - obecność cukru (glukozy), białka w moczu, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, zawroty głowy,wzmożona potliwość, znużenie, wzmożony apetyt.  Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów ani obsługiwania maszyn. Należy jednak zachować ostrożność w przypadku, gdy pojawią się zaburzenia widzenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na pioglitazon lub którąkolwiek substancję pomocniczą, choroby wątroby i/lub serca, kwasicę ketonową, raka pęcherza moczowego, krew w moczu, zatrzymanie wody w organizmie, obrzęk palamki żółtej (spcyficzna choroba oka, związana z cukrzycą), zespół policystycznych jajników. Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Zazwyczaj można przyjmować inne leki podczas stosowania leku Pioglitazone Bioton. Niektóre leki mogą jednak wpływać na stężenie cukru we krwi: gemfibrozil (stosowany w celu obniżenia stężenia cholesterolu), ryfampicyna (stosowana w leczeniu gruźlicy i innych zakażeń). Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży ani w okresie karmienia piersią.

Pioglitazone Bioton opinia
Pioglitazone Bioton opinie
Pioglitazone Bioton cena
Pioglitazone Bioton skład
Pioglitazone Bioton ulotka
Pioglitazone Bioton dawkowanie
Pioglitazone Bioton przeciwwskazania
Pioglitazone Bioton zamienniki
Pioglitazone Bioton zamiennik
Pioglitazone Bioton odpowiednik
Pioglitazone Bioton tańszy zamiennik
Pioglitazone Bioton czy działa
cukrzycy leczenie jaki lek na cukrzycę typu II lek dla diabetyków objawy cukrzycy dla cukrzyków cukrzyca cukrzyca typu 2
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Pioglitazone Bioton

Dodaj opinię o Pioglitazone Bioton

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 990 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 808 produktów w 204 kategoriach