41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 205 kategoriach

Onglyza

OnglyzaOnglyza
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 229.19 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 5 mg, tabletki powlekane, 30 szt
Działanie: zwiększa wydzielanie insuliny
Ulotka:

Opis i skład produktu Onglyza

Lek na receptę mający zastosowanie przy cukrzycy typu 2 dla poprawy kontroli poziomu cukru u dorosłych pacjentów. Preparat wykorzystywany jest także w leczeniu skojarzonym z innymi doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Lek może być zażywany z posiłkiem lub bez posiłku, o każdej porze dnia.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: nadmierny spadek poziomu cukru we krwi. Często: zakażenia górnych dróg oddechowych, układu moczowego, błony śluzowej żołądka i jelit, zatok nosa; bóle i zawroty głowy, zmęczenie, wymioty, bóle mięśni.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: zawroty głowy, może stwarzać niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, cukrzycę typu 1, kwasicę ketonową w przebiegu cukrzycy, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, niewydolność serca, zaburzenia odporności, rzadko występująca dziedziczną nietolerancję galaktozy, niedobór laktazy typu Lapp lub zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy.   Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią ograniczone jest do przypadków, gdy jest to bezwzględnie konieczne.

Onglyza zamienniki
Onglyza zamiennik
Onglyza odpowiednik
Onglyza tańszy zamiennik
Onglyza czy działa
Onglyza opinia
Onglyza opinie
Onglyza ulotka
Onglyza skład
Onglyza dawkowanie
Onglyza przeciwwskazania
Onglyza cena
metabolizm cukrzyca typu 2 przewód pokarmowy leczenie skojarzeniowe cukrzyca dorosłych leczenie cukrzycy u dorosłych leczenie cukrzycy typu 2 lek przeciw cukrzycy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Onglyza

Dodaj opinię o Onglyza

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 205 kategoriach