41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Lyxumia 20 mcg

Lyxumia 20 mcgLyxumia 20 mcg
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: roztwór do wstrzykiwań
Cena: 539.90 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 20 mcg, roztwór do wstrzyknięć, 2 wstrzykiwacze (28 dawek)
Działanie: przeciwcukrzycowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Lyxumia 20 mcg

Lek na receptę zalecany w leczeniu cukrzycy typu 2 u osób dorosłych w skojarzeniu z doustnymi środkami o działaniu zmniejszającym stężenie glukozy i/lub insuliną bazalną w celu uzyskania prawidłowej kontroli glikemii w przypadku, gdy zażywanie tych leków wraz z dietą oraz wysiłkiem fizycznym nie pozwala zapewnić prawidłowej kontrolii glikemii.

Dawkowanie:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Dawkę oraz częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek należy wstrzykiwać raz na dobę w ciągu godziny poprzedzającej śniadanie lub kolację. Podaje się go w postaci wstrzyknięcia podskórnego w powłoki jamy brzusznej (na wysokości talii), ramię lub udo. W przypadku pominięcia dawki, należy ją wstrzyknąć w ciągu godziny poprzedzającej następny posiłek.

Możliwe skutki uboczne:

 Bardzo często: hipoglikemia (w skojarzeniu z pochodnymi sulfonylomocznika i/lub insuliną bazalną), ból głowy, nudności, wymioty, biegunka. Często: grypa, zakażenia górnych dróg oddechowych, zapalenie pęcherza moczowego, zakażenia wirusowe, hipoglikemia ( w skojarzeniu z metforminą), zawroty głowy, senność, niestrawność, ból pleców, świąd w miejscu wstrzyknięcia. Niezbyt często: reakcja anafilaktyczna, pokrzywka skórna. Lek nie wywiera wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz na nadwrażliwość na substancję czynną lub którykolwiek ze składników leku, stany odwodnienia. Gdy występuje lub występowało: ostre zapalenie trzustki, ciężkie choroby układu pokarmowego, zaburzenia czynności nerek, hipoglikemia. Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, a także o lekach, które planujesz przyjmować. Gdy jesteś w ciąży lub ją podejrzewasz oraz gdy karmisz piersią. Lek nie jest zalecany u kobiet w okresie rozrodczym nie stosujących antykoncepcji.

Lyxumia 20 mcg czy działa
Lyxumia 20 mcg opinia
Lyxumia 20 mcg opinie
Lyxumia 20 mcg ulotka
Lyxumia 20 mcg skład
Lyxumia 20 mcg dawkowanie
Lyxumia 20 mcg przeciwwskazania
Lyxumia 20 mcg cena
Lyxumia 20 mcg zamienniki
Lyxumia 20 mcg zamiennik
Lyxumia 20 mcg odpowiednik
Lyxumia 20 mcg tańszy zamiennik
cukrzyca lek na cukrzycę leczenie cukrzycy jaki lek na cukrzycę typu II cukrzyca dorosłych lek na cukrzycę u dorosłych leczenie cukrzycy typu 2 cukrzyca i otyłość
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Lyxumia 20 mcg

Dodaj opinię o Lyxumia 20 mcg

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach