41 739 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 780 produktów w 204 kategoriach

Lithium carbonicum

Lithium carbonicumLithium carbonicum
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 15.11 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 250 mg, 60 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Lithii carbonas
Działanie: stabilizuje nastrój
Ulotka:

Opis i skład produktu Lithium carbonicum

Lek na receptę zalecany w leczeniu fazy maniakalnej w dwubiegunowej chorobie afektywnej. Stosowany w zapobieganiu nawrotom choroby, w zmniejszeniu nasilenia oraz częstotliwości kolejnych epizodów manii oraz w zapobieganiu występowania faz depresyjnych w chorobie afektywnej dwubiegunowej.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku określa lekarz na podstawie stężenia leku we krwi oraz na podstawie tolerancji leku przez chorego. Nawet nieznaczne przekroczenie wyznaczonej przez lekarza dawki może spowodować bardzo poważne działania niepożądane. Działanie lecznicze występuje po okresie od jednego do trzech tygodni. W czasie leczenia należy zwrócić uwagę na odpowiednią ilość sodu i wody w diecie. Niedobór sodu (i wody) nasila wchłanianie zwrotne litu w nerkach i wydłuża jego okres eliminacji z organizmu, co prowadzi do zwiększenia stężeń litu w osoczu. W przypadku biegunki lub nadmiernego pocenia (np. w czasie infekcji) może być koniecznie zmniejszenie dawki lub czasowe przerwanie terapii. Należy pamiętać, że utratę płynów mogą zwiększać: picie dużych ilości napojów zawierających kofeinę (cola, kawa), intensywne ćwiczenia fizyczne lub przebywanie w podwyższonych temperaturach. Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia.

Możliwe skutki uboczne:

W początkowym okresie leczenia stosunkowo często występują zaburzenia żołądkowo-jelitowe, osłabienie siły mięśniowej, uczucie znużenia. Podczas kotynuowania leczenia objawy te stają się mniej nasilone. Wśród powikłań są: zatrucie litem, wole, niedoczynność tarczycy, wzmożone napięcie mięśniowe, parkinsonizm, zmiany łuszczycopodobne, arytmia, wypadanie włosów, upośledzenie zagęszczania moczu. Podczas leczenia ostrych stanów chorobowych nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych i obsługiwać maszyn. Należy przeprowadzać okresową ocenę czynności gruczołu tarczowego, układu krążenia oraz nerek.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lit, białaczkę, padaczkę, chore serce, choroby mózgu, niedoczynność tarczycy, nadciśnienie tętnicze, wrodzoną nużliwość mieśniową. Gdy przyjmujesz leki moczopędne, niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), leki przeciwnadciśnieniowe z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny, tetracykliny, metyldopę, haloperidol, leki przeciwdepresyjne, jodek potasu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek jest przeciwwskazany w I trymestrze ciąży (działanie teratogenne). Stosowanie leku w pozostałych miesiącach ciąży jest dopuszczalne jedynie w sytuacji, gdy jego zastosowanie jest bezwględnie konieczne , a stosowanie leku alternatywnego jest niemożliwe lub przeciwwskazane. Lek jest przeciwwskazany w okresie karmienia piersią (lit przenika do mleka matki).

Lithium carbonicum opinia
Lithium carbonicum opinie
Lithium carbonicum skład
Lithium carbonicum ulotka
Lithium carbonicum cena
Lithium carbonicum dawkowanie
Lithium carbonicum przeciwwskazania
Lithium carbonicum zamienniki
Lithium carbonicum zamiennik
Lithium carbonicum odpowiednik
Lithium carbonicum tańszy zamiennik
Lithium carbonicum czy działa
depresja choroba afektywna dwubiegunowa choroba afektywna faza maniakalna leczenie fazy maniakalnej lek na fazę maniakalną zapobieganie nzawrotom w chorobie afektywnej jak leczyć chorobę afektywną
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Lithium carbonicum

Dodaj opinię o Lithium carbonicum

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 739 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 780 produktów w 204 kategoriach