45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Memotropil

MemotropilMemotropil
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane kapsułki
Cena: 17.07 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 20%, roztwór do infuzji, 12 g / 60 ml, 1 pojemnik, tabletki powlekane, 1200 mg, 60 szt, 20%, 3 g / 15 ml, roztwór do wstrzykiwań dożylnych, 4 ampułki, tabletki powlekane, 800 mg, 60 szt
Działanie: usprawnia metabolizm komórek nerwowych
Ulotka:

Opis i skład produktu Memotropil

Lek na receptę zalecany w leczeniu:

- zaburzeń czynności poznawczych z wyłączeniem choroby Alzheimera oraz innych demencji

- dodatkowym następstw niedokrwienia mózgu

- objawowym zawrotów głowy

- dodatkowym dysleksji u dzieci z masą ciała powyżej 30 kg (powyżej 9 r.ż.)

- mioklonii o podłożu korowym

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz w zależności od wskazań. Nie należy nagle przerywać leczenia piracetamem u pacjentów z mioklonią (ryzyko napadów padaczkowych).   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem. 

Możliwe skutki uboczne:

Stany nadmiernego pobudzenia, nerwowość, zaburzenia snu, bezsenność, depresja, lęk, agresja, nudności, wymioty, biegunka. Rzadko: zawroty głowy, wahania ciśnienia tętniczego krwi. W pojedynczych przypadkach: reakcje alergiczne, senność. Występowały również: zwiększenie masy ciała (podczas długotrwałego leczenia), pobudzenie seksualne, zwiększenie libido. Sporadycznie: obniżenie progu drgawkowego u pacjentów leczonych równocześnie lekami przeciwdrgawkowymi. U dzieci obserwowano zwiększenie aktywności, bezsenność, senność, stany depresyjne, nadpobudliwość, lęk.   Lek wpływa na sprawność psychofizyczną - należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych.   W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych objawów niepożądanych, należy również poinformować o nich lekarza.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na piracetam, znaczne niedociśnienie, schorzenia wątroby i/lub nerek. Zgłoś lekarzowi wszystkie niepokojące Cię objawy.   Gdy przyjmujesz leki działające pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy, neuroleptyki (np. Fenactil, Thioridazin, Haloperidol) lub hormony tarczycy. Należy poinformować lekarza o pozostałych, przyjmowanych preparatach, nawet o tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Piracetam przenika przez barierę łożyska. Bezpieczeństwo stosowania leku u kobiet w ciąży nie zostało ustalone. Dlatego leku nie należy stosować u kobiet w ciąży lub u kobiet planujących zajść w ciążę. Piracetam prawdopodobnie przenika do mleka matek karmiących. Z uwagi na ryzyko wystąpienia działań niepożądanych u karmionych niemowląt, należy zaniechać karmienia piersią w czasie przyjmowania leku.

Memotropil czy działa
Memotropil opinia
Memotropil opinie
Memotropil cena
Memotropil skład
Memotropil ulotka
Memotropil dawkowanie
Memotropil przeciwwskazania
Memotropil zamienniki
Memotropil zamiennik
Memotropil odpowiednik
Memotropil tańszy zamiennik
zawroty głowy dysleksja demencja leczenie demencji leczenie dysleksji dysleksja u dzieci mioklonia leczenie mioklonii
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze suplementy na sen - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Memotropil

Dodaj opinię o Memotropil

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach