36 608 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
31 353 produktów w 202 kategoriach

Ristfor

RistforRistfor
(12 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać:
Cena: 159.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 50 mg/1000 mg, tabletki powlekane, 56 szt
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii dla cukrzyków

Opis i skład produktu Ristfor

Preparat Ristfor jest lekiem zawierającym dwie substancje czynne: sitagliptynę i chlorowodorek metforminy. Preparat jest dostępny w tabletkach w formie kapsułek (różowe: 50 mg sitagliptyny i 850 mg chlorowodorku metforminy; czerwone: 50 mg sitagliptyny i 1000 mg chlorowodorku metforminy).

Niniejszy preparat ma taki sam skład jak preparat Janumet, który jest już dopuszczony do obrotu w Unii Europejskiej (UE). Firma wytwarzająca preparat Janumet wyraziła zgodę na wykorzystanie jej danych naukowych dla preparatu Ristfor („zgoda po uprzednim poinformowaniu”).

Zastosowanie

Preparat Ristfor stosuje się w leczeniu pacjentów z cukrzycą typu 2 w celu poprawienia kontroli poziomu glukozy (cukru) we krwi. Preparat stosuje się w połączeniu z dietą i ćwiczeniami w następujący sposób:

u pacjentów, w przypadku których stosowanie samej metforminy (lek przeciwcukrzycowy) nie zapewnia zadowalającej kontroli choroby;

u pacjentów przyjmujących już skojarzenie sitagliptyny i metforminy w postaci oddzielnych tabletek;

w skojarzeniu z pochodną sulfonylomocznika, agonistą receptora PPAR-gamma, takim jak tiazolidynedion lub insulina (inne rodzaje leków przeciwcukrzycowych), u pacjentów, u których stosowanie tego leku i metforminy nie zapewnia zadowalającej kontroli choroby.

Lek jest dostępny wyłącznie na receptę.

Wskazanie

Preparat Ristfor stosuje się dwa razy na dobę. Moc tabletki, jaką należy zastosować, zależy od dawki innych leków przeciwcukrzycowych wcześniej przyjmowanych przez pacjenta. Jeżeli preparat Ristfor jest przyjmowany z pochodną sulfonylomocznika lub insuliną, dawka pochodnej sulfonylomocznika lub insuliny może wymagać zmniejszenia w celu uniknięcia hipoglikemii (niskie stężenie cukru we krwi).

Maksymalna dawka sitagliptyny wynosi 100 mg na dobę. Preparat Ristfor należy przyjmować z jedzeniem, aby uniknąć problemów żołądkowych związanych z metforminą.

Działanie

Cukrzyca typu 2 jest chorobą, w której trzustka nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny do kontrolowania stężenia glukozy we krwi lub w której organizm nie jest w stanie skutecznie wykorzystywać insuliny. Każda z substancji czynnych zawartych w preparacie Ristfor – sitagliptyna i metmorfina chlorowodorku – posiada inny sposób działania.

Sitagliptyna jest inhibitorem dipeptydylopeptydazy-4 (DDP-4). Jej działanie polega na blokowaniu rozkładania w organizmie hormonów określanych jako inkretyny. Hormony te są uwalniane po posiłku i stymulują trzustkę do wytwarzania insuliny. Podwyższając poziom hormonów z grupy inkretyn we krwi, sitagliptyna stymuluje trzustkę do wytwarzania większej ilości insuliny, gdy stężenie glukozy we krwi jest wysokie. Sitagliptyna nie działa, gdy stężenie glukozy we krwi jest niskie. Sitagliptyna zmniejsza także ilość glukozy wytwarzanej przez wątrobę, podwyższając stężenie insuliny i obniżając stężenie glukagonu. Sitagliptyna jest dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej (UE) w postaci preparatów Januvia i Xelevia od 2007 r. i w postaci preparatu Tesavel – od 2008 r.

Metformina działa głównie przez hamowanie wytwarzania glukozy i zmniejszanie jej wchłaniania w jelitach. Metformina jest dostępna w UE od lat 50. XX w.

W wyniku działania obu substancji czynnych stężenie glukozy we krwi ulega obniżeniu, co pomaga w kontrolowaniu cukrzycy typu 2.

Szczegółowe informację znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania leku.

 

Ristfor opinia
Ristfor opinie
Ristfor ulotka
Ristfor skład
Ristfor dawkowanie
Ristfor przeciwwskazania
Ristfor cena
Ristfor zamienniki
Ristfor zamiennik
Ristfor odpowiednik
Ristfor tańszy zamiennik
Ristfor czy działa
cukrzyca cukrzyca typu 2 leczenie cukrzycy poziom cukru glukoza leczenie cukrzycy u dorosłych poziom glukozy wysoki poziom cukru cukier we krwi
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Ristfor

Dodano: 20 Sierpień 2016
Autor: Marian.
Ocena:
Witam, ja dopiero zacząłem brać od dwóch dni lek Ristfor 50mg / 1000mg. Jak długo trzeba czekać na obniżenie cukru,kupiłem lek w aptece za 105 zł.
Odpowiedź
Dodano: 12 Lipiec 2016
Autor: Wojtek
Ocena:
Działanie kapitalne.Drogi i na chwilę obecną nie do zdobycia! W aptece twierdzą że nie będzie sprowadzany?!
Odpowiedź
Dodano: 15 Maj 2016
Autor: bogdan
Ocena:
bardzo dobry lek nie powoduje spadkow biore jedna tabletke jak dlamnie rewelacja pozdrawiam
Odpowiedź
Dodano: 09 Maj 2016
Autor: Wojtek
Ocena:
Ristfor działa wspaniale.Ocena po trzech tygodniach.Niestety zabrakło w aptekach.Wszystko do kitu!
Odpowiedź
Dodano: 06 Kwiecień 2016
Autor: Karolina
Ocena:
Mam cukrzycę, biorę lek Ristfor już jakiś czas. Nawet pomaga, ale strasznie drogi jest.
Odpowiedź
Dodano: 26 Luty 2016
Autor: Maria
Ocena:
Jest rewelacyjny szkoda że cena wysoka ostatnio kupiłam za 159 zł mi bardzo pomaga cukier w końcu w normie brak biegunek i zaparć po stosowaniu
Odpowiedź
Dodano: 26 Luty 2016
Autor: Maria
Ocena:
Stosuję go od roku cukier jest w normie nie powoduje skutków ubocznych u mnie jak biegunki zaparcia -jem tabletkę w czasie posiłku żadnych sensacji .Po poprzednich miałam biegunki.Szkoda że nie refundowany ostatnio kupiłam za 159 zł.
Odpowiedź
Dodano: 23 Luty 2016
Autor: Wanda
Ocena:
Stosuję lek RISTFOR 50/1000 od ponad tygodnia. Od ponad 15.lat choruję na cukrzycę II typu. Lek obniża poziom cukru. Niestety jest mi po jego uzyciu niedobrze, bez wymiotów. Biorę lek podczas posiłku. Dotychczas stosowałam DIAPREL, który nie powodował żadnych objawów ubocznych, lecz przestał być już już skuteczny. .
Odpowiedź
Dodano: 19 Luty 2016
Autor: Monika, 35
Ocena:
Lekarz zmienił mi dotychczasowe tabletki na ristfor lek dobrze się stosuje działanie obniżające cukier też ok natomiast zabójcza jest jego cena niestety
Odpowiedź
Dodano: 03 Grudzień 2015
Autor: maras
Ocena:
Stosuje go 3 miesiące rewelacja.Cukier prawie w normie cena!!!!!!!!
Odpowiedź

Dodaj opinię o Ristfor

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 36 608 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 31 353 produktów w 202 kategoriach