45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Ristfor

RistforRistfor
(25 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać:
Cena: 159.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 50 mg/1000 mg, tabletki powlekane, 56 szt
Ulotka:

Opis i skład produktu Ristfor

Preparat Ristfor jest lekiem zawierającym dwie substancje czynne: sitagliptynę i chlorowodorek metforminy. Preparat jest dostępny w tabletkach w formie kapsułek (różowe: 50 mg sitagliptyny i 850 mg chlorowodorku metforminy; czerwone: 50 mg sitagliptyny i 1000 mg chlorowodorku metforminy).

Niniejszy preparat ma taki sam skład jak preparat Janumet, który jest już dopuszczony do obrotu w Unii Europejskiej (UE). Firma wytwarzająca preparat Janumet wyraziła zgodę na wykorzystanie jej danych naukowych dla preparatu Ristfor („zgoda po uprzednim poinformowaniu”).

Zastosowanie

Preparat Ristfor stosuje się w leczeniu pacjentów z cukrzycą typu 2 w celu poprawienia kontroli poziomu glukozy (cukru) we krwi. Preparat stosuje się w połączeniu z dietą i ćwiczeniami w następujący sposób:

u pacjentów, w przypadku których stosowanie samej metforminy (lek przeciwcukrzycowy) nie zapewnia zadowalającej kontroli choroby;

u pacjentów przyjmujących już skojarzenie sitagliptyny i metforminy w postaci oddzielnych tabletek;

w skojarzeniu z pochodną sulfonylomocznika, agonistą receptora PPAR-gamma, takim jak tiazolidynedion lub insulina (inne rodzaje leków przeciwcukrzycowych), u pacjentów, u których stosowanie tego leku i metforminy nie zapewnia zadowalającej kontroli choroby.

Lek jest dostępny wyłącznie na receptę.

Wskazanie

Preparat Ristfor stosuje się dwa razy na dobę. Moc tabletki, jaką należy zastosować, zależy od dawki innych leków przeciwcukrzycowych wcześniej przyjmowanych przez pacjenta. Jeżeli preparat Ristfor jest przyjmowany z pochodną sulfonylomocznika lub insuliną, dawka pochodnej sulfonylomocznika lub insuliny może wymagać zmniejszenia w celu uniknięcia hipoglikemii (niskie stężenie cukru we krwi).

Maksymalna dawka sitagliptyny wynosi 100 mg na dobę. Preparat Ristfor należy przyjmować z jedzeniem, aby uniknąć problemów żołądkowych związanych z metforminą.

Działanie

Cukrzyca typu 2 jest chorobą, w której trzustka nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny do kontrolowania stężenia glukozy we krwi lub w której organizm nie jest w stanie skutecznie wykorzystywać insuliny. Każda z substancji czynnych zawartych w preparacie Ristfor – sitagliptyna i metmorfina chlorowodorku – posiada inny sposób działania.

Sitagliptyna jest inhibitorem dipeptydylopeptydazy-4 (DDP-4). Jej działanie polega na blokowaniu rozkładania w organizmie hormonów określanych jako inkretyny. Hormony te są uwalniane po posiłku i stymulują trzustkę do wytwarzania insuliny. Podwyższając poziom hormonów z grupy inkretyn we krwi, sitagliptyna stymuluje trzustkę do wytwarzania większej ilości insuliny, gdy stężenie glukozy we krwi jest wysokie. Sitagliptyna nie działa, gdy stężenie glukozy we krwi jest niskie. Sitagliptyna zmniejsza także ilość glukozy wytwarzanej przez wątrobę, podwyższając stężenie insuliny i obniżając stężenie glukagonu. Sitagliptyna jest dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej (UE) w postaci preparatów Januvia i Xelevia od 2007 r. i w postaci preparatu Tesavel – od 2008 r.

Metformina działa głównie przez hamowanie wytwarzania glukozy i zmniejszanie jej wchłaniania w jelitach. Metformina jest dostępna w UE od lat 50. XX w.

W wyniku działania obu substancji czynnych stężenie glukozy we krwi ulega obniżeniu, co pomaga w kontrolowaniu cukrzycy typu 2.

Szczegółowe informację znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania leku.

 

Ristfor opinia
Ristfor opinie
Ristfor ulotka
Ristfor skład
Ristfor dawkowanie
Ristfor przeciwwskazania
Ristfor cena
Ristfor zamienniki
Ristfor zamiennik
Ristfor odpowiednik
Ristfor tańszy zamiennik
Ristfor czy działa
cukrzyca cukrzyca typu 2 leczenie cukrzycy poziom cukru glukoza leczenie cukrzycy u dorosłych poziom glukozy wysoki poziom cukru cukier we krwi
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze żele do twarzy - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Ristfor

Dodano: 30 Czerwiec 2020
Autor: Kazimierz
Ocena:
Ristfor biorę od dwóch lat, płaciłem 89,90 jakie było moje zdziwienie kiedy dzisiaj usłyszałem cenę 123,50.Jestem Zasłużonym Honorowym Dawcą Krwi, krwi którą oddawałem za darmo, a teraz muszę płacić takie sumy. Lek ten jest refundowany w całej Europie poza Polską i Albanią [informacja od p.doktor]
Odpowiedź
Dodano: 03 Październik 2019
Autor: ANTONI
Ocena:
Mam cukrzycę 20 lat od miesiąca stosuję ten lek mam 79 lat jestem zadowolony poziom cukru w granicy normy
Odpowiedź
Dodano: 25 Wrzesień 2019
Autor: Karol 35
Ocena:
Witam wszystkich. U mnie jest ciężko z rozpoznaniem cukrzycy. Poczatkowa diagnoza cukrzyca typu 3 MODY. Lek diaprel. Miałem po nim takie spadki że myślałem że zejdę dochodziło do 60. Zmieniłem lekarza diagnoza : prawdopodobnie cukrzyca typu 1 lek siofor 500. Szybko przestał działać zwiększenie dawki 800 . Po paru tygodniach znowu przestaje działać i powodował już spadki cukru do 70 . Teraz jestem od 2 dni na ristforze 50/1000 i cukier mam 180 i do tego straszny ból albo to żołądka albo trzustki. Pani doktor kazała zmniejszyć dawkę o połowę na drugi dzień dalej to samo.
Odpowiedź
Dodano: 29 Maj 2019
Autor: jadwiga
Ocena:
Cukier po nim spada jednak nie mogę brać pełnej dawki bo jest mi niedobrze i kolacze mi serce i roztrzesiona jestem.
Odpowiedź
Dodano: 17 Sierpień 2017
Autor: dorota
Ocena:
bardzo dobry lek.Kupuje przez internet w aptece doz cena za 56 tab,99zl
Odpowiedź
Dodano: 31 Lipiec 2017
Autor: Marek
Ocena:
Lek Ristfor biorę od 7 miesięcy. Choruję na cukrzycę od ok 20 lat. Metformax przestał działać. Już po kilku dniach cukier spadł. Bywa, że jest na poziomie zdrowego człowieka. Dbam o dietę. Staram się. Siedem miesięcy temu byłem załamany. Teraz wierzę, że jeszcze pożyję. Nie mam już spadków cukru. Lek jest drogi. To prawda. Ale działa. Trzeba pilnować żeby koniecznie jeść małe posiłki w ciągu dnia. Co około 3 godziny. Inaczej występują bóle brzucha i cukier nie jest stabilny. Jest to moja opinia po 7 miesiącach stosowania. Wyniki krwi po pół roku zaskoczyły również Panią dr.
Odpowiedź
Dodano: 15 Lipiec 2017
Autor: TERESA
Ocena:
Szkoda że panowie ministrowie nic nie robią aby pomóc w kupnie tanszych lekow na cukrzycę.Oboje z mężem na nią chorujemy i kupowanie tak drogiego leku dla dwojga to spory wydatek jestesmy oboje emerytami.Leki starej generacji mało skuteczne po latach zażywania.Ciekawe czy pan minister zdrowi by kupował takie stare leki.Na pewno nie bo ich stać na to a ciebie biedny emerycie stać tylko abys mógł z głodu umrzec i nikogo to nie interesuje.Ministrom daje się podwyżki po kilka set zlotych a rencistów i emerytów skazuje się na godowke.Takie to jest nasze Panstwo.Pilnuje się tylko swoich tylkow aby mieli jeszcze wiecej.T
Odpowiedź
Dodano: 11 Czerwiec 2017
Autor: renia
Ocena:
Dlaczego w Polsce jest ogromna kasa na rodziny smoleńskie a nie ma refundacji nowoczesnych lekow inkretynowych? Cukrzycy są leczeni lekami starej generacji z lat 50 - tych. Nawet Rumunia i Albania mają inkretyny refundowane. Może pan minister zajmie stanowisko i nam odpowie, dlaczego dla cukrzykow dostępne są leki niszczące nerki i wątrobę. Mie stać nas na leki, które kosztuja połowę emerytury.
Odpowiedź
Dodano: 01 Kwiecień 2017
Autor: genowefa
Ocena:
jest super ale dlaczego nie moze byc refundowany skoro jest dla nas cukrzykow dobry
Odpowiedź
Dodano: 20 Sierpień 2016
Autor: Marian.
Ocena:
Witam, ja dopiero zacząłem brać od dwóch dni lek Ristfor 50mg / 1000mg. Jak długo trzeba czekać na obniżenie cukru,kupiłem lek w aptece za 105 zł.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Ristfor

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach