45 050 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 938 produktów w 209 kategoriach

Pamisol

PamisolPamisol
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji
Cena: 273.64 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: iniekcje z końcówką, 90 mg / 10 ml, 1 fiolka, 3 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji, 10 ml, 1fiolka, iniekcje z końcówką, 60 mg / 10 ml, 1 fiolka
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Dinatrii pamidronas
Działanie: zmniejsza resorpcje kości
Ulotka:

Opis i skład produktu Pamisol

Lek na receptę przeznaczony w stanach hiperkalcemii (zwiększonego poziomu wapnia we krwi) i wzmożonej resorpcji kości (rozpadu kości) w przebiegu choroby nowotworowej, zapobieganie złamaniom (złamania patologiczne, kompresyjne złamania kręgosłupa, radioterapia kości, operacje kostne, u pacjentów z nowotworem piersi z przerzutami do kości, przerzuty nowotworowe do kości, szpiczak mnogi, choroba Pageta.

Dawkowanie:

Wyłącznie w powolnym wlewie dożylnym. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Uwaga! Podczas leczenia należy przyjmować duże ilości płynów. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęstszymi objawami niepożądanymi, występującymi zwykle w ciągu 48 godzin od podania preparatu to gorączka, złe samopoczucie oraz bezobjawowa hipokalcemia (obniżenie poziomu wapnia w surowicy krwi). Ponadto często występują: objawy grypopodobne, dreszcze, uczucie zmęczenia, nagłe zaczerwienienie twarzy, ból uogólniony. Niekiedy w miejscu wstrzyknięcia mogą wystąpić odczyny miejscowe: zaczerwienienie, obrzęk, stwardnienie, ból przy dotyku, zapalenie żył. Niekiedy: nadciśnienie tętnicze, bóle brzucha, brak łaknienia, zaparcia, nudności, wymioty, przemijające bóle kości, bóle mięśni, bóle stawów, ból głowy, bezsenność, zmiany skórne (wysypka, świąd), spadek poziomu magnezu w surowicy krwi; kurcze mięśni, zawroty głowy, pobudzenie, splątanie, senność, zakażenia dróg moczowych, zespół zaburzeń oddechowych, duszność, reakcje alergiczne (duszność, niedociśnienie, obrzęk naczynioruchowy, reakcje anafilaktyczne). W rzadkich przypadkach po podaniu leku może wystąpić senność lub zawroty głowy. W takim przypadku nie należy prowadzić pojazów mechanicznych i obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na pamidronian disodowy lub inne bifosfoniany, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, niedoczynność przytarczyc, choroby mięśnia sercowego, niedokrwistość, małopłytkowość. Gdy przyjmujesz preparaty zawierające wapń, lub inne leki powodujące podwyższenie poziomu wapnia we krwi. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Pamisol opinia
Pamisol opinie
Pamisol cena
Pamisol skład
Pamisol ulotka
Pamisol dawkowanie
Pamisol przeciwwskazania
Pamisol zamienniki
Pamisol zamiennik
Pamisol odpowiednik
Pamisol tańszy zamiennik
Pamisol czy działa
choroba nowotworowa radioterapia szpiczak mnogi hiperkalcemia rozpad kości resorpcja kości złamania kręgosłupa nowotwór
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Pamisol

Dodaj opinię o Pamisol

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 050 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 938 produktów w 209 kategoriach