41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Metfogamma 1000

Metfogamma 1000Metfogamma 1000
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 7.97 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 1000 mg, tabletki powlekane, 30 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Metformini hydrochloridum
Działanie: zmniejsza wytwarzanie glukozy w wątrobie
Ulotka:

Opis i skład produktu Metfogamma 1000

Lek na receptę zalecany w leczeniu cukrzycy typu 2, insulinoniezależnej. Przeznaczona dla osób dorosłych, a przede wzsystkim z problemem otyłości w przypadku, gdy dotychczasowa dieta oraz ćwiczenia fizyczne nie wspomagają uzykania prawidłowego stężenia glukozy we krwi. Preparat można stosować w monoterapii lub w leczeniu skojarzonym z innymi lekami doustnymi o działaniu przeciwcukrzycowym lub z insuliną.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania preparatu ustala lekarz. Podczas leczenia u wszystkich pacjentów należy stosować dietę ubogo węglowodanową, a u pacjentów z nadwagą dodatkowo dietę niskokaloryczną. W czasie stosowania leku należy unikać spożywania alkoholu i przyjmowania preparatów zawierających alkohol.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej występują zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha i zmniejszenie łaknienia. Zwykle występują na początku leczenia i często samoistnie ustępują w trakcie dalszego leczenia (powolne zwiększanie dawki może poprawić tolerancję leku ze strony przewodu pokarmowego). Często występuje metaliczny smak w ustach.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy chorujesz na schorzenia nerek i/lub wątroby, ciężkie zakażenia, choroby serca, niewydolność oddechową, alkoholizm. Gdy przyjmujesz inne leki obniżające poziom glukozy we krwi (np. pochodne sulfonylomocznika, insulinę, repaglinid), chlorpromazynę, glikokortykosteroidy, estrogeny, progestageny, leki pobudzające recptory beta w oskrzelach, hormony tarczycy, cymetydynę, amilorid, digoksynę, chinidynę, morfinę, prokainind, triamteren, trimetoprim, wankomycynę, leki moczopędne. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Metfogamma 1000 opinia
Metfogamma 1000 opinie
Metfogamma 1000 ulotka
Metfogamma 1000 skład
Metfogamma 1000 dawkowanie
Metfogamma 1000 przeciwwskazania
Metfogamma 1000 cena
Metfogamma 1000 zamienniki
Metfogamma 1000 zamiennik
Metfogamma 1000 odpowiednik
Metfogamma 1000 tańszy zamiennik
Metfogamma 1000 czy działa
cukrzyca i otyłość cukrzyca lek na cukrzycę cukrzyca typu 2 leczenie cukrzycy cukrzyca dorosłych cukrzyca insulinoniezależna leczenie cukrzycy typu 2
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Metfogamma 1000

Dodaj opinię o Metfogamma 1000

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach