45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 003 produktów w 209 kategoriach

Nivestim 48 MU wymaga recepty?

Wypełnij prosty Formularz,,
Odbierz SMS w 5 minut,
Pokaż Kod w Aptece.

Zamów e-Receptę
Receptomat

Nivestim 48 MU

Nivestim 48 MUNivestim 48 MU
(3 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: roztwór do wstrzykiwań i infuzji
Dostępne dawki: ,480mcg/0,5ml, roztwór do wstrzykiwań lub infuzji, 5 ampułko-strzykawek
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Filgrastimum
Działanie: zwiększa liczbę granulocytów
Ulotka:

Nivestim 48 MU wymaga recepty?

Wypełnij prosty Formularz,,
Odbierz SMS w 5 minut,
Pokaż Kod w Aptece.

Zamów e-Receptę
Receptomat

Opis i skład produktu Nivestim 48 MU

 

Lek przyjmuje się aby zwiększyć ilość białych krwinek produkowanych przez organizm. Preparat stosuje się w kilku różnych sytuacjach, takich jak: chemioterapia, przeszczep szpiku kostnego, ciężka przewlekła neutropenia (neutropenia jest stanem nieprawidłowo niskiej liczby pewnego rodzaju szczególnych krwinek białych, zwanych neutrofilami), neutropenia u pacjentów zakażonych wirusem HIV, mobilizacja komórek macierzystych krwi obwodowej.

Dawkowanie:

Lek podaje się we wstrzyknięciu, albo w infuzji dożylnej (kroplówka), albo we wstrzyknięciu podskórnym do tkanki znajdującej się tuż pod skórą. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Dawka leku Nivestim zależy od rodzaju leczonej choroby oraz od masy ciała.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: nudności lub wymioty, ból kości i mięśni, krwawienia z nosa, zmniejszenie stężenia glukozy we krwi, zwiększenie aktywności niektórych enzymów wątrobowych lub zmiany substancji chemicznych we krwi, zwiększenie stężenia kwasu moczowego we krwi, co może objawiać się dną moczanową. Często: zmęczenie, ogólne osłabienie, ból głowy, zaparcie lub biegunka, utrata apetytu, zapalenie i owrzodzenie błony śluzowej jamy ustnej i przewodu pokarmowego, ból w klatcie piersiowej, kaszel, ból gardła, wypadanie włosów, wysypka, powiększenie wątroby, ścieńczenie kości, ból w miejscu wstrzyknięcia, zapalenie naczyń krwionośnych skóry, zmniejszenie liczby płytek krwi (co zwiększa ryzyko krwawień lub powstawania siniaków). Niezbyt częste: niespecyficzny ból, krew lub białko w moczu. Rzadko: zaburzenia naczyń krwionośnych. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Niemniej jednak jeśli podczas stosowania leki odczuwasz zmęczenie, zaleca się zachowanie ostrożności podczas prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na filgrastym lub którykolwiek zpozostałych składników leku Nivestim. Jeśli występuje jakokolwiek inna choroba, kaszel, gorączka i trudności w oddychaniu, niedokrwistość sierpowatokrwinkową (wrodzone zaburzenie krwi, dotyczące krwinek czerwonych), ból w lewej górnej części brzucha lub ból w górnej części ramienia (może to być spowodowane zaburzeniami śledziony). Gdy stosujesz inne leki. Nie należy stosować leku Nivestim w okresie 24 godzin przed rozpoczęciem i 24 godzin po zakończeniu chemioterapii. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, również tych, które są dostępne bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią.

Nivestim 48 MU opinia
Nivestim 48 MU opinie
Nivestim 48 MU ulotka
Nivestim 48 MU skład
Nivestim 48 MU dawkowanie
Nivestim 48 MU przeciwwskazania
Nivestim 48 MU cena
Nivestim 48 MU zamienniki
Nivestim 48 MU zamiennik
Nivestim 48 MU odpowiednik
Nivestim 48 MU tańszy zamiennik
Nivestim 48 MU czy działa
chemioterapia choroba nowotworowa białe krwinki ciężka przewlekła neutropenia neutropenia u pacjentów zakażonych wirusem HIV za mało białych krwinek przeszczep szpiku

Nivestim 48 MU wymaga recepty?

Wypełnij prosty Formularz,,
Odbierz SMS w 5 minut,
Pokaż Kod w Aptece.

Zamów e-Receptę
Receptomat
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Nivestim 48 MU

Dodano: 29 Wrzesień 2016
Autor: Rafał
Ocena:
Lek jest wspaniałym antidotum na zagrażające infekcje, podczas leczenia onklologicznego. Boli po pewnym czasie ale jest to skutek wyrzutu leukocytów z szpiku kostnego. Warto trochę pocierpieć. Szkoda że nie ma sześciu gwiazdek, ja bym przypisał. Taką opinię pisze się z perspektywy choroby nowotworowej. Wiele zdrowia życzę.
Odpowiedź
Dodano: 29 Sierpień 2016
Autor: Barbara-bajbus
Ocena:
po pierwszym zaserzyku-po6 godzinach mocny rozsadzajacy bol kregoslupa w dolnym odcinku nad miednica...czy to tak ma byc?
Odpowiedź
Dodano: 29 Wrzesień 2016
Autor: Rafał
Tak przeczytaj całą ulotkę
Odpowiedź

Dodaj opinię o Nivestim 48 MU

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 003 produktów w 209 kategoriach