39 937 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Metfogamma 500

Metfogamma 500Metfogamma 500
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 4.38 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 500 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Metformini hydrochloridum
Działanie: zmniejsza wytwarzanie glukozy w wątrobie
Ulotka:

Opis i skład produktu Metfogamma 500

Lek na receptę zalecany w leczeniu cukrzycy typu 2 (insulinoniezależna) u osób dorosłych, przede wszystkim u osób z otyłością w przypadku, gdy ścisła dieta oraz ćwiczenia fizyczne nie pozwalają uzyskać prawidłowego stężenia glukozy we krwi. Metfogamma 500 może być stosowana w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami doustnymi o działaniu przeciwcukrzycowym lub z insuliną.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania preparatu ustala lekarz. Podczas leczenia u wszystkich pacjentów należy stosować dietę ubogo węglowodanową, a u pacjentów z nadwagą dodatkowo dietę niskokaloryczną. W czasie stosowania leku należy unikać spożywania alkoholu i przyjmowania preparatów zawierających alkohol.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej występują zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha i zmniejszenie łaknienia. Zwykle występują na początku leczenia i często samoistnie ustępują w trakcie dalszego leczenia (powolne zwiększanie dawki może poprawić tolerancję leku ze strony przewodu pokarmowego). Często występuje metaliczny smak w ustach.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy chorujesz na schorzenia nerek i/lub wątroby, ciężkie zakażenia, choroby serca, niewydolność oddechową, alkoholizm. Gdy przyjmujesz inne leki obniżające poziom glukozy we krwi (np. pochodne sulfonylomocznika, insulinę, repaglinid), chlorpromazynę, glikokortykosteroidy, estrogeny, progestageny, leki pobudzające recptory beta w oskrzelach, hormony tarczycy, cymetydynę, amilorid, digoksynę, chinidynę, morfinę, prokainind, triamteren, trimetoprim, wankomycynę, leki moczopędne. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Metfogamma 500 odpowiednik
Metfogamma 500 tańszy zamiennik
Metfogamma 500 czy działa
Metfogamma 500 opinie
Metfogamma 500 opinia
Metfogamma 500 cena
Metfogamma 500 skład
Metfogamma 500 ulotka
Metfogamma 500 dawkowanie
Metfogamma 500 przeciwwskazania
Metfogamma 500 zamienniki
Metfogamma 500 zamiennik
cukrzyca lek na cukrzycę cukrzyca typu 2 leczenie cukrzycy jaki lek na cukrzycę typu II cukrzyca dorosłych leczenie cukrzycy u dorosłych lek na cukrzycę u dorosłych
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Metfogamma 500

Dodaj opinię o Metfogamma 500

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 937 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach