41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Mizodin

MizodinMizodin
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 21.52 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 250 mg, 60 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Primidonum
Działanie: przeciwdrgawkowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Mizodin

Lek na receptę zalecany w monoterapii lub w zastosowaniu z innymi lekami o działaniu przeciwdrgawkowym w napadach padaczkowych uogólnionych toniczno-klonicznych (tzw. grand mal), nocnych mioklonicznych, częściowych złożonych - psychomotorycznych oraz częściowo prostych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Nie należy nagle przerywać podawania preparatu. W razie zakończenia leczenia lub zamiany leku na inny, dawki należy zmniejszać stopniowo, w miarę potrzeby wprowadzając równocześnie preparat zamienny. Podczas długotrwałej terapii prymidonem może być wskazane uzupełnianie niedoboru witaminy D. Podczas stosowania leku nie wolno spożywać alkoholu.

Możliwe skutki uboczne:

Często występują: senność, apatia, zaburzenia widzenia, oczopląs i nudności. Nieczęsto obserwowano: ból i zawroty głowy, wymioty, reakcje alergiczne, zmiany skórne. Po długotrwałym stosowaniu leku może rozwinąć się tolerancja, uzależnienie i wystąpić mogą reakcje odstawienne po nagłym odstawieniu leku. W czasie stosowania leku należy unikać prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na prymidon, barbiturany lub pozostałe składniki preparatu. Gdy cierpisz na ostrą przerywaną porfirię, rozedmę płuc, schorzenia wątroby lub nerek, hiperkinezę, zaburzenia czynności układu oddechowego. Gdy przyjmujesz leki nasenne, uspokajające, przeciwhistaminowe działające uspokajająco, opioidowe leki przeciwbólowe, kortykosteroidy, leki przeciwzakrzepowe, kortykotropinę, doustne środki antykoncepcyjne zawierające estrogen, leki przeciwdepresyjne (m.in. z grupy inhibitorów monoaminooksydazy - furazolidon, prokarbazyna, selegilina), karbamezepinę, ziele dziurawca. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Mizodin opinie
Mizodin opinia
Mizodin cena
Mizodin skład
Mizodin ulotka
Mizodin dawkowanie
Mizodin przeciwwskazania
Mizodin zamienniki
Mizodin zamiennik
Mizodin odpowiednik
Mizodin tańszy zamiennik
Mizodin czy działa
napady padaczkowe zapobieganie napadom padaczki ataki padaczki leki przeciwdrgawkowe leki na drgawki padaczka napady padaczki leczenie padaczki
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Mizodin

Dodaj opinię o Mizodin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach