39 821 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Mirtazapine Bluefish

Mirtazapine BluefishMirtazapine Bluefish
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej
Cena: 16.59 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 45 mg, tabletki ulegające rozpuszczeniu w jamie ustnej, 30 szt., 30 mg, tabletki rozpuszczalne w jamie ustnej, 30 szt.
Działanie: przeciwdepresyjne
Ulotka:

Opis i skład produktu Mirtazapine Bluefish

Lek na receptę zalecany w leczeniu depresji.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek należy przyjmować codziennie o tej samej porze, najlepiej w pojedynczej dawce wieczorem, przed udaniem się na spoczynek. Jeżeli lekarz zaleci przyjmowanie leku w dwóch dawkach podzielonych w ciągu dnia - jedna dawka rano i jedna wieczorem przed snem. Większą dawkę należy przyjmować wieczorem, przed udaniem się na spoczynek. Tabletkę należy wyjąć z opakowania suchymi dłońmi i położyć na języku. Tabletka, po umieszczeniu na języku, szybko się rozpada. Rozpuszczoną tabletkę można połknąć, popijając wodą lub bez popicia. Lek Mirtazapine Bluefish można przyjmować z pokarmem lub bez pokarmu. Uwaga! W trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu. Nie zaleca się podawania leku pacjentom poniżej 18 roku życia. Nie ustalono skuteczności i bezpieczeństwa stosowania leku w tej grupie pacjentów.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: zwiększony apetyt i zwiększenie masy ciała, uspokojenie, senność, ból głowy, suchość w jamie ustnej. Często: letarg, zawroty głowy, drgawki lub drżenie, nudności, biegunka, wymioty, wysypka, wykwity skórne, bóle stawów i/lub mięśni, bóle pleców, zawroty głowy, niedociśnienie ortostatyczne (omdlenia podczas nagłej zmiany pozycji ciała), obrzęk (zwykle kostek lub stóp), zmęczenie, marzenia senne, dezorientacja, uczucie lęku, zaburzenia snu. Niezbyt często: uczucie pobudzenia lub podniecenia, nietypowe odczucia skórne (np. palenie, pieczenie czy mrowienie), zespół niespokojnych nóg, omdlenia, nienaturalne odczucia w jamie ustnej, niskie ciśnienie krwi, koszmary senne, pobudzenie, halucynacje, nagląca potrzeba ruchu. Rzadko: żółte zabarwienie gałek ocznych lub skóry, drganie mięśni lub skurcze. Lek może upośledzać sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na mirtazapinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, padaczkę, choroby serca, niskie ciśnienie krwi, schizofrenię, zaburzenia afektywne dwubiegunowe (naprzemienne okresy podwyższonego nastroju/podniecenia i depresji), jaskrę, cukrzycę, zaburzania oddawania moczu. Gdy przyjmujesz inne leki. Nie należy stosować leku Mirtazapine Bluefish w skojarzeniu z: inhibitorami monoaminooksydazy (IMAO), ani przed upływem dwóch tygodni od zakończenia ich przyjmowania. Nie należy również rozpoczynać stosowania leku Mirtazapine Bluefish przed upływem dwóch tygodni od zakończenia przyjmowania inhibitorów MAO. Do inhibitorów MAO należą moklobemid, tranylcypromina (leki przeciwdepresyjne), selegilina (stosowana w leczeniu choroby Parkinsona). Należy zachować ostrożność stosując lek Mirtazapine Bluefish w skojarzeniu z: innymi lekami przeciwdepresyjnymi; lekami stosowanymi w leczeniu lęku i bezsenności; lekami stosowanymi w leczeniu schizofrenii; lekami stosowanymi w leczeniu alergii; lekami stosowanymi w leczeniu silnego bólu, lekami stosowanym i leczeniu zakażeń (takimi, jak leki przeciwbakteryjne np.erytromycyna, leki przeciwgrzybicze jak np. ketokonazol i leki stosowane w leczeniu HIV/AIDS takie jak np. inhibitory proteazy HIV; cymetydyną (lek stosowany w leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy); lekami przeciwpadaczkowymi (takimi jak karbamazepina i fenytoina); lekami stosowanymi w leczeniu gruźlicy  (ryfampicyna); lekami przeciwzakrzepowymi (warfaryna). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, a także, o lekach, które planujesz przyjmować. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Stosowanie w ciąży jest ograniczone do przypadków gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Mirtazapine Bluefish opinia
Mirtazapine Bluefish opinie
Mirtazapine Bluefish ulotka
Mirtazapine Bluefish skład
Mirtazapine Bluefish dawkowanie
Mirtazapine Bluefish przeciwwskazania
Mirtazapine Bluefish cena
Mirtazapine Bluefish zamienniki
Mirtazapine Bluefish zamiennik
Mirtazapine Bluefish odpowiednik
Mirtazapine Bluefish tańszy zamiennik
Mirtazapine Bluefish czy działa
depresja stany depresyjne leczenie depresji lek na depresję napady depresji leki przeciwdepresyjne antydepresanty skuteczny lek na depresję
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Mirtazapine Bluefish

Dodaj opinię o Mirtazapine Bluefish

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 821 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach