40 048 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 363 produktów w 205 kategoriach

Victoza

VictozaVictoza
(5 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: roztwór do wstrzykiwań
Cena: 485.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 6 mg/ml; 3 ml roztwór do wstrzykiwań podskórnych, 2 wstrzykiwacze
Działanie: zmniejsza stężenia glukozy we krwi na czczo i po posiłku
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii preparaty na poziom cukru

Opis i skład produktu Victoza

Lek na receptę skuteczny w leczenie cukrzycy typu 2 u dorosłych aby uzyskać kontrolę glikemii w skojarzeniu z:

  • metforminą,
  • sulfonylomocznikiem.

Stosowany także u pacjentów, u których glikemia jest niewystarczająco kontrolowana mimo podawania maksymalnej tolerowanej dawki metforminy bądź sulfonylomocznika w monoterapii.

Działa również w skojarzeniu z – metforminą oraz sulfonylomocznikiem bądź metforminą i tiazolidynedionem u pacjentów, u których glikemia jest niewystarczająco kontrolowana mimo zażywania dwóch leków.

Dawkowanie:

Podskórnie w okolicę brzucha, uda lub górną część ramienia. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek może podawać niezależnie od posiłków. Lek najlepiej jest wstrzykiwać w przybliżeniu o tej samej porze dnia.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenie ze strony układu pokarmowego: nudności i biegunka, wymioty, zaparcia, ból brzucha, dyspepsja. Na początku leczenia lekiem Victoza wymienione działania niepożądane dotyczące układu pokarmowego  mogą występować częściej. Reakcje te zwykle ustępują w ciągu kilku dni lub tygodni kontynuowania leczenia. Ponadto podczas stosowania leku ból głowy, zapalenie nosogardzieli  i nadmierne obniżenie cukru również były częste.   Nie przeprowadzono badań nad wpływem leku na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu. Należy podjąć środki ostrożności mające na celu zapobieganie hipoglikemii podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń, zwłaszcza jeśli lek Victoza stosuje się w skojarzeniu z sulfonylomocznikiem.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby serca, nieswoiste zapalenie jelit, stany zapalne trzustki, choroby tarczycy.   Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie należy stosować leku Victoza w okresie ciąży i karmienia piersią.

Victoza opinia
Victoza opinie
Victoza ulotka
Victoza skład
Victoza dawkowanie
Victoza przeciwwskazania
Victoza cena
Victoza zamienniki
Victoza zamiennik
Victoza odpowiednik
Victoza tańszy zamiennik
Victoza czy działa
cukrzyca cukrzyca typu 2 monoterapia glikemia cukrzyca dorosłych leczenie cukrzycy typu 2 metformina sulfonylomocznik
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Victoza

Dodano: 16 Czerwiec 2017
Autor: Wiesiek
Ocena:
polecam
Odpowiedź
Dodano: 08 Maj 2017
Autor: Vic
Ocena:
VICTOZA lek dobry ale drogi no i te psujące sie wstrzykiwacze ... apteki uznaja reklamacje więc sprawa znana jest producentowi .. Mnie popsuły sie juz trzy wstrzykiwacze.. nie działa tłoczek .. i wycieki leku..
Odpowiedź
Dodano: 24 Marzec 2017
Autor: koss
Ocena:
lek rewelacyjny , na początku czułem sie fatalnie ale teraz superrrrr , szkoda ze cena koszmarna
Odpowiedź
Dodano: 26 Lipiec 2017
Autor: Ola
Jak długo się Pani żle czuła,
Odpowiedź
Dodano: 13 Luty 2017
Autor: ah
Ocena:
Jest to lek dzięki któremu chudłam w oczach. W ogóle nie czujesz łaknienia. Przez miesiąc schudłam 8 kilo. Jedyna jego wada to cena!!!!!!
Odpowiedź

Dodaj opinię o Victoza

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 048 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 363 produktów w 205 kategoriach