43 019 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 812 produktów w 204 kategoriach

Victoza

VictozaVictoza
(17 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: roztwór do wstrzykiwań
Cena: 485.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 6 mg/ml; 3 ml roztwór do wstrzykiwań podskórnych, 2 wstrzykiwacze
Działanie: zmniejsza stężenia glukozy we krwi na czczo i po posiłku
Ulotka:

Opis i skład produktu Victoza

Lek na receptę skuteczny w leczenie cukrzycy typu 2 u dorosłych aby uzyskać kontrolę glikemii w skojarzeniu z:

  • metforminą,
  • sulfonylomocznikiem.

Stosowany także u pacjentów, u których glikemia jest niewystarczająco kontrolowana mimo podawania maksymalnej tolerowanej dawki metforminy bądź sulfonylomocznika w monoterapii.

Działa również w skojarzeniu z – metforminą oraz sulfonylomocznikiem bądź metforminą i tiazolidynedionem u pacjentów, u których glikemia jest niewystarczająco kontrolowana mimo zażywania dwóch leków.

Dawkowanie:

Podskórnie w okolicę brzucha, uda lub górną część ramienia. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek może podawać niezależnie od posiłków. Lek najlepiej jest wstrzykiwać w przybliżeniu o tej samej porze dnia.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenie ze strony układu pokarmowego: nudności i biegunka, wymioty, zaparcia, ból brzucha, dyspepsja. Na początku leczenia lekiem Victoza wymienione działania niepożądane dotyczące układu pokarmowego  mogą występować częściej. Reakcje te zwykle ustępują w ciągu kilku dni lub tygodni kontynuowania leczenia. Ponadto podczas stosowania leku ból głowy, zapalenie nosogardzieli  i nadmierne obniżenie cukru również były częste.   Nie przeprowadzono badań nad wpływem leku na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu. Należy podjąć środki ostrożności mające na celu zapobieganie hipoglikemii podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń, zwłaszcza jeśli lek Victoza stosuje się w skojarzeniu z sulfonylomocznikiem.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby serca, nieswoiste zapalenie jelit, stany zapalne trzustki, choroby tarczycy.   Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie należy stosować leku Victoza w okresie ciąży i karmienia piersią.

Victoza opinia
Victoza opinie
Victoza ulotka
Victoza skład
Victoza dawkowanie
Victoza przeciwwskazania
Victoza cena
Victoza zamienniki
Victoza zamiennik
Victoza odpowiednik
Victoza tańszy zamiennik
Victoza czy działa
glikemia cukrzyca dorosłych leczenie cukrzycy typu 2 metformina sulfonylomocznik cukrzyca cukrzyca typu 2 monoterapia
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Victoza

Dodano: 30 Listopad 2019
Autor: jacek
Ocena:
cukier spadł urósł brzuch i jestem ciąge pełnymmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Odpowiedź
Dodano: 25 Listopad 2019
Autor: Maria
Ocena:
Biorę wiktozę miesiąc z hakiem, nie mam jakichś poważniejszych skutków ubocznych. Cukier się trochę informował, zwłaszcza na czczo.Jedna wada tego leku ,to cena, druga,to igły, są dł.8mm.,skoro wstrzykuje się pod skórę, to 4mm. Wystarczające.
Odpowiedź
Dodano: 06 Wrzesień 2019
Autor: Jadwiga
Ocena:
Biorę victozę drugi m-c ,zmniejszyłam dawki insuliny prawie do minimum.Schudłam w ciągu 6 tyg 7kg.Zero apetytu .Jak zjem śniadanie to mam je w żołądku prawie do wieczora!!!!Jest nareszcie lek który nie tylko zbija poziom cukru,ale również apetyt!!!Na początku było trochę nudności,trochę rozwolnienia,ale teraz jest ok!!Biorę na razie 1,2mg!!!! To jest to!!Życzę zdrowia no i prawidłowej WAGI !!
Odpowiedź
Dodano: 07 Grudzień 2019
Autor: Basia
Czy ten lek jest refundowany w końcu?
Odpowiedź
Dodano: 19 Marzec 2019
Autor: krystian
Ocena:
super lek. jestem mega zadowolony lek bardzo skuteczny tylko jego cena.
Odpowiedź
Dodano: 05 Maj 2018
Autor: Wiśka
Ocena:
Ponad rok i tylko 5 opinii....no ale co się dziwić skoro nie "przepuszcza się" ponad 100 razy więcej komentarzy? :(
Odpowiedź
Dodano: 20 Marzec 2018
Autor: Longin
Ocena:
Cena w Polsce rzeczywiście jest wysoka...to ja w Norwegii kupuję(oczywiście na receptę)opakowanie z 3 penami za około 350zł. Oczywiście w przeliczeniu. Potwierdzam dużą skuteczność tego leku
Odpowiedź
Dodano: 04 Kwiecień 2018
Autor: Ania
Jest możliwość zamówić ten lek z Norwegii do Polski?
Odpowiedź
Dodano: 19 Listopad 2019
Autor: Anna
Proszę o kontakt
Odpowiedź
Dodano: 16 Czerwiec 2017
Autor: Wiesiek
Ocena:
polecam
Odpowiedź
Dodano: 08 Maj 2017
Autor: Vic
Ocena:
VICTOZA lek dobry ale drogi no i te psujące sie wstrzykiwacze ... apteki uznaja reklamacje więc sprawa znana jest producentowi .. Mnie popsuły sie juz trzy wstrzykiwacze.. nie działa tłoczek .. i wycieki leku..
Odpowiedź
Dodano: 24 Marzec 2017
Autor: koss
Ocena:
lek rewelacyjny , na początku czułem sie fatalnie ale teraz superrrrr , szkoda ze cena koszmarna
Odpowiedź
Dodano: 26 Lipiec 2017
Autor: Ola
Jak długo się Pani żle czuła,
Odpowiedź
Dodano: 13 Luty 2017
Autor: ah
Ocena:
Jest to lek dzięki któremu chudłam w oczach. W ogóle nie czujesz łaknienia. Przez miesiąc schudłam 8 kilo. Jedyna jego wada to cena!!!!!!
Odpowiedź
Dodano: 20 Marzec 2018
Autor: Longin
No niekoniecznie...W Norwegii. jako"cukrzyk" typu drugiego za 3 peny płacę w przeliczeniu na złote,jakieś 350 zł
Odpowiedź
Dodano: 10 Lipiec 2018
Autor: Halina
Schudłaś w oczach a jak w d...e?
Odpowiedź
Dodano: 15 Sierpień 2018
Autor: Aaa
Napawde tyle sie chudnie a jak poziom cukru ?
Odpowiedź

Dodaj opinię o Victoza

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 019 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 812 produktów w 204 kategoriach