45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 003 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Lyxumia 10 mcg wymaga recepty?

Wypełnij prosty Formularz,,
Odbierz SMS w 5 minut,
Pokaż Kod w Aptece.

Zamów e-Receptę
Receptomat

Lyxumia 10 mcg

Lyxumia 10 mcgLyxumia 10 mcg
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: roztwór do wstrzykiwań
Cena: 269.89 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 10 mcg, roztwór do wstrzyknięć, 1 wstrzykiwacz (14 dawek)
Działanie: przeciwcukrzycowe
Ulotka:

Lyxumia 10 mcg wymaga recepty?

Wypełnij prosty Formularz,,
Odbierz SMS w 5 minut,
Pokaż Kod w Aptece.

Zamów e-Receptę
Receptomat

Opis i skład produktu Lyxumia 10 mcg

Lek na receptę zalecany w leczeniu cukrzycy typu 2 u osób dorosłych w skojarzeniu z doustnymi środkami o działaniu zmniejszającym stężenie glukozy i/lub insuliną bazalną w celu uzyskania prawidłowej kontroli glikemii w przypadku, gdy zażywanie tych leków wraz z dietą oraz wysiłkiem fizycznym nie pozwala zapewnić prawidłowej kontrolii glikemii.

Dawkowanie:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Dawkę oraz częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek należy wstrzykiwać raz na dobę w ciągu godziny poprzedzającej śniadanie lub kolację. Podaje się go w postaci wstrzyknięcia podskórnego w powłoki jamy brzusznej (na wysokości talii), ramię lub udo. W przypadku pominięcia dawki, należy ją wstrzyknąć w ciągu godziny poprzedzającej następny posiłek.

Możliwe skutki uboczne:

 Bardzo często: hipoglikemia (w skojarzeniu z pochodnymi sulfonylomocznika i/lub insuliną bazalną), ból głowy, nudności, wymioty, biegunka. Często: grypa, zakażenia górnych dróg oddechowych, zapalenie pęcherza moczowego, zakażenia wirusowe, hipoglikemia ( w skojarzeniu z metforminą), zawroty głowy, senność, niestrawność, ból pleców, świąd w miejscu wstrzyknięcia. Niezbyt często: reakcja anafilaktyczna, pokrzywka skórna. Lek nie wywiera wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz na nadwrażliwość na substancję czynną lub którykolwiek ze składników leku, stany odwodnienia. Gdy występuje lub występowało: ostre zapalenie trzustki, ciężkie choroby układu pokarmowego, zaburzenia czynności nerek, hipoglikemia. Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, a także o lekach, które planujesz przyjmować. Gdy jesteś w ciąży lub ją podejrzewasz oraz gdy karmisz piersią. Lek nie jest zalecany u kobiet w okresie rozrodczym nie stosujących antykoncepcji.

Lyxumia 10 mcg opinia
Lyxumia 10 mcg opinie
Lyxumia 10 mcg ulotka
Lyxumia 10 mcg skład
Lyxumia 10 mcg dawkowanie
Lyxumia 10 mcg przeciwwskazania
Lyxumia 10 mcg cena
Lyxumia 10 mcg zamienniki
Lyxumia 10 mcg zamiennik
Lyxumia 10 mcg odpowiednik
Lyxumia 10 mcg tańszy zamiennik
Lyxumia 10 mcg czy działa
cukrzyca lek na cukrzycę cukrzyca typu 2 leczenie cukrzycy jaki lek na cukrzycę typu II leczenie cukrzycy typu 2 cukrzyca i otyłość leczenie cukrzycy u osób otyłych

Lyxumia 10 mcg wymaga recepty?

Wypełnij prosty Formularz,,
Odbierz SMS w 5 minut,
Pokaż Kod w Aptece.

Zamów e-Receptę
Receptomat
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Lyxumia 10 mcg

Dodaj opinię o Lyxumia 10 mcg

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 003 produktów w 209 kategoriach