42 700 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 787 produktów w 204 kategoriach

Ristfor

RistforRistfor
(20 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać:
Cena: 159.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 50 mg/1000 mg, tabletki powlekane, 56 szt
Ulotka:

Opis i skład produktu Ristfor

Preparat Ristfor jest lekiem zawierającym dwie substancje czynne: sitagliptynę i chlorowodorek metforminy. Preparat jest dostępny w tabletkach w formie kapsułek (różowe: 50 mg sitagliptyny i 850 mg chlorowodorku metforminy; czerwone: 50 mg sitagliptyny i 1000 mg chlorowodorku metforminy).

Niniejszy preparat ma taki sam skład jak preparat Janumet, który jest już dopuszczony do obrotu w Unii Europejskiej (UE). Firma wytwarzająca preparat Janumet wyraziła zgodę na wykorzystanie jej danych naukowych dla preparatu Ristfor („zgoda po uprzednim poinformowaniu”).

Zastosowanie

Preparat Ristfor stosuje się w leczeniu pacjentów z cukrzycą typu 2 w celu poprawienia kontroli poziomu glukozy (cukru) we krwi. Preparat stosuje się w połączeniu z dietą i ćwiczeniami w następujący sposób:

u pacjentów, w przypadku których stosowanie samej metforminy (lek przeciwcukrzycowy) nie zapewnia zadowalającej kontroli choroby;

u pacjentów przyjmujących już skojarzenie sitagliptyny i metforminy w postaci oddzielnych tabletek;

w skojarzeniu z pochodną sulfonylomocznika, agonistą receptora PPAR-gamma, takim jak tiazolidynedion lub insulina (inne rodzaje leków przeciwcukrzycowych), u pacjentów, u których stosowanie tego leku i metforminy nie zapewnia zadowalającej kontroli choroby.

Lek jest dostępny wyłącznie na receptę.

Wskazanie

Preparat Ristfor stosuje się dwa razy na dobę. Moc tabletki, jaką należy zastosować, zależy od dawki innych leków przeciwcukrzycowych wcześniej przyjmowanych przez pacjenta. Jeżeli preparat Ristfor jest przyjmowany z pochodną sulfonylomocznika lub insuliną, dawka pochodnej sulfonylomocznika lub insuliny może wymagać zmniejszenia w celu uniknięcia hipoglikemii (niskie stężenie cukru we krwi).

Maksymalna dawka sitagliptyny wynosi 100 mg na dobę. Preparat Ristfor należy przyjmować z jedzeniem, aby uniknąć problemów żołądkowych związanych z metforminą.

Działanie

Cukrzyca typu 2 jest chorobą, w której trzustka nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny do kontrolowania stężenia glukozy we krwi lub w której organizm nie jest w stanie skutecznie wykorzystywać insuliny. Każda z substancji czynnych zawartych w preparacie Ristfor – sitagliptyna i metmorfina chlorowodorku – posiada inny sposób działania.

Sitagliptyna jest inhibitorem dipeptydylopeptydazy-4 (DDP-4). Jej działanie polega na blokowaniu rozkładania w organizmie hormonów określanych jako inkretyny. Hormony te są uwalniane po posiłku i stymulują trzustkę do wytwarzania insuliny. Podwyższając poziom hormonów z grupy inkretyn we krwi, sitagliptyna stymuluje trzustkę do wytwarzania większej ilości insuliny, gdy stężenie glukozy we krwi jest wysokie. Sitagliptyna nie działa, gdy stężenie glukozy we krwi jest niskie. Sitagliptyna zmniejsza także ilość glukozy wytwarzanej przez wątrobę, podwyższając stężenie insuliny i obniżając stężenie glukagonu. Sitagliptyna jest dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej (UE) w postaci preparatów Januvia i Xelevia od 2007 r. i w postaci preparatu Tesavel – od 2008 r.

Metformina działa głównie przez hamowanie wytwarzania glukozy i zmniejszanie jej wchłaniania w jelitach. Metformina jest dostępna w UE od lat 50. XX w.

W wyniku działania obu substancji czynnych stężenie glukozy we krwi ulega obniżeniu, co pomaga w kontrolowaniu cukrzycy typu 2.

Szczegółowe informację znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania leku.

 

Ristfor opinia
Ristfor opinie
Ristfor ulotka
Ristfor skład
Ristfor dawkowanie
Ristfor przeciwwskazania
Ristfor cena
Ristfor zamienniki
Ristfor zamiennik
Ristfor odpowiednik
Ristfor tańszy zamiennik
Ristfor czy działa
cukrzyca cukrzyca typu 2 leczenie cukrzycy poziom cukru glukoza leczenie cukrzycy u dorosłych poziom glukozy wysoki poziom cukru cukier we krwi
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Ristfor

Dodano: 29 Maj 2019
Autor: jadwiga
Ocena:
Cukier po nim spada jednak nie mogę brać pełnej dawki bo jest mi niedobrze i kolacze mi serce i roztrzesiona jestem.
Odpowiedź
Dodano: 17 Sierpień 2017
Autor: dorota
Ocena:
bardzo dobry lek.Kupuje przez internet w aptece doz cena za 56 tab,99zl
Odpowiedź
Dodano: 31 Lipiec 2017
Autor: Marek
Ocena:
Lek Ristfor biorę od 7 miesięcy. Choruję na cukrzycę od ok 20 lat. Metformax przestał działać. Już po kilku dniach cukier spadł. Bywa, że jest na poziomie zdrowego człowieka. Dbam o dietę. Staram się. Siedem miesięcy temu byłem załamany. Teraz wierzę, że jeszcze pożyję. Nie mam już spadków cukru. Lek jest drogi. To prawda. Ale działa. Trzeba pilnować żeby koniecznie jeść małe posiłki w ciągu dnia. Co około 3 godziny. Inaczej występują bóle brzucha i cukier nie jest stabilny. Jest to moja opinia po 7 miesiącach stosowania. Wyniki krwi po pół roku zaskoczyły również Panią dr.
Odpowiedź
Dodano: 15 Lipiec 2017
Autor: TERESA
Ocena:
Szkoda że panowie ministrowie nic nie robią aby pomóc w kupnie tanszych lekow na cukrzycę.Oboje z mężem na nią chorujemy i kupowanie tak drogiego leku dla dwojga to spory wydatek jestesmy oboje emerytami.Leki starej generacji mało skuteczne po latach zażywania.Ciekawe czy pan minister zdrowi by kupował takie stare leki.Na pewno nie bo ich stać na to a ciebie biedny emerycie stać tylko abys mógł z głodu umrzec i nikogo to nie interesuje.Ministrom daje się podwyżki po kilka set zlotych a rencistów i emerytów skazuje się na godowke.Takie to jest nasze Panstwo.Pilnuje się tylko swoich tylkow aby mieli jeszcze wiecej.T
Odpowiedź
Dodano: 11 Czerwiec 2017
Autor: renia
Ocena:
Dlaczego w Polsce jest ogromna kasa na rodziny smoleńskie a nie ma refundacji nowoczesnych lekow inkretynowych? Cukrzycy są leczeni lekami starej generacji z lat 50 - tych. Nawet Rumunia i Albania mają inkretyny refundowane. Może pan minister zajmie stanowisko i nam odpowie, dlaczego dla cukrzykow dostępne są leki niszczące nerki i wątrobę. Mie stać nas na leki, które kosztuja połowę emerytury.
Odpowiedź
Dodano: 01 Kwiecień 2017
Autor: genowefa
Ocena:
jest super ale dlaczego nie moze byc refundowany skoro jest dla nas cukrzykow dobry
Odpowiedź
Dodano: 20 Sierpień 2016
Autor: Marian.
Ocena:
Witam, ja dopiero zacząłem brać od dwóch dni lek Ristfor 50mg / 1000mg. Jak długo trzeba czekać na obniżenie cukru,kupiłem lek w aptece za 105 zł.
Odpowiedź
Dodano: 12 Lipiec 2016
Autor: Wojtek
Ocena:
Działanie kapitalne.Drogi i na chwilę obecną nie do zdobycia! W aptece twierdzą że nie będzie sprowadzany?!
Odpowiedź
Dodano: 15 Maj 2016
Autor: bogdan
Ocena:
bardzo dobry lek nie powoduje spadkow biore jedna tabletke jak dlamnie rewelacja pozdrawiam
Odpowiedź
Dodano: 09 Maj 2016
Autor: Wojtek
Ocena:
Ristfor działa wspaniale.Ocena po trzech tygodniach.Niestety zabrakło w aptekach.Wszystko do kitu!
Odpowiedź

Dodaj opinię o Ristfor

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 700 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 787 produktów w 204 kategoriach